Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi gond a rasszizmussal?

Mi gond a rasszizmussal?

Figyelt kérdés
Én rasszista vagyok, mert a saját rasszomat előrébb valónak tartom, mint a többi rasszt. De ez nem jelenti azt, hogy a többi rasszt gyűlölöm, megvetem, csupán olyan döntéseket hozok, amelyek az én rasszomnak kedveznek, amelyek a saját rasszom fennmaradását biztosítják. Pl nem támogatom a keveredést. Ez épp olyan dolog, mint amikor valaki a családját védi. Te is előrébb valónak tartod a saját családod másoknál. Ha dönthetsz, hogy a te családod egyen vagy egy másik ismeretlen család, akkor egyértelműen a sajátodat választod.
2017. nov. 20. 23:53
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

19.


És mit akartál mondani?


A tabu témákat mi hagyjuk, hogy azok legyenek. Legalábbis ott, ahol csak megalkuvásból állunk be a sorba.


Ha igenis kiállnánk amellett, hogy tessék kutatni a különbözőségek okait, és ne pedig reklámozzuk, mindenki legyen divatból ilyen-olyan, akkor többet tudnánk a mindenféle nem természetes dolgokról.


Ha kutatnánk az okait, hogy pl. miért képes és hajlandó valaki magától különböző rasszú embert egyáltalán figyelembe venni, mint lehetséges szaporodó partnert, akkor okosabbak lennénk.

De ilyen és hasonló tanulmányokat tilos készíteni. magánpénzből is. Nem véletlenül.

Mint ahogy a keverékként született utódok identitás elgondolásait is tilos tanulmányozni. Csak néha és véletlenül akad egy-egy reprezentáns példa, aki megosztja a gondolatait, amiket mellesleg mindenki gyanított, hogy milyenek lehetnek, éppen azért söprik asztal alá jóideje.

2017. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim válasza:
40%
Semmi,hisz a normális ember bőre fehér.
2017. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
49%
Semmi, szinte mindenki rasszista, de a tudjukkik, akik a világot vezetik, csakis a fehéreket rasszistázzák le akkor is, ha azok csak tényt állítanak, a nem fehérek lehetnek akármilyen rasszisták (valójában sokkal rasszistábbak szoktak lenni). Lassan már a tudomány is rasszista lesz, és ez nem vicc.
2017. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, csak addig nincs gondod a rasszizmussal, amíg nem üldöznek a faji hovatartozásod,származásod miatt.
2017. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

#24

Az már nem rasszizmus, hanem fajüldözés. De szándékosan mosták össze a fajüldözést a rasszizmussal. A saját érdekeinek megvédése nem egyenlő a másik gyűlöletével. Tehát amikor a saját érdekükben nemet mondok a bevándorlókra, akkor nem ellenük hozok döntést, hanem magunkért. Elég nagy a különbség a kettő között.

2017. nov. 21. 22:30
 26/40 hájaaa ***** válasza:
Kérdező! És szerinted ki van a hierarchia csúcsán?
2017. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Kérdező!De ma már nem ilyen primitív a társadalom.

Ma x a börtönökben uralkodik még ilyen rendszer Amerikában,hogy a különböző bandák rasszok alapján szerveződnek.


Ma már egy helyen él fehér,fekete,ázsiai,arab.

Egy helyen dolgoznak,ismerik egymást,stb.

Ha fehér vagy,és a szomszédod vagy jó barátod ázsiai,akkor őt fogod előnyben részesíteni egy fehér ismeretlennel szemben,mert őt ismered,vele van személyes kapcsolatod.


Én értem,hogy miről beszélsz,hogy ha szembe jön 10 fekete az utcán a sötétben,akkor mindenkiben van egyfajta félelem,mert ez az előítélet,nem rasszizmus.

De az előítélet pont a rasszizmusból ered.

A kiközösített csoportok agresszióval reagálnak a kiközösítésre.


Az meg különösen nevetséges,hogy egy fehér ember ennyire fél pl a feketék világuralomra törésétől,meg,hogy majd fél Afrika lerohan minket,amikor sokkal fejletlenebbek nálunk.

2017. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
#25: Jól hangzik, csak szerintem a rasszizmus és a xenofóbia, szorosan összefügg egymással.
2017. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

27.


Azért az elég meredek, hogy attól "primitív" egy társadalom, ha nem él benne mindenféle rasszú ember. Ha jól értem, amit hablatyolsz, már ne is haragudj.


Akkor, ha választHATsz, ott ahol élsz, mert hogy nem Mo-on, az hótziher, hogy fehér, fekete, kínai vagy arab orvos DÖNTSÖN az életed, az egészséged felől, akkor neked mindegy? Mert más információt nem fogsz kapni a nagy modern társadalomban -szerinted-, minthogy persze mind egyformán képzett, egyformán tapasztalt, stb. Azt sem fogod megtudni, hogy ki csinált addig több műhibát.

2017. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Nem attól primitív,a primitívséget arra értettem,hogy ma már globalizáció van.

Utazol a világon bármerre,a te lakhelyedre is utaznak,sőt lakni,dolgozni is jönnek az emberek más rasszúak is.


Tehát nem csodálkozol el,ha látsz egy néger vagy ázsiai embert.

Még mondjuk a középkorban egy átlag ember ritkán látott más rasszú embert,max valamilyen háborúban.

Az emberek alapvetően félnek az ismeretlentől,de ma már a más rassz nem ismeretlen,az utcán bármikor szembe jön veled.

2017. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!