Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez megfelelő zászlaja és...

Ez megfelelő zászlaja és címere lenne az országnak egy ilyen szellemiségű párt mellett?

2016. nov. 13. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/150 anonim ***** válasza:
96%
Boldogok a lelki szegények, mert övék a Mennyek Országa.
2016. nov. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/150 anonim ***** válasza:

Unatkozol Kérdező? Senki sem szeret, Senki sem törődik veled?

A szeretetet, odafigyelést ki kell érdemelni, nem kizsarolni.

2016. nov. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/150 anonim ***** válasza:
100%

Megteszi.

Ilyen programmal úgysem lesz támogatottsága.

A gazdagokra külön adót kivetni - elveszíted a gazdag szavazókat

Pénzbeli segélyt megvonni - elveszíted a szegényebb szavazókat... meg tulajdonképpen mindenkit, akinek van pl gyereke... mi az, hogy természetbeli segély? Kedves szavakat kapnak a családok pénz helyett, amiből fedezi a gyerek etetését?


NATOból való kilépés remek gondolat, pláne a honvédség felszámolásával párhuzamosan... a legnagyobb haderő amit háború esetén be tudunk majd vetni, az Borissza Józsi bácsi lesz a kaszájával, és még a NATO sem lesz, hogy segítsen..:D


Nemek megkülönböztetésének megszüntetése maga a romlás. Én fiúnak születtem. Van aki lánynak. Ez különbség. Én szeretem azt, hogy a lányok mások mint a fiúk. Ha még abban sem lehetek biztos, hogy egy Anna nevű ember lány, akkor mégis mi alapján válasszak párt?

Tegyünk különbséget egyenjogúság és teljes egyenlőség között. Hollandiában van próbálkozás arra, hogy felszámolják a férfi és a női mosdókat, mondván minek az... hát.. én szeretném a piszoárnál eltöltött 2 percemet nem használt tamponok között eltölteni.. meg összemocskolt wc-deszkák..brrr:S


Nőt vinni a parlamentbe jó ötlet. A probléma ott van, hogy miért kerül be valaki oda? Azért mert teljesítmény alapján odavaló, vagy mert ugyan nem olyan jó, de muszáj nőt vinni? Nem mondom, hogy a nők rossz politikusok, mert nem azok, nagyon is hasznos lenne nőket vinni az országgyűlésbe. De nem kötelező jelleggel. Az a 100% aki ott van, legyen az a párszáz ember aki a legalkalmasabb rá... mondjuk ez most sem valósul meg, de az esély meg van rá. Ráadásul ez összeegyeztethetetlen a nemek közti különbségének eltörlésével, hiszen férfiakat és nőket direktbe válogatnál be a parlamentbe... érted... valaki azért kerüljön be, mert férfi, vagy mert nő... ez szexizmus!

2016. nov. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/150 anonim ***** válasza:
100%

Szegény Kádár papa ha ezt látná:D

Viccet félretéve Kérdező ez tulajdonképpen milyen irányzat lenne?

Szociálliberális?

Liberálkommunizmus?


A liberalizmus az egyenlőségről szól,akkor hogy lehet a neve diszkrimináló?

(nőként mondom)

2016. nov. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/150 anonim ***** válasza:

Közben átnéztem a másik kérdéshez:

"baloldali párt, nem liberális."

Ugye tudod,hogy jelenleg a baloldali pártok liberálisak?

2016. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/150 anonim ***** válasza:

Jó lesz, úgyis nevetséges a program.


Amúgy a linkelt oldalon érdemes olvasni a kommenteket kb a 3. oldaltól megindul a buli. :)

Elég keményen lealázza egy válaszoló a kérdezőt és az képtelen megérteni... :)

2016. nov. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/150 A kérdező kommentje:

"Unatkozol Kérdező? Senki sem szeret, Senki sem törődik veled?

A szeretetet, odafigyelést ki kell érdemelni, nem kizsarolni."


