Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik szerint a házasság egy...

Akik szerint a házasság egy férfi és egy nő kapcsolata, azok szerint az arabok többsége nem is házas?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem, hogy mi a baj a poligámiával? Fenntartja a nemzetet, a belőle születő gyerek mind a két nemről tud példát venni és még hagyománya is van, tehát minden megvan, amit a melegházasság ellen szoktak felhozni.
2016. aug. 16. 22:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:

"arabok többsége poligám kapcsolatban él"


KAMU!!!


[link]

[link]

2016. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:

Az arabok többsége monogám házasságban él. (Tekintsünk el attól, hogy házasságtörés náluk is létezik, mint a világ minden táján.) Számszerűen se jönne ki, hogy minden férfira jusson 4 nő. A Korán sem követendő példának állítja, csak megengedi (egyébként a 4 feleség már korlátozás ahhoz képest, ami a Korán előtti időkben volt).


Felőlem lehet legális a poligámia meg a melegházasság is, bár nekem heteróknál is vicces ez az egész házasság dolog ("szeretlek, ezért írassunk gyorsan egy hivatalos papírt erről")...

2016. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:
Számomra heteróknál se vicces, mert szerintem nem azért íratnak papírt, hogy papíron is szeressék egymást, hanem hogy megkapják azokat a jogokat, amik csak házasoknak jár. Tehát a házasság számomra olyan, mint egy adásvételi szerződés, két fél között létrejött egyezség. És mint az adásvételi szerződéseket a házasságokat is köthesse két azonos nemű ember.
2016. aug. 17. 18:39
 54/66 anonim ***** válasza:
ja, hogy erre akartál kilyukadni, hogy a bazik is játszhassanak papás-mamást.. hát furcsa is volt, hogy egy férfi támogatná a többférjűséget- az soha sem volt legitim
2016. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
hát ha meleg, akkor nem csoda, hogy vonzza a többférjűség :D amúgy mik ezek a jogok, amik csak a házasoknak járnak? én támogatom, hogy mindenki azzal házasodjon, akivel akar, de mindig azt hittem, csak érzelmi jelentősége van,
2016. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 A kérdező kommentje:
Tehát ha nő vagyok azért, ha meleg vagyok meg azért nem lehet figyelembevenni, amit mondok. Akkor tudjátok mit? Egy heteró, keresztény, konzervatív férfi vagy. Így már többet ér a szavam, vagy nem? Itt egy leírás amiben benne vannak a házasság előnyei nem a teljességre törekedve. [link]
2016. aug. 18. 21:57
 57/66 anonim ***** válasza:

miért ne vennénk figyelembe - félszáz válaszod lett.

Elmondtuk, mi a baj a muszlim törvényekkel.


Előnyök,igen. De az nem derült ki az iménti linkből, mi az előnye a többnejűségnek-többférjűségnek?

Szerinted mi? Mert 50 hsz-ben elmondták neked, hogy miért nem megy.

De mégis miért akarod? miért nem elég egy nő?


A házasság két fél különböző eggyé válása. Yin-yang.

És két azonos félből nem Egy-ség lesz, hanem egy természetellnes torz valami, amire megadja a természet a határozott választ.

.

2016. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:

Németh Sándorhoz van szerencsém személyesen? Üdvözlöm lelkész úr! Azt olvastam a Bibliában, hogy Jézusnak három szülője volt. Akkor miért nem támogatják a poligámiát? Válaszát előre is köszönöm! Egyébként nagyon tetszik a műsoruk, rendszeres nézője vagyok.


Komolyabbra fordítva a szót, nem emlékszem olyan hozzászólásra, ahol leírta volna bárki is, hogy mi a baj a poligámiával. Mutatsz egyet?

2016. aug. 18. 22:48
 59/66 anonim ***** válasza:

Szervusz, fiam, En vagyok. :)

En az elejetöl tudtam, h Te vagy.. innen fentröl! :D


Komolyra forditva a szot, a tipikus pasi gondolatmenetedböl es hogy mindenre akaratlanul is ferfi aggyal reagalsz, de igazabol mar a kerdesböl is latszik, mert egy nö nem gondolkodik ilyeneken. A nök szerelemröl, megertesröl, viragcsokrokrol, romantikarol es ilyenekröl almodoznak.


