Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha nincs nemzeti önérzetem...

Ha nincs nemzeti önérzetem akkor magyarellenes vagyok? Vagy valami nemtommi?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 10:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
21%

csak szimplán ostoba.

Vagy szerinted van olyan ország,ahol azt nézik,hogy neked jó legyen,mint magyarnak?

Mindenhol létezik nemzeti önérzet,csak itt úgy csinálnak,mintha az bűn lenne.

2010. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%

Igazából nincs is mire büszkének lenned, főleg ha az elmült 100 évet nézzük.

Viszont egy normális ember, mint én, örül, hogy magyarnak született, mert gyermekkorában megtanítják neki a szokásokat, és ha akkor nem tetszik neki, akkor elkezd más szokás felé húzódni, és másik országot fog magának "keresni".

Én örülök, hogy magyarnak születtem, pedig nincs mire büszkének lennem, elvégre azzal, hogy egy idegen férfi tesz valamit, amit a világ elismer, azzal nem érzem jól magam.

Kertész Imre is Németországot tartja a hazájának. Azóta a szememben német, és nem örülök, hogy mindenki vidáman mondja, hogy végre egy magyar irodalmi Nobel-díjas.

Sok náci annyira tud örülni, hogy Kertész Imre Nobel-díjas, pedig azt se tudják, hogy ki. Ráadásul Rejtő Jenő könyveket olvasnak, legalábbis az egy náci ismerősöm, aki teljesen olyan, mint egy másik normális ember. Nincs szívem elmondani neki, hogy Rejtő Jenő zsidó volt...

Sokan engem is antimgyarnak tartanak, pedig én örülök hogy magyar vagyok, csak abból van elegem, hogy az emberek 2. szintet ismernek. Valaki vagy náci vagy zsidó.

A "nem magyar"-ozás az, ami megutáltatja az emberekkel Magyarországot, és ezt a tanyasi parasztoknak meg kellene mondani (azért merem ezt állítani, mert azoknak a szövege tele volt hibával, (lásd: j/ly), tisztelet a kivételnek).

Amúgy ha nincs benned nemzeti önérzet, tehát nem bírod végigállni a Himnuszt, vagy röhögsz október 6-án, esetleg örülsz, hogy az osztrákok megnyerték a '48-as szabadságharcot, akkor én gyökérnek tartanálak. De az, hogy nincs benned nemzeti önérzet, az még nem azt jelenti, hogy anti-magyar vagy (érdekes, ezzel a szóval [anti-magyar] az elmúlt években nem találkoztam).

2010. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
44%
Ha nincs nemzeti öntudatod akkor ki vagy ? Egy senki egy idegen országban ? Ez kb olyan midha anyádat nem szeretnéd.
2014. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!