Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez megfelelő zászlaja és...

Ez megfelelő zászlaja és címere lenne az országnak egy ilyen szellemiségű párt mellett?

2016. nov. 13. 21:26
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/150 anonim ***** válasza:

Ja meg ez a természetbeli segély.. erről bár beszéltünk, tudom, ételben meg rezsiben kapnák meg... Ez is jó nagy baromság, és irrrrrdatlan plusz költséggel jár, ugye tudod?


Ami meg a liberalizmust jelenti neked ugye: Liberalizmusnak nevezem a mostanság divatos vadkapitalista gazdaságpolitikát, ami határtalanul engedi meggazdagodni a kizsákmányolókat

Ez eleve baromi felkapott lenne, a szegény egyre szegényebb, a gazdag egyre gazdagabb

De ugye azt tudod, hogy ez szembemegy azzal, hogy bérplafon meghúzása 750nél?:D Egyébként a bérplafonnal teljesen egyetértek, bár talán egyes esetekben érdemes többet adni


Ingyenes TB-t ki fizeti egyébként? Mert ez a jelenlegi egészségügyben az instant halált jelentené a kórházaknak.

2016. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/150 A kérdező kommentje:

"Ja meg ez a természetbeli segély.. erről bár beszéltünk, tudom, ételben meg rezsiben kapnák meg... Ez is jó nagy baromság, és irrrrrdatlan plusz költséggel jár, ugye tudod?"


Nem tudom honnan veszed az irdatlan nagy költséget, ha a segélyeket átutaljuk a falusi boltoknak azzal a feltétellel, hogy élelmiszer formájában adják oda annak, akinek kell máris ugyanott tartunk, mintha segélyeket adnánk, semennyivel se kerülne többe. És mivel az én megoldásom lehetővé tenné a magyar termékek előnyben részesítését, meg lehetne a természetbeni segélyt közvetlenül az állami földekről származó terméssel kitenni, így csomó előnye lenne.


Nem beszéltem ingyenes tbről. Ingyenes egészségügyről beszéltem, amit nyilván a tbből fizetnek. Most nyilván rámugrasz, hogy manapság már az se kap normális ellátást, aki fizet tbt, nemhogy aki nem. De ismételten felhívom a figyelmedet a GDP fél százalékának átcsoportosítására.


És milyen növekvő társadalmi különbségeket vettél észre? Én szinte csak olyat mondtam, ami csökkenti a társadalmi különbségeket.

2016. nov. 16. 23:01
 83/150 anonim ***** válasza:

Máshogy képzeltem el a kajás kiosztást, de ok, így kevésbé költséges, viszont nem túl gyakorlatias még


Ha egy csóró család kap 20.000 forintot, és enni akar belőle, akkor a legolcsóbb ételeket fogja megvenni. Ami nem magyar termék.

Nem beszélve arról, hogy pl az itteni Coop retek drága. Ha adsz a boltnak 20 rongyot, hogy ossza szét termékekben az arra jogosultaknak, kevesebb terméket kap a rászoruló, mint mondjuk a Lidl-ben. Mi a kenyeret a sarki vegyesboltban vesszük, semmi mást nem veszünk onnan... az étel egyik részét Auchanból, a másik részét Pennyből, a harmadik részét SPARból vesszük. Vagyis eleve egy feltöltőkártyás rendszerben kell gondolkodni, nem pedig helyi boltokban.

Sok helyen nincs gáz. Nincs rá szükség.


De nem csak élelmet használ az ember... szükség van mosószerre, kutyatápra, egyéb higiéniás felszerelésekre... Lakás gondozásához akár építőanyagra.. Ha egy család csak segélyen él (ami persze nem helyes, de ezvan) akkor lehet, hogy van mit enniük, de semmi egyéb, tehát ki kell terjeszteni a dolgot


De ez megint kicsit ilyen tiltó, elszigetelő hozzáállás. Ha valaki nem tud bánni valamivel, akkor elveszed tőle a lehetőséget, hogy bánjon valamivel egyáltalán....

Miért nem akarod az embereket tanítani, nevelni?


Mondjuk az nem hangzik rosszul, hogy a segély egy részét feltöltőkártyán, a másik részét pénzben... de szerintem célravezetőbb lenne megtanítani az embert bánni a pénzzel. Ha meg alkoholista, cseszheti a kártyát amúgyis...

2016. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/150 anonim ***** válasza:

Najó, igazából.. mindegy


Sok sikert a pártalapításhoz, szerintem itt a gyakorin kb senkit nem sikerült meggyőznöd arról, hogy érdemes a pártodra szavazni.. de ki tudja

bár manapság a klasszikus liberalizmusnak sincs nagyon népszerűsége, nemhogy a vadliberalizmusnak, de mindegy, te dolgod


Ha valaha politikusi pályára jutnál: Az emberek gyakorlati javát nézd, ne azt, hogy mi a szép eszme. Szép eszméből kapott már eleget a nép, most valami eredmény kellene.

2016. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/150 A kérdező kommentje:
Kizárólag én nézem kettőnk közül az emberek hasznát. Te mindenáron a Coop retkére akarod leegyszerűsíteni az egészet, ami nem vezet sehova. Továbbra se vagyok liberális.
2016. nov. 16. 23:33
 86/150 anonim ***** válasza:

Coop retke?:D "retek drága" - "nagyon drága":D


De az ember a hétköznapokban nem azzal törődik, hogy be van e szorítva József és Mária névválasztás közé, hanem azzal, hogy a Coopban drága a krumpli, az Auchanban meg olcsó.

2016. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/150 A kérdező kommentje:
Igen, erre én hoztam megoldásnak, hogy kapják ingyen a krumplit, de szerinted ez rossz az államnak, mert az állam a Coopban fogja a krumplit venni. Ez látod tényleg szélmalomharc.
2016. nov. 16. 23:37
 88/150 anonim ***** válasza:

Hát külföldi cégen keresztül nehezen fogja a magyar segélyt osztani...

Meg azt a krumplit ki kell valakinek fizetni! 1000 forintból ha 200 forint a krumpli, 5öt veszel, ha 300 akkor csak 3.3at.. ezért számít a boltban a termék ára.. ami ingyen van azt valaki kifizeti.. Ha meg már fizet, akkor fizessen olyat, amiért megéri

2016. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/150 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a párt a gyakorin kívül bármilyen formában szerveződik, vagy csak szabadidődben tervezgeted? Hányan vagytok rá?
2016. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/150 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy hithű kapitalistaként még nem hallottál olyanról, hogy verseny. Ha versenyt hirdet az állam a segélyek elosztására már csak 150 lesze a krumpli.
2016. nov. 16. 23:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!