Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem lehetséges a bűnöző...

Miért nem lehetséges a bűnöző alkatú, de még bűncselekményt el nem követett (pusztán POTENCIÁLIS bűnelkövető) egyének kiszűrése a társadalomból egzakt módon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a jövőben elkövethető bűncselekmények megelőzésére, nyilvánvalóan csak oly módon lenne ez elfogadható, ha az illető nem börtönbe, hanem először még rehabilitációra kerülne, azután kontrollálnák az állapotát (ha javult), hogy szükséges-e követni, stb.

2015. nov. 27. 11:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Kérdező, szerinted egy ilyen intézkedésnél hogy tudnák kikerülni azt, hogy fasiszta/rasszista nézetek alapján döntsék el, ki lehet bűnelkövető?...


Hát ez az.


Az, aki egy ilyen tesztet lefuttat, vitán felüli kell hogy legyen ! A rasszizmus/fasizmus kideríthető, ha egy ilyen illetőn magán futtatnánk tesztet. Ezen kívül a rasszisták meglepően nyíltan fel szokták vállalni a nézeteiket, ugyanígy a fasiszták is, nézzük csak meg a történelmet, hallgassuk meg egynémely ilyen csoport retorikáját, képviselőit, nem szokták ezt a meggyőződésüket titkolni azok, akik valóban veszélyt jelenthetnének ártatlan emberekre. Akik titkolják, azok nyilván lebuknának maguk is egy ilyen, kellően megbízható és alapos személyiségtesztelésen, hogy valójában rasszisták/fasiszták, máskülönben hogyan is ülhetnének bizalmi helyzetben ..? Jogos lenne a kérdésfelvetés, de én határozottan személyiségbeli, és NEM fizikai jellemzők ellenőrzésében gondolkodom ! Ne láss bele semmi olyat a kérdésbe, amit én nem írtam bele !

2015. nov. 27. 12:55
 12/13 anonim válasza:
Lehet hogy kicsit elkéstem a válasszal, de nem tudtam figyelmen kívül hagyni :) ajánlom figyelmedbe a psycho pass című animét, tulajdonképp az egész az általad feltett kérdést boncolgatja
2016. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 jácint78 ***** válasza:
...a vallas ezt jol tudja kezelni...megelozheto a fiatalkori lezenges es piti bunozes tovabb fejlodese?..az artatlansag velelme mindenkit megillet...az oktatas egyben neveles is ...a tarsadalmi megfigyeles pedig diktaturak melegagya...eleg lenne megfelemliteni es csonkava tenni a valodi bunozoket de ez mar drasztikus elv...
2020. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!