Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megérte külföldön munkát...

Megérte külföldön munkát vállalni? Kiköltözni?

Figyelt kérdés

Elhagyni Magyarországot?

Ti,akik elmentetek, hogy látjátok,megérte?

Tervezitek,hogy visszajöttök vagy szeretnétek végleg Magyarországon kívül letelepedni?

A gyerekkori,közeli barátaimnak a döntő többség nem tervezi a hazaköltözést!!!!!!!!

És sok fontolgatja,hogy irány más ország.....



2014. febr. 17. 23:10
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Szomorú, de ezért is megéri elmenni.

Tegnap este rosszul aludtam. Egy autós fórumot olvastam.

Egy hozzászóló beírta, hogy jól érzi magát az 535 ös Bömbösében.

A cikk valami BMW-ről szólt tehát nem off-olt.

Hihetetlen volt az a nyálözön ami a kommentelőktől rázúdult.

Az irigység munkahelyeken is jellemző. Míg Magyarországon

éltem és vettem új vagy használt autót. Sokan köpködtek, bizonygatták

fennhangon a munkahelyen vagy társaságban, hogy az övék mennyivel jobb.

Németországban is vettem új autót. Kollégák nagy részét kb. annyira érdekli,

mint hogy mit vacsoráztam 2 éve. 2 gratula. 1 pedig megkérdezte meg vagyok-e vele

elégedve. Itt még olyat nem hallottam, hogy valaki nyilvánosan köpködte volna

a másik tulajdonát. Egy horvát ismerős az igen. "Mennyit is keresel? -- Igy könnyű" stílusban.

Olvasgass német internetes fórumot. Nem jellemző egymás alpári stílusú köpködése.

2015. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Sokaknak az autó státuszszimbólum, persze hogy köpködik, ettől érzik jól magukat. Nem kell velük foglalkozni, jó részük úgyis hitelből vette, majd koppannak szépen.
2015. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos nem volt valasztasom.

Igen, megerte, mert itt elboldogulunk hatan egy fizetesbol (ket gyerek, feleseg, szulok). Nem elunk nagy labon, kb ugy mint otthon egy atlagos csalad.

Otthon viszont ezt nem lehet ugy megcsinalni, ha a szuloket is tamogatnod kell, sajat lakasotok nincs, es remeny sincs arra, hogy magasvernyomason vagy cukron kivul valaha barmit is orokolj..

2015. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
48%
Igen megerte. en kozel 30 eve jottem el nincs az a kincs amiert visszamennek Mo ra elni.
2015. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
48%
Megerte. 30 eve jottunk el akkor meg "disszidaltunk". sose mennek vissza nekem mar itt van a hazam ide kot minden. Latogatoba is csak egyszer voltunk.
2016. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Tamási Áron: „Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne.”

Sajnos, nekünk magyarnak már legalább száz, de inkább 500 éve nehéz otthonosan élni ebben a világban.


Szorítkozzunk azonban most csak az utóbbi kb. 30, tehát a rendszerváltást megelőző kb. 2, és az azt követő kb. 28 évre!

Hol jobb élni, Magyarországon vagy külföldön?

Nehéz erre jó választ adni. Alapvetően ott jobb élni, ahol több a pénzed, vagyis gazdag vagy. A szegény embernek mindenütt nehéz. A rossz anyagi helyzetet még súlyosbítja a Magyarország körüli legtöbb szomszédországban (kivéve Ausztriát) az etnikai elnyomás, amely ugyan néha enyhül, de alapvetően mindenütt meghatározó volt Trianon után. Most főleg Ukrajnában rossz a helyzet.

Ettől, vagyis az etnikai aspektustól eltekintve, én a jobb anyagi helyzetre vágyókat mindig is opportunista, a munkát (mindenféle munkát) nem szerető embereknek tartottam. Annak ellenére, hogy magam is elhagytam szülőhazámat, konkrétan Romániát, és Magyarországra költöztem 1990-ben. Nálam épp a nemzeti elnyomás volt a fő szempont, nem az anyagi megfontolások.

Nem biztos, hogy rosszul tettem, de a múltbeli döntéseinket nem tudjuk visszacsinálni, sajnos.


