Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez megfelelő zászlaja és...

Ez megfelelő zászlaja és címere lenne az országnak egy ilyen szellemiségű párt mellett?

2016. nov. 13. 21:26
 91/150 anonim ***** válasza:

hm, végülis..


Hithű kapitalista? Ez mi? honnan jött?

2016. nov. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/150 anonim ***** válasza:

Egyébként ami még érdekelne... tényleg mindenre kiterjedne a nemek egyenlősítése? Pl WC-k, öltözők..

Mit szólsz ahhoz, hogy egyes nők csak női nőgyógyászhoz, egyes férfiak pedig csak férfi urológushoz hajlandóak elmenni?

Ez külföldi, de gondolom nem egyetlen kis országban akarod elterjeszteni az eszmét, hisz egyáltalán nem lesz kompatibilis más országokkal... szóval főnevek nemei?

Házasság esetén ki venné fel a másik nevét? Hármas/többes házasság esetén hogy lenne a névfelvétel?

Félmeztelenség nyáron?

A legtöbb középiskolában a lányoknak havi egyszer jár felmentés tesiből havibaj miatt. Fiúknak is járjon havi egy felmentés, mert így egyenlő?

Ha már tesi.. ugyanazt a testnevelési tanrendet kapják?


Szexuális felvilágosítás órán mit mondjon a felvilágosító?

2016. nov. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/150 A kérdező kommentje:

"tényleg mindenre kiterjedne a nemek egyenlősítése? Pl WC-k, öltözők.."


Tényleg.


"Mit szólsz ahhoz, hogy egyes nők csak női nőgyógyászhoz, egyes férfiak pedig csak férfi urológushoz hajlandóak elmenni?"


Ezzle mi a probléma? Mindenki maga választja meg az orvosát, nem kell indoklást fűznie hozzá.


"Ez külföldi, de gondolom nem egyetlen kis országban akarod elterjeszteni az eszmét, hisz egyáltalán nem lesz kompatibilis más országokkal... szóval főnevek nemei?"


Egy darab nem lesz, svédországban már van erre próbálkozás.


"Házasság esetén ki venné fel a másik nevét? Hármas/többes házasság esetén hogy lenne a névfelvétel?"


Rengeteg lehetőséget tudok.


"A legtöbb középiskolában a lányoknak havi egyszer jár felmentés tesiből havibaj miatt. Fiúknak is járjon havi egy felmentés, mert így egyenlő?"


Mindenkinek akkor járjon felmentés, amikor az állapota indojolja. De ez már régóta így van.


"Ha már tesi.. ugyanazt a testnevelési tanrendet kapják?"


Igen.

2016. nov. 17. 17:50
 94/150 anonim ***** válasza:

És az intimitás megőrzése, mint jog, nem zavar be a közös WC meg öltözőnél? Nem növelné ez a szexuális zaklatás, fotózás esélyét?


Minden szarban diszkriminálást látsz, és abban nem, hogy nem alapján választ valaki szakembert?


A svédben közös és semleges nem van, de ennek semmi köze a nemekhez, lehetne pozi4ív és negatív és semleges, de akár piros kék zöld is, a nyelvtani nem csak elnevezés, semi köze nőkhöz vagy férfiakhoz..


"Rdngeteg lehetőséget tudok" ez nem válasz... oszdd meg azt a rengeteget


Tesi... szegény lányok imádni fogják azokat az órákat, amikor végig fekvőzniük, felülésezniük, meg sulyzózniuk kell majd... nem gondolod, hogy ez jelentős visszalépés az iskolai testnevelés történetében? Már látom, hogy valahogy pont akkor fogja a legtöbb lány kivenni a mensi-szünetét:D


Összességében olyan ez a kép, mint egy barbár, nemtörődöm világ, ahol az emberek intimitás megörzésére való igényét semmibe veszik...

2016. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/150 A kérdező kommentje:

"A svédben közös és semleges nem van, de ennek semmi köze a nemekhez, lehetne pozi4ív és negatív és semleges, de akár piros kék zöld is, a nyelvtani nem csak elnevezés, semi köze nőkhöz vagy férfiakhoz.."


Akkor minek kérdezed, ha semmi köze a nemekhez. Egyébként pedig van, a nyelvtani nemek sok esetben a biológiai nemből erednek. Lásd például a németet, ahol a das Mädchen kivételével talán az összes rokoni személyt a nemével egyezően névelőznek.


"ez nem válasz... oszdd meg azt a rengeteget"


Például felveszi az összes házastárs nevét vagy nem vesznek fel semmit. De ugye nem gondolod, hogy ez indok lenne a poligámia tiltására?


