Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az miért rasszizmus ha egy...

Az miért rasszizmus ha egy fehér család nem örül annak ha egy fekete házasodik a családjukba?

Figyelt kérdés

Afrikában és szerintem Amerikában ugyan úgy ellenzik a négerek,hogy egy fehér férfi fekete nőt vegyen el, de ha egy fehér kifogásolja azt,hogy a lányát egy fekete férfi szereti akkor az rögtön rasszista, de szerintem teljesen érhető, mind a négerek részéről,hogy nem akarnak fehéreket a családba és a fehérek részéről is normális,hogy nem akarnak feketét.

Ha egy fekete férfi egy fehér nővel sétál Európában akkor 10-ből maximum 2-en szólnák meg őket, vagy még annyian se, de ezzel szemben Afrika legtöbb országában 10-ből 8-an megölnék a fehér férfit aki fekete nővel megy.


Meg úgy egyébként én még sosem láttam fehér férfit fekete nővel, de fordítva már nem is egyet.


2013. aug. 18. 12:00
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
50%

"Azt kellene minden országban csinálni ami Japánban van!

És akkor nem lennének a bevándorlási próblémák."


Korrekt!

2013. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
30%

"Arról nem is beszélve, hogy a németek bevándorlókkal is házasodnak"


Az már faji korcsosulás.

2013. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
60%
Jézusom mennyi itt Nagy-Magyar.Aztán ha előkapnak egy családfát egyből kiderül hány német,tót,szerb és cigány felmenője van...
2013. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
60%
a ''Nagy-Magyar''*
2013. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

_Én nem szolok bele senki életében, és az államnak sem kéne beleszólnia sehol, hogy kit választ párjának. Ezzel én nem azt mondom, hogy én magyarként választanék nem magyar feleséget.

_Én erdélyi magyar vagyok, és gyakran lett volna lehetőségem dugni cigánnyal, románnal, de valamiért soha nem kívántam őket.

2013. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 rémuralom ***** válasza:
54%

A faji korcsulásra hivatkozók esetleg jobban tennék, ha átnéznék a saját családfájukat pár ezer évre visszamenőleg. Persze, annyi ideje senki nem vezeti a családfáját, sokan pedig már a 8 dédszülőjük nevét sem tudják felsorolni (köztük én sem), de baromi vicces tud lenni, amikor úgy osztjátok az észt faji korcsulásról, hogy fogalmatok sincs, volt-e néger, ázsiai, vagy horribile dictu zsidó (mert tudom, hogy ez utóbbi sújtana le titeket legjobban) a felmenőitek között.


Kedves kérdező, a vázolt helyzet azért rasszizmus - mindkét irányban, tehát, ha a néger család tagadja ki a fehér emberrel házasságra lépő családtagot, az is rasszizmus! -, mert a rasszizmus az, amikor pusztán rassz alapján hátrányban részesítesz embereket. Az egy dolog, hogy nem megölni akarod, de a szíved mélyén jobban örülnél, ha mondjuk a lányod nem egy feketét vinne haza bemutatni, hogy "szia apu/anyu, ő a barátom". Nem ismered a tagot, fogalmad sincs, ki az, nemhogy az esetleges priuszát, még a nevét sem ismered. Pusztán az alapján alkotsz róla véleményt, hogy látod rajta, hogy fekete. Ettől rasszizmus.

2013. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%

Azért rasszizmus, mert a származása, úgymond a "rassza" alapján ítélsz meg egy embert. Éppen ezért hívják rasszizmusnak. :D


Szerintem ez teljesen érthető. Én se nagyon szeretném, ha a lányom vagy a fiam mondjuk beállítson egy négerrel vagy egy cigánnyal. Először is azért nem, mert én nem tartom szépnek ezeket az embereket, a kinézetükről nekem mindig valamilyen vadállatok vagy a Gyűrűk ura orkjai jutnak eszembe, akik hát nem túl szépek szegényék.


A második dolog, hogy valószínűleg mindenki azon problémázna a környezetünkben, hogy a gyerekem hogy tehette ezt, hogy nevelhetted ilyenné, stb, ami nekem nem nagyon hiányzik.


A harmadik dolog pedig - ami a legfontosabb, hogy félteném a gyerekemet, főleg a lányomat. A színes bőrű emberek más kultúrába tartoznak, általában sokkal primitívebb ösztönlényi szinten állnak, mint mi. Nem hiányzik nekem, hogy agyba-főbe verje őt egy néger vagy egy cigány férfi, rosszabb esetben pedig meg is gyilkolhatnák őt.


A negyedik dolog pedig az anyagi része a dolognak. Nem hiszem, hogy egy ilyen pár megfelelő életkörülményeket tudna biztosítani a lányomnak.


Az ötödik dolog pedig a rokonság. A férfi vagy a nő, aki össze is jön a gyerekemmel, lehet hogy normális, de a családja attól még könnyen lehet egy agresszív csoportosulás. Ők se hiányoznak.

2013. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez nem raszizmus, hanem társadalmi előítélet. Ha a lányod összejön valakivel, van alkalmad annyira megismerni, hogy rájöjj, milyen ember is valójában. Ork kinézetűek pedig vannak a fehérek meg a színes bőrűek között is, legalábbis szerintem ez leginkább az ápoltságtól függ. Szóval ha mondjuk egy USA-béli gazdag, jómódú családból származó színesbőrű üzletember vagy egy világhírű blues-zenész akarná elvenni a lányodat, feltételezem nem tiltakoznál ennyire :)
2013. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vennék el magyart, azért, mert rasszisták, büdösek és tudatlan prolik.
2013. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
17%
Akkor takarodj innét ez Magyarország és nem Gipsyland.Őssze kevered a fajtádat a miénkkel mocskos,büdös,oláhcigány!
2013. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!