Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A női önmegvalósítás csúcsa a...

A női önmegvalósítás csúcsa a gyerekszülés?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yS-s962SjJQ

1.08-ig nézzétek a videót, a kérdésem arra vonatkozik.


Fiatal nő vagyok és mélységesen felháborít, hogy nekem az önmegvalsítás koronája az kéne, hogy legyen, hogy szülök X gyereket.

Ennél kicsit többre vagyok képes, ahogy szerintem rengeteg más nő is. Egy férfi életének akkor miért nem az a csúcsa, hogy megtermékenyít egy nőt és aztán felneveli a gyermekét? Tudtommal, egy gyereket ketten csinálnak, nem csak a nő. Még a fidesznél is.


2015. dec. 13. 20:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Akkor mi lehet a valós "önmegvalósítás"? :D
2015. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%

Az önmegvalósítás Maslow piramisának a legfelső szintje.

A reprodukciót, mint kódolt ösztönt a legfelső szintre tenni hülyeség, köze nincs hozzá.

2015. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
59%
ebben van valami, kedves Nagyon böszme Feri - de nem is a szülést, hanem a gyermekvelést kellene megemlíteni - az viszont művészet (lehet, ha szívvel-lélekkel teszik) és igenis a nő legszebb feladata. Mellette alkothat nagyot, írhat verseket, regényeket, eltáncolhatja a hattyú halálát - de mégis azt fogja érezni, hogy ez az EGYIK legmagasztosabb feladata. Pont.
2015. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

#23

A gyermeknevelés NEM kizárólag a nő feladata. Az apja ugyanolyan szülője mint az anyja.

2015. dec. 13. 23:04
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
javítás:* és igenis a nő és a férfi legszebb feladata.
2015. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
59%

Ok, induljunk ki abból, hogy Kövér László keresztény-konzervatív és családközpontú elveket vall (ami eleve vicc egy köpönyegforgató párt megmondóembere esetében, hogy bármiféle elveket vallana).


Ezen ideológia szerint sem lehet az női önmegvalósítás csúcsa a gyermekszülés, hiszen a gyerekről aztán gondoskodni kell, felnevelni, taníttatni, stb., stb.


Egyébként Marie Curie két gyereket is szült, ezért tiszteljük máig, ugye?

2015. dec. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
87%

18:

A mai, európai értelemben vett konzervatív pártokban már 50 éve is ciki lett volna ilyen kijelentés, ennek semmi köze a konzervativizmushoz, ha lennének a Fidesznek még konzervatív szavazói, most ők lennének legjobban felháborodva. A feudálkommunista az nem konzervatív.

2015. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az, a gyerekszülés az önmegvalósítás csúcsa. Persze, akinek nagyon könnnyen sikerül és sokat szül, az lehet, hogy már nem tulajdonít neki nagy jelentőséget.

A munka pedig csak munka. Attól, hogy karriernek hívjuk, még munka marad. Célja a pénzkereset, az egyén fenntartása. De jó, ha élvezi az ember, szereti csinálni.

2015. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
56%

Jobberek még mindig nem változtak..

1. Sehol nem írta a kérdező, hogy lenézné a gyerekvállalást és nem tartaná fontos dolognak. De persze rögtön el kellett kezdeni ráaggatni az általatok kitalált kliséket, mert különben nem fért volna bele a 2bites világképetekbe.

2. Értjük, hogy nektek a gyerekvállalás az önmegvalósítás csúcsa, de azért, mert te így gondolkodsz, nem jelenti azt, hogy mindenki másnak is ugyanúgy kéne. Ettől nem leszel se te, se a kérdező értékesebb, vagy értéktelenebb.

2015. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

#30 tökéletesen leírta.


#28 Hol írtam, hogy férfigyűlölő vagyok? :) Asszem sehol. Inkább neked nem kéne szaporodni ezzel a gusztustalan, önző, beszűkült világképeddel.


#29 Te pedig nem olvastad el a válaszokat. Azt már megtárgyaltuk, amire reflektáltál.

2015. dec. 14. 11:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!