"Tesi... szegény lányok imádni fogják azokat az órákat, amikor végig fekvőzniük, felülésezniük, meg sulyzózniuk kell majd... nem gondolod, hogy ez jelentős visszalépés az iskolai testnevelés történetében? Már látom, hogy valahogy pont akkor fogja a legtöbb lány kivenni a mensi-szünetét"


Nem érzed magad kissé férficentrikusnak? Az azonos tanrend nem azt jelenti, hogy megkapják a nők a férfiakét.

2016. nov. 17. 20:30
 96/150 anonim ***** válasza:

Minek kérdeztem? Hogy megnézzem, gondolkodsz e a válasz előtt, vagy kategorikusan reagálsz-e a dologra.


Persze, a gyereket meg semlegesnek jelölik. De nem, ennek továbbra sincs köze a nemekhez. Én élőben tanultam, de a neten elérhető Nádasdy Ádám, kiváló nyelvészprofesszorunk előadásai, javaslom nézd meg, azon kívül, hogy jó dolgokat mond, élvezetesen adja elő!:)


Vegye fel mindenki mindenki nevét. Így lesz valakiből Kis-Kovács-Nagy-Szabó-Oravecz József... és az ő gyereke Kis-Kovács-Nagy-Szabó-Oravecz Olga lesz. És Olga összeházasodik 2 másik emberrel, így lesz a neve Fehér-Ács-Kis-Kovács-Nagy-Szabó-Oravecz Olga. Great.



Nem vagyok férficentrikus, de fizikumkülönbség miatt a fiúknak más típusú és nagyobb erőkifejtést igénylő feladatok azok, amik edzik a testüket, mint a lányoknak.

Gimiben minden évben volt fekvőtámasz felmérés, felülés felmérés, futásfelmérés. Lányoknál ilyen nem volt, ellenben többet talajgyakorlatoztak, többet edzettek törzsre... Inkább szálkásító gyakorlatokat végeztek míg a fiúk inkább izomnövelő gyakorlatokat, inkább karra, mellre.


Miért akarsz egyenlőségjelet húzni olyanok közé, akik különböznek? Nem is kicsit..

2016. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/150 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy a nyelvészprofesszor semmi olyat nem mondott, hogy a nyelvtani nemnek semmi köze a biológiai nemhez. De hogy hozzak forrást is a trivialitásra, kimásoltam a Wikipédiából, a nyelvtani nem szócikből egy mondatot.


"Ennek alapja a hímnemű és a nőnemű élőlények megkülönböztetése az élők (személyek, nyilvánvaló nemű állatok) kategóriáján belül, és ezek megkülönböztetése a élettelenektől (beleértve a növényeket is)."


Köztem és egy sokkal erősebb férfi között is van fizikumkülönbség, mégis ugyanazt kell csinálnom. Különben meg a testnevelés nem arra van, hogy feladatokat adjunk, hanem arra, hogy mindenki a képességeihez mérten fejlődjön.

2016. nov. 19. 12:09
 98/150 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom idézni Nádasdyt, mert egy kurzuson hangzott el amit mondott... valahol fenn van a teljes kurzus videófelvételen, ott elmondja, csak nem találom a videósorozatot, hát még a részt... valahol a SEASon van, az meg le van védve:S


És mint tudjuk, Wikipédia nem forrás..


A tesi nem is feladatokról szól. De egy tanár nem mondhatja, hogy "mindenki csináljon úgy, ahogy neki jó". A tanár dolga feladatokat kiosztani. Persze, lehet megoldás az, hogy a tanár külön feladatot ad a fiúknak, hogy pl fekvőzzenek, és a lányoknak, hogy pl talajgyakorlatozzanak. Csak akkor nem vagyunk előrébb, hiszen diszkriminálta őket, ráadásul az óra is nehezebben megy, mert sokan vannak és külön kell feladatot adni nekik.

És az, hogy a fiúk fekvőzzenek, nem azt jelenti, hogy mindenkinek kell tudni 100 fekvőt csinálni. A jó tanár senkinek nem ad olyan feladatot, amit nem tud megcsinálni. A felmérés meg az egyéni képességeket méri fel.

De egy 18 éves fiútól elvárható, hogy tudjon egyhuzamban 20-50 fekvőtámaszt csinálni, mert fizikailag képes rá akkor is, ha sosem volt konditeremben.


Továbbra is: Miért akarsz egyenlőnek beállítani két teljesen különböző csoportot?

2016. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/150 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most úgy fogunk vitatkzoni, hogy ha te egy nyelvészprofesszora hivatkozva mondasz valamit az érv lesz, de ha én mondok valamit a Wikipédiára hivatkozva az nem lesz érv? Én ebből inkább kimaradok.
2016. nov. 19. 13:27
 100/150 anonim ***** válasza:

Jártál egyetemre? De még középiskolában sem fogadják el a wikipédiát forrásnak, hiszen bárki szerkesztheti, nincs lehivatkozva rendesen.


[link]

közben megtaláltam, valahol benne van:D

2016. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!