Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez megfelelő zászlaja és...

Ez megfelelő zászlaja és címere lenne az országnak egy ilyen szellemiségű párt mellett?

2016. nov. 13. 21:26
 111/150 A kérdező kommentje:
Holland szakra is jártál ugye? Ott taították, hogy van a hollandban nőnemű névelő?
2016. nov. 19. 15:13
 112/150 A kérdező kommentje:
Most én olvastam félre, bocsánat. Látod így kell bevallani, ha tévedsz.
2016. nov. 19. 15:14
 113/150 anonim ***** válasza:

A névtörvénynél én is írtam, hogy félrenéztem, csak leszrtad


De amúgy nem véletlenül kérdezgetem újra és újra, hogy mitől lesz jobb... írtál sokmindent, de zavarosak voltak. Volt ahol a férfiak feleslegességét írtad, volt ahol puszta egyenlőséget stb..


Pontba szedve le tudod írni, mitől lesz jobb a nemek nélküliség?

2016. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/150 anonim ***** válasza:
Mm mintegy összefoglalás, összegzés, az áttekinthetőség céljából.
2016. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/150 A kérdező kommentje:
Nem. Amíg nem írod le, hogy a nyelvtani nemnek és a biológiai nemnek rengeteg köze van egymáshoz és amíg nem kérsz elnézést a Wikipédiától, a nyelvészprofesszortól és tőlem, addig nem.
2016. nov. 19. 15:23
 116/150 anonim ***** válasza:

Így akarsz igazságot csinálni abból, ami nem az? Nádasdy is elmondta, Wiki is leírta az ellenkezőjét. Te tartod a véleményed.

Volt valaha különbség a hollandban is amúgy grammatikai különbség. Mindkettő a "de" névelőt használta, de máshogy kellett toldalékolni a mellékneveket különböző grammatikai nemek esetében. De ez megszűnt, nyelvórákon már nem tanítják, hogy hollandban van hím vagy nőnem.. vagy semlegesnem... azt tanítják, hogy vannak "de szavak" és "het szavak". A "het" volt a semleges névelője... mondjuk pl az ablak "het raam", vagyis elvileg semleges lenne, de igazából hímnemű volt... vagyis összevissza van az egész:D De mindegy, mert nem tanítanak nemekre utaló bármit


Szóval így akarsz igazságot csinálni abból, ami nem az? Minden tény ellenében tartani a megalapozatlan véleményed és másoktól bocsánatot követelni?

Tévedtem, a pártodnak lehet még jövője, remek politikus leszel.

2016. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/150 A kérdező kommentje:
Így van, a Wikipédia teljesen jól leírja, csak éppen semmi köze ahhoz, amit te próbálsz belemagyarázni. Továbbra is azért die a Mutter, mert nő, azért der a Vater, mert férfi, azért der a Sohn, mert férfi, azért die a Tochter, mert nő, azért der a Bruder, mert férfi, azért die a Schwester, mert nő, azért der az Onkel, mert férfi, azért die a Tante, mert nő, azért der a Neffe, mert férfi, azért die a Nichte, mert nő, azért der a Vetter, mert férfi, azért die a Cousine, mert nő, azért der a Mann, mert férfi, azért die a Frau, mert nő. Mondjuk ezt óvodásoknak szokták magyarázni, nem egyetemet végzetteknek.
2016. nov. 19. 15:57
 118/150 anonim ***** válasza:
És akkor miért hímnemű a semleges névelőjű ablak?
2016. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/150 A kérdező kommentje:
Mi hímnemű?
2016. nov. 19. 16:07
 120/150 anonim ***** válasza:
Az ablak
2016. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!