Mondhatnám, hogy igen, de nem tartozik a témához.


"Kedves szavakat kapnak a családok pénz helyett, amiből fedezi a gyerek etetését?"


Érdekes, hogy mindenki ezen van fennakadva. A természetbeni az, ami nem pénzbeni. Tehát a gyerekek kapnak napi háromszor kaját, adott köbméter vizet családonként, adott köbméter gázt családonként és nem segélyt osztogatunk, amit aztán arra költenek, amire akarnak.


"a legnagyobb haderő amit háború esetén be tudunk majd vetni,"


Nem várható háború, felesleges ezzel számolni.


"Én fiúnak születtem"


Nem, téged fiúvá neveltek.


" akkor mégis mi alapján válasszak párt?"


Javasolhatok néhány maradi szempontot. Egymás szeretete alapján, egymás megbecsülése alapján, és bármilyen szempont alapján, ami elősegít a közös élethez.


"én szeretném a piszoárnál eltöltött 2 percemet nem használt tamponok között eltölteni.. meg összemocskolt wc-deszkák"


Te aztán nagyon jó véleménnyel vagy a nőkről.


"Ráadásul ez összeegyeztethetetlen a nemek közti különbségének eltörlésével, hiszen férfiakat és nőket direktbe válogatnál be a parlamentbe... érted... valaki azért kerüljön be, mert férfi, vagy mert nő... ez szexizmus!"


Nem, ez csupán az ellensúlyozása annak, amivel a társadalom a politikai ambícióval rendelkező nőket hátráltatja.


"Ugye tudod,hogy jelenleg a baloldali pártok liberálisak?"


Milyen értelemben liberálisak? Abban, hogy addig tart az ember szabadsága, míg azzal nem árt senkinek? Ilyen értelemben valóban liberálisak, de én nem ezt hívom liberalizmusnak.

2016. nov. 14. 00:45
 8/150 anonim ***** válasza:

Fiúnak neveltek? aha..


Mi a különbség akkor férfi és nő között? Biológiai különbségen kívül.


Mit értesz liberalizmus alatt? Ha már nem az eredeti alapszemét..

2016. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/150 anonim ***** válasza:

"nem várható háború"

Nem? Erre nem vennék mérget. Másrészről meg amikor már várható háború, már késő elkezdeni egy országot védő alakulat kiépítését...


Kérdező!

Te 3 dolgot érsz el ezzel a párttal:

1. Lejáratod a liberalizmus eszméjét.

Pontosan emiatt a magatartás miatt jönnek libsizni a jobboldaliak, pontosan emiatt utálják és tarták szélsőséges eszmének a liberalizmust. Ez vadliberalizmus amit csinálsz, radikális nézet, és mit olyan, nem célravezető, csak ártalmas.


2. Lejáratod a feminizmust.

A feminizmus célja az, hogy a nők egyenlő jogokat szerezzenek a férfiakkal szemben, de sokszor a feministák állnak ki a férfiakat ért negatív diszkriminációval szemben is. A feministáknak nem (lehet) célja az, hogy minden különbséget eltöröljön férfi és nő között, mert akkor hogy beszélünk tovább férfiról és nőről? Nem cél a nőből nőstényt, a férfiból pedig hímet csinálni. Mert ha csak biológiai különbség marad, ez lesz. De javaslom olvass a témában pszichológiai értekezéseket. (Popper, Bagdy.. populárisak, de célra megfelelnek) Akkor majd látod, hogy ezek az eszmék ugyan jó szándékkal jöhettek létre, de csak ártani fognak.


3. Tönkreteszed a házasság intézményét, a hívőket az állami intézmény ellen fordítod.

"Mindenféle házasság engedélyezés, akármilyen neműekkel és akárhány emberrel."

Nem a homoszexuális házasságról beszélek, hanem az "akárhány ember"ről. Mutass egy tucat olyan PÁRkapcsolatot, ahol 3-4 ember harmonikusan, hosszú távon képes szerelmi kapcsolatban lenni. Ez az intézkedés gyakorlatilag megalázná a párkapcsolatokat, a házasságot.

