Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez megfelelő zászlaja és...

Ez megfelelő zászlaja és címere lenne az országnak egy ilyen szellemiségű párt mellett?

2016. nov. 13. 21:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/150 A kérdező kommentje:
Nem lesz a fiúgyerek kiközösítve a fiú osztálytársai által, mert nem szeret focizni és a lány osztálytársai által is, mert nem lány.
2016. nov. 14. 19:51
 32/150 anonim ***** válasza:

De pl egy cigány vagy afrikai vagy keleti gyereket még mindig ki tudnak közösíteni.

Egyszerűbb lenne akkor inkább elfogadónak nevelni a gyereket. Egy elfogadó gyerek, aki megérti, hogy "ő ilyen és ez nem baj", az nem fogja kiközösíteni sem azokat a fiúkat akik nem fociznak, sem pedig a más etnikumú embereket. Két légy egy csapásra, és még csak nem is olyan irreális, mint a nemek eltörlése. Erről mi a véleményed?

2016. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/150 A kérdező kommentje:
De milyen hátrányi vannak, ha nem különböztetjük meg a nemeket?
2016. nov. 14. 20:06
 34/150 anonim ***** válasza:

Például az, hogy lehetetlen. Jogban lehetséges, gyakorlatban nem. És nem is akarja senki. A nők szeretnek nőiesek lenni, a férfiak pedig férfiasak. A nők szeretik, ha egy férfi férfias. Vica versa. A nő szereti a férfi által nyújtott stabilitást, biztonságot, míg a férfi szereti a nő által nyújtott gyengédséget, odaadást. Egyrészt evolúciós okai is vannak, másrészt pedig pszichológiailag és társadalmilag is jól kiegészítik egymást. Távol keleten nem véletlenül a Jin-Jang a férfi és a nő szimbóluma is. Két ellentétes pólus ami egymásba fonódik, kiegészíti egymást egy kerek egésszé.


Nemekre típusos nevek eltörlése káoszt okoz. Hetekig leveleznék egy Rozáliával, aztán kiderül, hogy Rozália férfi... de én női Rozáliát szeretnék, hiszen a nőkhöz vonzódom!


De áh, leírtam már sokszor ide na, tudod Te.


És egy új rendszernél nem azt kell nézni, hogy mitől nem lesz rossz, ha bevezetjük, hanem mitől lesz jobb mint a mostani! Mert bevezetni valamit mindig nehézséggel jár. Ha fölöslegesen dolgoztunk a nehézségekkel, minek dolgoztunk?

Mitől lesz jobb az a rendszer?

2016. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/150 A kérdező kommentje:

Rám máris nem igaz amit írsz az elején. Nem akarok férfias lenni, kinézetre jobban vonzanak a nőies férfik és nem szeretném ha egy férfi adna nekem stabilitást.

Attól lesz jobb, mint a mostani, hogy megszűnik a diszkrimináció. Ugyanis már az is egy diszkrimináció, hogy neked a Rozáliával férfipartnert sikerül kifognod és számodra ez zavaró.

2016. nov. 14. 20:33
 36/150 anonim ***** válasza:

Ha nem vonzódom a férfiakhoz, az diszkrimináció kérdése? Nem inkább identitás? Ha biszexet akarsz nevelni mindenkiből, jó az elv, de ha cél, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelő párt, akkor csak ront a helyzeten.


És a diszkrimináció nem szűnik meg ezzel. Főleg kisgyerekeknél... a csúfolódásra bármi okot adhat, elég egy elfeküdt haj vagy furcsa színű ruha.


A mondataim általánosítóak voltak. Nem az összes, csak a nagyja.


hm.. Te lényegében diszkriminálsz engem, amiért én a nőnemű Rozáliákat preferálom..:D

2016. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/150 A kérdező kommentje:
Nem, senkiből se akarok biszexuálist csinálni, azt akarom, hogy ne különböztessék meg a nemeket. Volt a példa, hogy mi van ha az összes férfit beöltöztetjük nőnek. Ott mondtam, hogy szerintem mindenképpen fog az ember valakihez vonzódni, akkor is ha nincs tisztában a nemek létezésével.
2016. nov. 14. 21:07
 38/150 anonim ***** válasza:

Persze, fog. Nem lesz férfi és nem lesz nő, csak ember lesz. De valamelyik embernek kukija lesz, valamelyiknek nunija. Valamelyik típusosan (általánosan!!!!) erősebb alkat, esetenként agresszívabb, nyersebb, megoldásspecifikusabb, míg lesznek emberek akik gyengébb alkatúak, általában szebbek, emocionálisabbak... Ezt a különbséget mivel magyarázod meg a gyereknek? Biológiával?

