Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megérte külföldön munkát...

Megérte külföldön munkát vállalni? Kiköltözni?

Figyelt kérdés

Elhagyni Magyarországot?

Ti,akik elmentetek, hogy látjátok,megérte?

Tervezitek,hogy visszajöttök vagy szeretnétek végleg Magyarországon kívül letelepedni?

A gyerekkori,közeli barátaimnak a döntő többség nem tervezi a hazaköltözést!!!!!!!!

És sok fontolgatja,hogy irány más ország.....



2014. febr. 17. 23:10
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
72%

Maximálisan megérte, nem csak a fizetések miatt. Sokkal nyugodtabbak, toleránsabbak az emberek, keverednek a kultúrák, rengetegféle ember él együtt. Hangsúlyozom együtt, nem egymás mellett.

Németországban élek, és soha nem tervezem, hogy visszamenjek.

A fő ok az volt, hogy Magyarország iszonyatosan intoleráns, balkáni ország, ráadásul a szélsőjobb egyre erősebb.

Nőként, és nyíltan leszbikusként nem lehet normálisan élni ott.

2014. márc. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
82%

Három évet dolgoztam külföldön.Megérte.Anyagilag főleg.Ám tapasztalatszerzés életeszemlélet szempontjából is hasznos volt.Akkor az helyévaló és indokolt volt.

Itthon sem élek olyan helyen és úgy ,hogy stressznek vagy fenygetettségnek lennék kitéve.

Köszönöm de azt hiszem jól vagyok .Ám akkor se panaszkodnék ha sokkal rosszabb lenne a helyzetem és akkor sem dicsekednék ha sokkal jobb.

Aki kimegy ritka ,hogy belássa rosszul vagy bután döntött és nem érte meg neki külföldre menni.Azt viszont mondják ,hogy ha összeszedtek elég pénzt hazajönnek és belefognak valamibe.Akik tudják mibe és konkrét terveik vannak ,azoknak sikerülni is fog.

Vannak páran az ismerősen közt akik állítják ,hogy soha nem fognak hazajönni.

Pedig ők is csak az adósságcsapda miatt mentek el mint ahogy a külföldi munkavállalók legalább fele.De ismerek kamudiplomásokat is akik kint vígan elvállaják azt a munkát amitől itthon fintorogtak.

Sajnos vannak köztük olyanok is akiket nagyon sajnálok mert jó szakemberek ,vagy jó doktorok és azért mentek el mert szerintük anyagilag nem voltak itt megbecsülve.


Az egyik gyerekkori haverom is kinn van már vagy 8 éve és hívott, hogy nem megyek én is.Hát ha olyan feleségem lenne mint neki én is mennék éslátogatóba is ritkában jönnék hazamint ő.


Nem tudom elképzelni, hogy még egyszer kimenjek huazamosabb időre és azt sem ,hogy ott annyival jobban érezzemmagam ,hogy ne vágyjak haza.

2014. márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
13%
Jobb, hogy kint vagytok, több munkahely marad nekünk.
2014. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
70%

A nagy "hazafiak", akik árulót kiabálnak ránk, pontosan úgy viselkednek, mint a kommunisták.

Mikor a hetvenes években kijöttünk, tőlük is megkaptuk a "Hazaáruló!" címet...

Holott lefogadom, hogy sokkal többet teszek itt a magyar kultúráért, mint a nagy szavakkal dobálózó "honfiak" - otthon...

2014. márc. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
92%
33. Most mosolyogtam egy jót.... bár ha munkának lehet azt nevezni mikor napocskát, felhőcskét rajzoltatnak az emberekkel, mert mást nem tudnak kitalálni, akkor hajrá. :D
2014. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
91%

US nyugdijas vagyok, evente hazajarok egy rovid latogatasra. Regebbem meg kerdeztek,hogy nem -e koltoznek haza. Ma mar senki nem feszegeti ezt a temat.

Nehez kulfoldon gyokeret verni, de aki fiatal es szakmalya van az ne feljen belevagni a nagyvilagba

2014. márc. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
94%
* szakmaja
2014. márc. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
94%
Persze, h megerte.En csak munkat vallalok kint, egy-ket honapra, utana hazamegyek, egy kozvetitos cegen keresztul, de igy is kb. 120.000-130.000 dinart keresek meg egy honapban tisztan, ennyit egy homapban Szerbiaban hol tudnek mar keresni? Kikoltozni veglegesen viszont soha semmilyen korulmenyek kozott nem tudnam elkepzelni...most Nemetorszagban vagyok, de h itt lakjak, azt abszolut nem tudnam elkepzelni, nem is akarnek semmi penzert. Ez igypont jo itt megkeresni a penzt, otthon meg gazdalkodni vele...de mar azt azmidot nehez kibirni, h itt dolgozom, nem hogy meg itt eljek omfg Ha lenne ilyen keresetem otthon, akkor kimsem jonnek, de hat nem igy van.
2014. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
48%
Bocs a gepelesi nibakert, de ilyen megerintos ekranos tabletrol irok, azt sajnos sokszor felrenyomom :P : D
2014. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

Ma privát levélben leanyáztak amiért kiemeltem egy tavalyi kérdést.

Ilyet nem szabad csinálni?

A kérdés nem provokatív és nem olyan amire érkezik egy jó válasz és kész.

Véleményekre vagyok kíváncsi. Attól, hogy tavaly írtam ki még érvényben van. Kaptam is rá választ.

De ezután még párszor ki is emelem.

Szóval nem értem miért kell anyázni.

2015. febr. 6. 14:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!