Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi (k) az oka (i) annak, hogy...

Mi (k) az oka (i) annak, hogy itt a GYK Politika kategóriájában a magyar átlagtól jelentősen eltérő vélemények, ideológiák dominálnak?

Figyelt kérdés
Például a migránskérdésben itt a migránspártiak vannak többségben, míg a magyar társadalom többsége ezzel ellentétben ellenzi a migránsok bejövetelét. Vagy ott van a multikulti, amit a magyar társadalom többsége elutasít, miközben itt inkább a támogatói vannak többségben. Ugyanez a helyzet az azonos neműek közötti házassággal, illetve a melegfelvonulásokkal kapcsolatban is, itt támogatják, miközben a magyarok többsége ellenzi. A kérdésekre adott válaszokból illetve azok értékeléseiből indultam ki.

2016. máj. 31. 19:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, hogy ez bunkó lesz de azért mert a legelutasítóbb rétege a társadalomnak jellemzően az akinek nem telik internetre. Vagy csak egyszerűen nem tudja kezelni.


Sok esetben személyesen tapasztaltam, hogy milyen hihetetlen baromságokat képesek beszélni az olyan emberek akiknek nincsenek megfelelő információik a világról.

2016. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
Mostanában elég sok a balos itt, kevesebb a jobbos, egyébként meg ez a kategória nem reprezentatív. (Meg összességében az oldal sem, talán.)
2016. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#1-es:

Szerinted, ha arról lenne népszavazás, hogy tegyük-e multikulturálissá Magyarországot vagy engedélyezzük-e az azonos neműek közötti házasságot akkor mely válaszlehetőség győzne? Szerintem elég nagy valószínűséggel a nemek.


#8-as és #9-es:

"A kérdésekre ADOTT VÁLASZOKBÓL illetve AZOK ÉRTÉKELÉSEIBŐL indultam ki."

Hiába van sok migránsellenes kérdés a válaszok között a migránspártiak vannak többségben és migránspárti válaszok magasabb százalékon állnak.

2016. jún. 2. 16:24
 14/17 anonim ***** válasza:
37%

" Hiába van sok migránsellenes kérdés a válaszok között a migránspártiak vannak többségben és migránspárti válaszok magasabb százalékon állnak."


Mert hemzsegnek a ballerek az oldalon, az az oka, az általad említett %-ok is azért állnak úgy.

2016. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű és teljesen biztos választ tudok adni a kérdezőnek, olyan faék egyszerű, hogy nem is értem miért nem árulta el neki a "nagy titkot" valaki... a Gyakorikérdések felhasználói köre nyilván nem reprezentatív minta a magyar lakosságból, ennyi az egész.
2016. jún. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy itt nem lehet milliardokat lopni plakathaboruval?
2016. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez roppant egyszerű. Akik intenzíven, tudatosan használják az internetet, azok körében sokkal több a baloldali, liberális gondolkodású. És te ezeket látod itt a GYK-n is meg az egyéb fórumokban. De ez azért nem a társadalom többsége ma még, az internet elterjedtsége és az internetkultúra messze nem tart még ott. Viszont ha szavazás van, vagy készítenek egy felmérést, abból az jön ki, hogy a jobboldali, konzervatívabb (változást elutasító) értéket valló emberből van sokkal több.


Hasonló ehhez, hogy például a brexitet is az idős és/vagy vidéki és/vagy alacsony végzettségű emberek szavazták meg Nagy-Britanniában, míg a nagyvárosiak vagy például a fiatalok túlnyomó többsége egyértelműen ellene volt végig.

2016. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!