Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez megfelelő zászlaja és...

Ez megfelelő zászlaja és címere lenne az országnak egy ilyen szellemiségű párt mellett?

2016. nov. 13. 21:26
 101/150 A kérdező kommentje:
Miután te nem azért kritizálod a Wikipédiát, mert megbízhatatlan, hanem azért mert ellentmond a te nyilvánvaló hülyeségednek, így addig nem reagálok a további hozzászólásaidra, amíg nem hozol egy megtekinthető forrást a nyelvészprofesszortól vagy amennyiben meggondoltad magad és tényleg igaza van a Wikipédiának, akkor kérj elnézést a Wikipédiától és a nyelvészprofesszortól is és tőlem is és majd reagálok. Mivel nyilvánvaló, hogy egyik se fog megtörténni, így ez volt az utolsó hozzászólásom. Ha javasolhatom legközelebb ne légy annyira makacs, hogy az ordenáré baromságaidhoz is ragaszkodsz, akkor talán meg tudnád győzni a vitapartnereidet azokban a dolgokban, amikben igazad lehet.
2016. nov. 19. 14:03
 102/150 anonim ***** válasza:

100asban linkeltem forrást a nyelvészprofesszortól. Ott van, végig lehet nézni. Megtekinthető, és hiteles szakfrorrás. Miért nem felel meg?


Kérdezz meg bárkit az oktatásban: ha tudományos témákban keres az ember adatokat, a Wikipédia nem tekinthető forrásnak, miután nincs lehivatkozva, bárki szerkesztheti.

Ha ezt nem tudod elfogadni, sajnálom. Minden héten 2-3 esszét kell írnom különböző témákban, baromi nehéz nem a Wikithasználni, de ha használom, áthúzva dobják vissza az egészet.

A Wiki egy remek dolog, de szakkérdésekben nem vitadöntő.

Remélem a pártodnál nem ilyen random összehányt érvek, teóriák meg hasraütésszerű gondolatok képezik majd a fővonalat.

2016. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/150 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom megnézni az oldalon a dolgokat.
2016. nov. 19. 14:19
 104/150 anonim ***** válasza:

Próbáld másik böngészőről, vagy frissíts Javat vagy csekkold, hogy elég neted van e videókhoz

nálam prímán lejátssza, az elején tölt egy kicsit, aztán annyi.. és nincs levédve az oldal úgyhogy elvileg bárki megtekintheti a videókat

2016. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/150 A kérdező kommentje:
Akkor se mondtad meg melyik videó hanyadik percét kell néznem.
2016. nov. 19. 14:37
 106/150 anonim ***** válasza:

Mert nem tudom.

Végigültem az előadást 2014 szeptembere és decembere között. Végignéztem az összes videót 2015 januárja elején. Levizsgáztam belőle. Azóta valamiért nem nézegetem. De benne van, ez 100%.

2016. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/150 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nincs benne, mivel nem igaz.
2016. nov. 19. 14:40
 108/150 anonim ***** válasza:

Jó, én csak egyetemen tanultam, nyilván a wiki okosabb... Ahogy gondolod..


Ettől függetlenül 100 komment után sem tudtál mondani egy épkézláb okot arra, amiért jobb lesz az élet egy nemek nélküli világban.

2016. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/150 A kérdező kommentje:
Mondtam egy csomót. De a te egódat már az is sérti, hogy egy mondatodról kiderül, hogy nem igaz. Ezért teljesen feleslegesnek tartom a további vitát.
2016. nov. 19. 14:54
 110/150 anonim ***** válasza:

bazeg:D

Tessék, kikerestem én is amit idéztél.


"A nyelvészetben a grammatikai nem egyes nyelvekre jellemző kategória, amely alapján a főneveket olyan osztályokba sorolják, mint hímneműek, nőneműek, semlegesneműek, élők, élettelenek.[1] Ennek alapja a hímnemű és a nőnemű élőlények megkülönböztetése az élők (személyek, nyilvánvaló nemű állatok) kategóriáján belül, és ezek megkülönböztetése a élettelenektől (beleértve a növényeket is). Idővel a természetes és a grammatikai nem közötti összefüggés nyelvtől függőén többé-kevésbé elveszett, amit főleg az bizonyít, hogy élettelenek is alaktanilag a hímneműek vagy a nőneműek osztályába kerültek"


Vagyis élőben ami nőnemű, az grammatikailag is nőnemű, ami hím az hím, a tárgyak és növények meg semlegesek.

Franciában pl nincs semleges nem, a tárgyak is hím vagy nőneműek. Hollandban a gyerek (ami tudtommal németben semleges) nőnemű. Mondjuk tökmindegy, mert hollandban több mint egy évszázada nem használnak hím és nőnemet, mert ahogy a svédben, megszűnt külön a hím és nőnem, maradt a közös és a semleges.


De ahogy az általad idézett szócikkben is írják, az összefüggés a valós nem és a grammatikai nem között megszűnt. A mai indoeurópai nyelvekben a szexuális nem és a grammatikai nem nem függ össze.


Ha neked jó a wiki, akkor ott a wiki, de akkor idézz tisztességesen.

2016. nov. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!