Olvasom a Magyarországról kiköltöző, úgynevezett anyaországiak komentjeit. Közülük sokan fröcskölődnek, és jól megfigyelhető, hogy a politikai felhangú hozzászólások az országgyűlési választások előtt érkeznek. Jönnek ide mocskolódni ún. liberálbolsevista propagandisták, és azt írják, hogy Magyarországon rossz, főleg az Orbán-kormányok alatt, és ők emiatt mentek ki külföldre. Ezek az aljadékok épp azt felejtik el leírni, hogy épp miattuk, az ő szellemi-politikai ténykedésük miatt rosszabb a helyzet Magyarországon az elvárnál.

A kommunizmus idején ezeknek a propagandistáknak a szülei, nagyszülei meglopták hazánkat, adósságokba verték, de ugyanezt tette a rendszerváltás után Horn Gyuszi és Orbán klikkje is.

Az Orbán-kormányok mindig azzal voltak elfoglalva, hogy elődeik rombolását valamennyire helyrehozzák. Amit valakik elrontanak 4 év alatt, annak helyrehozatalához általában nem elég négy év. Ráadásul, ugye az Orbán-kormányok is követnek el hibákat, én nem imádom különösebben azt az oldalt sem, sőt a jobbikosokat sem, hanem próbálom tárgyszerűen szemlélni az eseményeket.

2018. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem olvastam át, így pár hiba becsúszott az előző megjegyzésembe.


A javítások:

fröcskölődnek → fröcsögnek

elvárnál → elvártnál

Horn Gyuszi és Orbán klikkje → Horn Gyuszi és Gyurcsány klikkje


A lényeg: gyakorlatilag az ember, amikor jobb módú országba megy, élősködő, parazita, akárcsak az itthon élő cigányok jelentős része (többsége?). Ugyanis, te, kedves anyagi jóléteddel dicsekvő, és Németországban, Svájcban, USA-ban stb. gyönyörű életet élő kivándorolt ugyanolyan parazita vagy, mint az itteni cigányaink, te annak a munkának (persze, néha gyarmati rablásnak is) a gyümölcseit élvezed, amelyeket a fejlett nyugati államokban élők elődei teremtettek meg. Mindig oda futsz, ahol jobb, tehát amolyan sáska vagy. Felesleges ezt szépítgetni, hidd el.

Ettől függetlenül, nem tudlak 100%-osan elítélni, mert az ember csak egyszer él, és jómagam is - őszinte leszek - szívesebben élnék, teszem azt, Svájcban, ha ott jobban élnék, de ez egyelőre nálam nem opció.


MOST MONDOM A LÉNYEGET:

Hagyd a fröcsögést, főleg a politikaiakat.

Én is szoktam bírálni a romániai viszonyokat, a magyarok elnyomását, de nem gyűlöletből, és mindig azt nézem, mint egy orvos, hogy minél kevesebbet ártsak, és minél többet segítsek, gyógyítsak.

Úgyhogy, te kedves külföldre futott hazánkfia (legyél te akár leszbikus vagy akár egyéb meleg, de akár zsidó is) azt nézd, hogy mennyit tudsz segíteni Magyarországnak (és tágabb értelemben a kárpát-medencei magyarságnak), mert bárhol is élj a világban, mégiscsak ez lesz az a hely, ahol a gyökereid vannak.

Ne légy tehát gyökér, és főleg ne gyökértelen!!!

2018. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
segitsetek magatokon, ti akik ott Eltek. nem a kulfoldre telepultek dolga hogy amit ti elrontotok (folyamatosan az utobbi 30 evben is) azt majd masok hozzak helyre. en eljottem ram egyetlen fillert se kellett kolteni Mo nak es a jovoben sem kell. segitseget azoknak adok akik megerdemlik. ti meg kaparjatok ki magatoknak a gesztenyet es ne mastol varjatok a megoldasokat.
2018. jún. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Drágaságom!

A legnagyobb segítség a jó szó, a pozitív hozzáállás.

2018. jún. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
ez is a ti dolgotok ti vagytok ott.
2018. jún. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!