Ha 3-4-5 ember is prímán elél egy házasságban, az egyrészt bonyolítja a jogi hátteret, másrészt pedig elveszi az ember bizalmát az egésztől. Mi értelme van akkor a házasságnak, ha háremet csinál a szerelmi kötelékből?


Kedves Kérdező

El tudom képzelni, hogy nem ártó szándékkal tervezted ezt a pártot. De ezek az ötletek átgondolatlanok, radikálisak és súlyos következményekkel járnak. Ha egy kicsit is elgondolkodsz a következményeken, beláthatod.


(Megjegyzendő: liberális gondolkodású vagyok, szimpatizálok a feminista elvekkel, de nem vagyok radikális)

2016. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/150 anonim ***** válasza:

Kérdező,azt javaslom,hogy tanulj egy kis filozófiát,és ne használd ezeket az elnevezéseket,amíg nem érted őket,mert ahogy az előző válaszoló mondta ezzel csak lejáratod őket.

1,

A liberalizmus nem egy vallás,jelképes történetekkel,amit úgy értelmezek,ahogy akarok.

A liberalizmusnak vannak nagyon stabil alapkövei,alap állítási,ami a liberalizmust liberalizmussá teszi.

Ha te ezekkel nem értesz egyet,akkor te nem liberalizmusról beszélsz,hanem valami másról

2,

A feminizmus arról szól,hogy a férfi és a nő jogilag egyenlő.

Te nem ezt akarod,tehát ne használd a feminista jelzést,mert ez nem feminizmus.

2,5

Amire talán gondolsz az a gender elmélet,de azt se jól értelmezed,mert az arról szól,hogy eltöröljük a társadalmi nemeket.Ez nem azt jelenti,hogy megszüntetjük a nemeket,hanem azt,hogy felszámoljuk a nemi sztereotípiákat pl,hogy egy férfi nem alkalmas óvóbácsinak egy nő meg nem alkalmas autószerelőnek stb.

(De egyébként zárójelesen jegyzem meg,hogy ez egy szociológiai megfigyelésen alapszik,ami azt mondja,hogy a nemek közötti határok egyre lazábbak,ahogy haladunk előre.Itt arra kell gondolni,hogy pl régen a nők csak szoknyát a férfiak csak nadrágot hordtak.A nőknek volt hosszú hajuk a pasiknak szigorúan rövid stb.)

2.5 v 2

Igaza volt a válaszolónak,aki azt mondta,hogy ő férfinak született.

Én is nőnek születtem.Egyáltalán nem mondanám magam "lányosnak". Nem szeretem a lányos ruhákat,midig fiúsan öltöztem,szigorúan nadrágban stb.Nem szeretem a romantikus filmeket/zenét,helyette jöhetnek az akciófilmek,horrorok és a rock.

Nem érdekel különösebben a divat,horoszkóp,celebek helyette politikát,gazdasági híreket olvasok.Gyűlölök megvédett lenni,soha nem vágytam pótapukára..De ettől még nő vagyok,tökéletesen harmóniában vagyok a nememmel,az identitásomat nem befolyásolja az érdeklődési köröm.Vannak belénk épített sztereotípiák,de akkor se tűnnek el a nemi identitások,ha ezeket lebontjuk.

3.

A házasságos elméletedet végképp nem értem.

Függetlenül a nemektől vagy a szexuális irányultságuktól a nyugati társadalmakban azért házasodnak meg az emberek,mert a másiknak örök hűséget esküsznek és ki akarnak tartani a másik mellett életük végéig.

Ezt soha nem fogod tudni eltörölni,akármit csinálsz.


Nem tudom hány éves vagy és milyen problémáid vannak a magánéletedben de hagyd abba ezt,mert csak lejáratod azokat a ténylegesen liberálisokat,akik itt vannak.

2016. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!