Miért van egy csomó állatnak más neve, nemtől függően úgy, hogy akkor az embernek ne legyen? És ne mondd, hogy akkor töröljük el azt is, mert nem hiszem, hogy a hím szarvasmarhából lefejt cuccot szívesebben innád mint a nőstényből:D


Azért van férfi és nő, hogy meg tudjuk különböztetni. Ez még nem diszkrimináció, hanem praktika.


Van egy film, a címe Diktátor.. elég idiótaság, olyasmi mint a Borat... a diktátor neve asszem Ali vagy ilyesmi.. és nagy egyeduralmában eltörölte az "igen" és a "nem" szavakat és mindkettőt "Ali"-val helyettesítette.

Erre volt egy párbeszéd bevágva:

"-Kedves páciens, megjött az AIDS vizsgálatának az eredménye.

-És? AIDSes vagyok?

-Ali"


Van ennek értelme? Egyformát csinálni a különbözőből?

Különbözünk! És ez nem rossz! Ez csodálatos! Ne akard ezt a csodát elvenni az emberektől!

Ha jól értem, Te meleg vagy. Ezzel semmi probléma nincsen. De ha férfiként férfiakhoz vonzódsz, akkor a nőknek vajmi kevés szerep jut az életedben. Ezért talán nem értheted, hogy az a különbség, ami férfi és nő között van, a heterók számára borzalmasan fontos, hiszen pont ezáltal a különbség által egészülnek ki!


A természet nem vétett semmit, egyáltalán nem hibás. Nem tudok jobb szót találni rá, férfi és nő: csoda.

2016. nov. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/150 A kérdező kommentje:
Szerintem rossz a feltételezésed, hogy azért nem örülne sok ember a nemek megszüntetésének, mert heteroszexuális. A szexuális orientáció szerintem nevelés kérdése túlnyomórészt. Abban viszont biztos vagyok, hogy te fel tudnál izgulni szexuálisan egy férfira, ha azt kellőképpen jól felöltöztetjük. Abban is biztos vagyok, hogy a lábai és a felsőteste a mell kivételével is izgató számodra, ha nem tudod a valódi nemét. Tehát te hová raknád a heteroszexualitás és biszexualitás határát? Csak akkor vagy biszexuális, ha mindkét nemre felizgulsz úgy, hogy a másik teljesen meztelen. Ha jársz egy lánnyal, aki igazából fiú és szerelmes vagy bele, de még nem szexeltetek, akkor heteroszexuális vagy? És mit gondolsz, ha gyerekkorodban a mesekönyvben nem a hős lovag mentette volna meg a királylányt, hanem a hős lovag a szőke herceget, akkor is ennyire biztos lennél a heteroszexualitásodban? Ezek csupán kérdések, nem akarok mindegyik mögött valami nekem megfelelő választ sejtetni.
2016. nov. 14. 21:55
 40/150 anonim ***** válasza:

Felizgulni valamire még nem identitás. Ezt nem tagadom, fel tudok izgulni férfiakra (inkább fiúkra) is. De megcsókolni egyet? Szerelmesnek lenni bele? Elképzelni sem tudom.

Megdugni bármit vagy bárkit meg lehet. Egy heteroszexuális is meg tud dugni egy férfit. Szerelmes lenni már nem tud bele. Ez a választék az identitások között. A biszexuális képes szerelembe esni bármelyik nem képviselőjével.


Járok egy lánnyal és nem tudom, hogy fiú. Értem én. De induljunk ki abból, hogy az elved nem a megtévesztésre alapszik! A nőnek öltöztetett férfiak példája is ezért nem jó! Ha mindenki NŐnek van öltözve, akkor még nincsenek eltörölve a nemek, hiszen NŐnek van öltözve mindenki! Ha viszont nincs elmaszkírozva az egyed, akkor 99%-ban azonnal megmondható a neme.


A meleg esti mesékkel semmi bajom. Jó, ha a gyerek tudja, hogy ilyen is van. De nem a nevelés tesz valakit heteróvá, vagy homoszexuálissá.


Az, hogy azért nem örülnének az emberek mert heteroszexuálisak, ez így nyilván nem helyes állítás. Ha egy férfi egy nőt keres, akkor nőt akar találni, nem férfit. Logikusan ha egy férfi egy férfit keres, akkor meg férfit akar találni. Ha a kettő között nincs különbség, egyik sem találja meg azt, amit akart, vagy csak nehezen. Vagyis gyakorlati hátrányt okoz a rendszer.



Nos, kezdünk nagyon szélmalomvitát folytatni.

A célod tehát az, hogy megszüntesd a hátrányos megkülönböztetést a különböző emberek között, ezért a különbséget szeretnéd megszüntetni. Lényegében. Jól értem?

2016. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!