Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha nincs nemzeti önérzetem...

Ha nincs nemzeti önérzetem akkor magyarellenes vagyok? Vagy valami nemtommi?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 10:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy magyarellenes,de nem értem miért nincs nemzeti öntudatod.Ez nem a gazdaság állapotán vagy az ország nagyságán múlik,ha mi lennénk a legszegényebb ország ,akkor is büszke lennék magyarságomra.Ez szerintem feltétel nélküli.
2010. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A társadalom elvárja tőlem, hogy büszke legyek arra, hogy magyar vagyok?
2010. ápr. 6. 10:57
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Akkor vagy magyarellenes ha utálod a magyarokat. Logika nem szorult beléd?
2010. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Alapvető kötelességed azokat a közösségeket tiszteletben tartani, amelyekben élsz. Ilyen a baráti köröd, a családod és ilyen a hazád is!
2010. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Első vagyok.

Nem várja el senki,de ez szinte természetes kellene ,hogy legyen.De nem vagy egyedül,úgylátom az emberek jó része,nem büszke sajnos a magyarságára.

2010. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Magyarellenes akkor vagy, ha gyűlölöd a magyarokat és aktívan teszel ellenük.


Ha nincs nemzeti önérzeted, az csak annyit jelent, hogy értelmes ember vagy, akit vélhetőleg nem, vagy csak nehezen lehet nemzeti torzsalkodásokba belerángatni, és akit vélhetőleg nem, vagy csak nehezen lehet más nemzetiségűek ellen uszítani. Ez alapvetően egy tök jó dolog.


Persze tisztában van az ember azzal, hol született, hol nőtt fel, hol él, milyen közösségben, stb., és mindaddig, amíg ténylegesen ott is tartózkodik, nyilván tesz is érte, viszont senkitől se lehet elvárni, hogy büszke legyen a semmire.


Különben se értettem soha, milyen alapon büszke bárki is olyasmire, amiért egy fűszálat se tett keresztbe. SENKI nem tett semmit azért, hogy épp oda szülessen, ahova, és ugyanígy, bármilyen nagy tetteket is vittek véghez az ősei, azok az ősei voltak, és nem Ő MAGA. Egészséges, értelmes, józan belátással rendelkező ember - szerintem legalábbis - nem is lehet büszke semmire, amit nem ő maga (vagy legalább a közössége az ő aktív közreműködésével [tehát a születése előtti idők már eleve kiesnek, meg minden olyasmi is, amihez nem volt köze még közvetetten se]) ért el.

2010. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
A magyarellenesség ellentéte a hazaszeretet. De ezt ne úgy képzeld el, hogy vagy hazaáruló vagy vagy nagy nacionalista. Ez egy széles skála, nem csak két véglet - hiába is állítja ezt mind a két oldal.
2010. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést Slotákiában is feltették saját magukra vonatkoztatva, és nemrégiben meg is válaszolták.
2010. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Én mg ráadásul magyarként magyar-ellenes is vagyok, és meg van ennek a logikája. Sajnos még egy ilyen nemzetet te nem találsz, ahol ennyi utálat, gyűlölködés, gonoszság, rosszindulat létezne mint a magyarokban.

Lehet h ez is genetika ? ---- frász tudja, de borzasztó, és olyan lesújtó ezt megtapasztalni amikor valamelyik normális civilizált országból térek megint vissza és már valamennyire hozzá szoktam ott a normális emberekhez, kész trauma. De attól félek ez nem is fog változni, ez nem egy kormány meg nem egy jogszabály kérdése, ez sajnos sok-sok generáció kérdése.

2010. ápr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

11:12-nek

Ha valakinek van nemzeti öntudata,az nem jelenti azt feltélenül,hogy utál más népeket.

2010. ápr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!