Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A női önmegvalósítás csúcsa a...

A női önmegvalósítás csúcsa a gyerekszülés?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yS-s962SjJQ

1.08-ig nézzétek a videót, a kérdésem arra vonatkozik.


Fiatal nő vagyok és mélységesen felháborít, hogy nekem az önmegvalsítás koronája az kéne, hogy legyen, hogy szülök X gyereket.

Ennél kicsit többre vagyok képes, ahogy szerintem rengeteg más nő is. Egy férfi életének akkor miért nem az a csúcsa, hogy megtermékenyít egy nőt és aztán felneveli a gyermekét? Tudtommal, egy gyereket ketten csinálnak, nem csak a nő. Még a fidesznél is.


2015. dec. 13. 20:09
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

#8, nem érted a problémát.

Miért csak a nőknél legyen fontos, hogy unokákat adjanak nekünk? A fiaink nem ugyanolyan szülei az unokáinknak?

2015. dec. 13. 20:33
 12/34 anonim ***** válasza:
36%
Kedves kérdező! Nem kell magad felhúzni, egy fafejű köpönyegforgató, érzelmileg debil ronda ember szavaival idegesíteni. A kijelentés nem kellő árnyalattal fejezi azt, hogy valóban a biológiai lét kiteljesedése az utód létrehozása. Persze az ember egyben társadalmi lény is és ebbéli kiteljesedése Kövér Lászlónál kimerül a köpönyegforgatásban és a gyűlölködésben, gyűlöletkeltésben. Tőle ennyi telik, nem építés (mert arra képtelen), csak rombolás, beleértve a lélekrombolást is (mert ahhoz nem kell ész).
2015. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
#10 A gyerek létrehozására bárki képes. Egy csodálatos dolog, az egyik legszebb élmány (lehet) a világon, de nem teljesítményként kell elkönyvelni.
2015. dec. 13. 20:35
 14/34 anonim ***** válasza:
25%

A sok jobber gyökér még mindig nem bírja felfogni, hogy gyerekvállalásra nem lehet kényszeríteni az embereket. Sőt, ők inkább gyerekgyártásnak fogják fel, de ebbe most ne menjünk mélyebben bele, mert szerintem tudjátok, hogy miről beszélek.


A gyerekvállalás azon múlik, hogy valakinek van-e kedve hozzá, ahogy a pacalt is az eszi meg jóízűen, aki finomnak érzi, nem pedig az, aki egyből hányni tudna még a szagától is. Annak bele lehet nyomni az arcát, de akkor is csak hányás lesz belőle.

2015. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

#11


A "szüljenek" és nem az "adjanak" szót használta, így nem lehet "kiterjeszteni" a mondat alanyát.


Amúgy a férfiakról szóló résszel kezdte, most a nőket külön vagy kihagyta volna, vagy így vette bele.


Egyébiránt: "férfi életének akkor miért nem az a csúcsa, hogy megtermékenyít egy nőt és aztán felneveli a gyermekét" erre utalt a művekkel az elején.

2015. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

#15

Nem hiszem, hogy bele kellett volna kötnöd az "adjanak"-ba, így is értette mindenki.

Amúgy elfogadom amit írsz, viszont szerintem csak belelátod, hogy erre próbált utalni az úr. Vagy pedig akkor igen rosszul csinálta, mert sok embernek - köztük a célközönség egyes tagjainak - nem jött át.

2015. dec. 13. 20:47
 17/34 anonim ***** válasza:
20%
Senki nem mondta hogy ne szüljenek, de ez a középkori jobber agyhalottkodás már fárasztó hogy a nő főzzön mosson szüljön gyereket vagy ha nem akkor pár fülessel észhez kell téríteni meg jól fel kell csinálni. Ha valaki először karriert meg anyagi biztonságot akar egyáltalán nem elítélendő. Ma meg nem is úgy megy mint régen hogy a pasika összelopta magát huszonegy-két évesen már volt saját ház meg minden ami kell aztán ha felcsinálta a csaját mert nem húzta ki időben akkor volt hova pakolni a purdékat. Már ahhoz hogy meg legyenek a szükséges feltételek egy férfinak és egy nőnek is évtizedes kemény munkája szükséges.
2015. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
80%

#16


Ha valakinek nem jön át a konzervatív családmodelles kommunikáció, akkor ne egy konzervatív pártra szavazzon.

Ez a Fidesz kongresszuson hangzott el, ezért a célközönség elég behatárolható.

Akikhez beszélt, azok elméletileg egyetértenek ezzel. (Vagy nem tudják mire szavaznak).


A megvalósításnak egyébiránt sincs gazdasági realitása, és gyenge társadalmi realitása van.



Ha ez egy állami ünnepen, vagy ilyesmi helyen hangzik el, megértem, hogy többen felháborodnak, de kongresszusi témákkal kapcsolatban szerintem szalmabáb.

2015. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

#18 Köszönöm az értelmes válaszaidat, igazad is van, van amiben egyet is értek.

Engem pusztán érdekelt, hogy a fidesz szavazók mennyire értenek egyet, illetve, hogy a hozzám hasnoló nem fidesz szavazók mit gondolnak.

2015. dec. 13. 21:01
 20/34 anonim ***** válasza:
Miért,te mit tartasz annak?
2015. dec. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!