Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti támogatjátok a melegházassá...

Ti támogatjátok a melegházasságot? Miért?

Figyelt kérdés
Én nem.

2013. nov. 23. 22:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
90%

Sokan keverik az egyházi esküvőt az államival. Ez régóta nem egy és ugyanaz. Az egyházi esküvő elveit az egyház állapítja meg, ők mondhatnak férfi és nő életének összefűzésének isteni megerősítéséről sok mindent, felhozhatják Ádámot és Évát, stb... szívük joga. Az ő vallásuk, ők ebben hisznek. Nem akarnám ezt megváltoztatni.


De miután 1895 óta, azaz több mint 100 éve a vallási esküvőket elválasztották a polgáritól, így a polgári esetében nem lehet hivatkozási alap az egyházi.


Akkor nézzük külön az államit. Az állami esküvőnek nincs más alapja, mint hogy két felnőtt ember kijelenti, hogy szeretnének együtt élni, egymásról gondoskodni, azaz összekapcsolják az életüket. Hogy ez miért ne lehetne két azonos nemű? Én nem tudom...


Összességében nem látom értelmét a tiltásnak, így én azt mondom: ha ők szeretnének házasodni, akkor miért ne tegyék?

2013. nov. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
91%

Nem sz@rjuk le a gyereket ti barmok, csak tisztában vagyunk vele, hogy egy árvaház összehasonlíthatatlanul rosszabb, mintha van az embernek két szerető szülője. De nem csak az árvaház, egyedülálló, alkoholista, munkamániás, stb gyerekének lenni is sokkal rosszabb. És jé, senki nem tesz ez ellen semmit. Ennyi erővel csak az vállalhasson gyereket, aki részt vett egy több éves minden apró részletre kiterjedő kivizsgáláson, és bebizonyosodott, hogy a társadalmi normáknak tökéletesen minden apróságban megfelel, és nincsenek hajlamai semmilyen elváltozásra. És máris 0 db embernek lehetne gyereke az országban.

Annak meg, hogy a melegek gyerekei másmilyenek lesznek semmi valóságalapja. Csak az ilyen konyhatársadalomtudósok találták ki és bizonygatják azóta is.

2013. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
92%

"Am a homárok is lehetnek alkoholisták."

Nem mondod????? Nem is gondoltam volna. Ha figyelmesen olvastál volna, azt mondtam, egy szerető meleg pár gyerekének jobb lehet, mint egy alkoholista heteroszexuális pár gyerekének.

A meleg párok pedig valószínűleg a szexuális életüket nem a gyerekek előtt élik, mint ahogy a heteroszexuálisok sem.

2013. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
88%
A gyereknevelést nem tudják tiltani mert LEHETETLEN, nevelnek gyereket, ha akarnak és jól is teszik. A házasságot meg befogják vezetni, már csak idő kérdése.
2013. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
8%

"konyhatársadalomtudósok" mert ha nem tetszik az eredmény akkor már nem igaz mi? Am vannak gyerekvédő egyesületek akik igenis kimennek családsegítőként és elveszik az alkoholisták gyerekét. Az hogy az árvaházak szarok az pénzügyi okokra vonatkozik. Ott is a szülők a felelőtlenek akik úgy szülik meg hogy nem tudják felnevelni. De az a szomorú hogy akinek van családja anya apa az már szerencsésnek számít. Miért nem elég a melegeknek hogy házasodhatnak? Miért akarnak gyereket?

Am ez az alkoholista dolog egy A: meleg is lehet az

B ha sok a tojás lehet hogy az edjik férges. Az az sokból könnyű rosszat találni. Azért van mert az átlag ember heteró ergó sokkal többen vannak. Pl a legmagasabb ember kínai. 1,3milliárdból nem nehéz. De nem ez az átlag.

Szóval pl: egy 14-15 éves gyereket már lehet örökbefogadni de egy fiatal nagyon eltorzulna.

2013. nov. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
8%
Én sem, 2 férfi azt csinál a 4 fal mögött amit akar, de én ezt rohadtul ne lássam, még utaló jeleket sem, mert kiráz tőle a hideg, nem hogy még házasodjanak is... Nincs undorítóbb, mint 2 éfrfit együtt látni az utcán vagy bárhol úgy...
2013. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
92%

"konyhatársadalomtudósok" mert ha nem tetszik az eredmény akkor már nem igaz mi? Am vannak gyerekvédő egyesületek akik igenis kimennek családsegítőként és elveszik az alkoholisták gyerekét."

Akkor miért nem vették el a szomszédom gyerekeit, aki minden nap hulla részeg és heti egy-két alkalommal megveri a feleségét, szétrúgja a lakást?

2013. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
37%

Ez szociológiai, társadalmi kérdés.

Jelenleg ez még nem számít a magyar társadalomban elfogadottnak, de változik az emberek értékrendje, itt is úgy tűnik sokan támogatják, lehet néhány évtizeden belül már ők lesznek nagy többségben.

Régebben nálunk is sokkal konzervatívabb volt a társadalom. Aki férjhez ment, annak bekötötték a fejét, mint jelenleg Egyiptomban, Irakban, már nem volt hajadon. A házasság előtti szex nem volt elfogadott és hatalmas szégyen volt a házasságon kívüli gyermek. Aki lopott azt az egész falu megbélyegezte, kiközösítette, ma már ez is elfogadottá vált, mert "szegények" rászorulnak és a szubkultúrában még menő is.

A társadalmak változnak, lehet pár száz év múlva már a Tahrír téren, Mekkában is lesznek melegfelvonulások, parádék, de az is lehet, hogy inkább Nyugat-Európában is betiltják az ilyen rendezvényeket, hogy ne sértsék a muszlimok, keresztények érzékenységét. Nehéz megjósolni, mert néhány évtized alatt is nagy társadalmi változások történhetnek.

2013. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem jelentették be vagy mert B olyanok mint a rendőrök jelképesek. A bankrablásra rohannak a Jolánkanénit megverték azt leszarják.

Valszeg ha a szomszédod egy menő ügyvéd egyböl mentek volna de gondolom nem ez a helyzet. Ahol nincs pénz nincs szolgáltatás ez a kapitalizmus.

2013. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
90%

Akkor ne beszéljünk arról, hogy az alkoholisták gyerekeit elveszik.

És van még sok minden, ami alapján bizonyos embereknek nem szabadna gyereket nevelniük. A homoszexualitás szerintem nem tartozik ezek közé.

2013. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!