Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Naplós riportban miért a...

A Naplós riportban miért a kiégett felelőtlen 8 gyerekest segítik?

Figyelt kérdés

Dióhéjban annyi, láttam egy videót, arról szólt, hogy valami vidéki önkormányzat megvette a falu üres házait és oda adta azt rászorulóknak.

Félreértés ne essék,nem vagyok irigy, de ha ő kap, én miért nem?

A felelőtlen nő 8 gyereket szült a nyomorba és utána várják a segítséget.


Miért nem a pályamezdő fiatalokat támogatják ilyesmivel? