Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Feljelenthet a szomszédom...

Feljelenthet a szomszédom azért mert a kutyám szétszedte a macskáját?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet hogy a szomszédomban lakik egy 45 év körüli nő és a macskája átjött hozzánk egyik este és a kutyán szétszedte . A telek jól körbe van kerítve így 100% hogy a kutya nem juthatott ki az utcára . Elöl drótháló van így be lehet látni az udvarba és mikor reggel ment el előttünk a nő akkor látta a macskája tetemét és azzal jön hogy fizessem ki a macska árát vagy feljelent . Nem tudom milyen fajta macska volt de azt mondja hogy az értéke 100.000ft és ennyit is követel tőlem . Az biztos hogy nem fogok fizetni mert nem az én hibámból történt hogy a kutyám szétszedte . A kérdésem az lenne hogy ha feljelent akkor meg-e büntethetnek vagy kötelezhetnek-e kártérítésre ? Valamint ha igen mennyivel büntethetnek meg ?
2012. jún. 30. 15:16
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Én nem csináltam semmit a macskájával mert mikor a kutyám ki nyírta akkor én aludtam . A macskával csak annyit csináltam hogy elástam. Egyébként nem csak azért bolond mert 1x ki hívta ránk a rendőröket hanem olyan is volt hogy 1 hónapig nem locsolta tavaly a virágoskertét és kiszáradtak a virágai és azért feljelentette a környéket hogy le permeteztük vagy le sóztuk a virágait . Emeltet olyan is volt hogy a gyerekeinek ki írta a kapura ,hogy gyilkosok ne gyertek be . A gyerekeivel néha szoktam beszélni és ők is azt mondják hogy bolond mivel kaszán alszik meg hasonlókat művel és még órákon át sorolhatnám a furcsa dolgait . Ha jól tudom a jogszabály úgy van most ha este betör valaki akkor azt meg is lehet ölni ha fegyvernek látszó tárgy van . Na de vissza térve az eredeti témához nem áll szándékomban bármit is adni neki és ma volt itt a fia hogy nincsen semmi gond nem az én hibám de az szinte már biztos hogy fel fog jelenteni mert a fiának mondta hogy mindenféle képen követeli a 100ezret a 2 éves perzsiai macskáért . Kíváncsi vagyok hogy mit mondanak majd a feljelentésről a hatóságok .
2012. júl. 1. 22:19
 32/32 anonim válasza:
26%

Az lehet h. a szomszédod kicsit... Nem kerek. De az a minimum, hogy sajnáld ami történt, és neveld meg a kutyát.

Ha velem ilyen lekezelő lennél biztos felpofoználak, de jó alaposan.

Egyébként mi lett az ügy vége?

2015. aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!