Tenyleg több peldat lat a gyerek több szülövel, de meg milyen "jo" peldakat! :D Vegyük pl 1 pasi, 7 feleseg felallast, milyen erzes a hetföi nönek, h csak hetfön kerül ra sor? (Ja, "erzes"? A ferfiagy nem erzesekben gondolkodik!) Vagy ha mondjuk a gyereket kell orvoshoz vinni, 7 feleseg eseten több gyereket egyidöben különbözö orvosokhoz, akkor nem szamithat minden anya jogosan a ferjere?! A hetföi felesegnek nem all a rendelkezesere a het többi napjan a ferje, ha lelki bajat akarja megbeszelni vele, mert pl. a munkahelyen vmi törtent...stb vagy eppen a gyerek fejlödesevel kapcsolatban akar vele beszelni? Vagy különben hogyan tud egy db pasi minden felesegevel kapcsolataban helytallni? Ezer meg egy hetköznapi pelda felhozhato meg, amit a nök reszletekkel foglalkozo agya egy szemvillanas alatt atlat es csak egy ferfi ertetlenkedik itt a poligamia több oldalon at tarto megcafolasa utan. A ferfinek, akinek konkretan nem emlitettek a poligamia szot, fel sem tünt, h közben megcafoltak, mert ehhez elemzö gondolkodas es a több oldalu rejtett összefüggesek megertesenek kepessege szükseges. Miközben a ferfi egyidöben csak egy dologra kepes figyelni, es egy szot sem ert az utalasokbol.


Hogy fenntartana a nemzetet?? Nem is akarhogy, konkertan vegyük a verfertözest: ha a felvetesed szerint több ferfi es több nö is van egyidejüleg a kapcsolatban, nem teljesen egyertelmü, ki kinek a tesoja, sokkal nagyobb esellyel vezethet verfertözesekhez, aztan majd születhetnek a Tutanhamonok... Tudom, ferfiaggyal a "fenntartja a nemzetet" a hentesboltban a hus kg-okban meresehez hasonloan kell erteni, mig a "hus" minösege, fajtaja mar reszletkerdes, azt csak a nöi agy kepes felfogni...

:D

2016. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

"Vegyük pl 1 pasi, 7 feleseg felallast, milyen erzes a hetföi nönek, h csak hetfön kerül ra sor? (Ja, "erzes"? A ferfiagy nem erzesekben gondolkodik!) Vagy ha mondjuk a gyereket kell orvoshoz vinni, 7 feleseg eseten több gyereket egyidöben különbözö orvosokhoz, akkor nem szamithat minden anya jogosan a ferjere"


Vegyük akkor ezt, de akkor érthetem úgy, hogy elismered, hogy a két férif, egy nő vagy egy férfi, két nő még neked is bőven belefér és azért hozod fel ezt példának? A 7 feleség szabadon írhatja a házassági anyakönyvet alá, tehát nem kötelező belemennie. Aztán mi az, hogy számítania kell a férjére? Ott van 6 feleség, aki nem csak a férjnek, hanem a hetedik feleségnek is ugyanúgy a felesége, rájuk számíthat. A hét napot kell várni is értelmetlen, mert nem kell hét napot várni, megintcsak jelen van 6 feleség, akivel szexelni is lehet, ha úgy adódik. És mégegyszer, a házasságot szabadon választhatják a nők és a férfiak is, nem kötelező.


"Hogy fenntartana a nemzetet?? Nem is akarhogy, konkertan vegyük a verfertözest: ha a felvetesed szerint több ferfi es több nö is van egyidejüleg a kapcsolatban, nem teljesen egyertelmü, ki kinek a tesoja, sokkal nagyobb esellyel vezethet verfertözesekhez"


Ha komplett idiótákból áll a család, akkor tényleg előfordulhat, de általában szokták tudni ki kinek a testvére.


Egyébként tetszik a feminista gondolkodásod, én is hasonlóképpen vélekedek a férfiakról.

2016. aug. 19. 00:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!