Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A női önmegvalósítás csúcsa a...

A női önmegvalósítás csúcsa a gyerekszülés?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yS-s962SjJQ

1.08-ig nézzétek a videót, a kérdésem arra vonatkozik.


Fiatal nő vagyok és mélységesen felháborít, hogy nekem az önmegvalsítás koronája az kéne, hogy legyen, hogy szülök X gyereket.

Ennél kicsit többre vagyok képes, ahogy szerintem rengeteg más nő is. Egy férfi életének akkor miért nem az a csúcsa, hogy megtermékenyít egy nőt és aztán felneveli a gyermekét? Tudtommal, egy gyereket ketten csinálnak, nem csak a nő. Még a fidesznél is.


2015. dec. 13. 20:09
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
10%
Még mindig nem válaszoltad meg h neked mit jelent önmegvalósítáni.Ha nem tudsz rá válaszolni,sebaj. Ettől függetlenül semmi baj nincs a nyilatkozattal. Nem kell minden nőnek szülni,elég ha minél többen vállalnak gyereket az "önmegvalósítás" részeként,az ideális munka,képzettség megszerzése mellett ezt is elérendő,kívánt célként tűznék ki maguk elé.
2015. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
42%

"Normális, értelmes, okos nőként számomra nem ez az önmegvalósítás."


Kérdező, az önfényezés során elfelejtetted hozzátenni, hogy végtelenül szerény is vagy. :P

2015. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az lenne, ha kitudnám húzni a szemem tussal, de most őszintén, hogy csináljátok? Hiába gyakorlok egészen katasztrofális.. :(


Viccet félretéve az első hozzászólások között írta valaki (persze lepontozták), hogy ember függő, kinek mit jelent. Én is így gondolom. Valakinek a gyerekszülés az, mert gyönyörű dolog, hogy jobb esetben találtál egy férfit akit szeretsz és vállaljátok, hogy együtt egy új életet teremtetek, amiért közösen vállaltok felelősséget és ezért akár az életed is feladnád. Másoknak egy jól fizető állás az önmegvalósítás csúcsa, mert rengeteget tanult, hogy elérjen oda, egy olyan világban küzdötte fel magát odáig, ahol az emberek bőrszín, nem, szexuális orientáció, stb miatt simán megbélyegzik a másikat, hátráltatják az életben. Megint másoknak az az önmegvalósítás, ha egy anonim online felületen, tölthetik ki dühüket, csalódottságukat másokon. Vannak, akik félmeztelenül 100 ft-ért árulják a csókjukat egy fesztiválon és vannak, akik vak gyerekeknek olvasnak fel... Különbözőek vagyunk.

2015. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ennyi turbófeminista sületlenséget ennél a kérdésnél (mellesleg cenzúráztathatod, persze a szólásszabi jegyében) befogom újra írni. :D
2015. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!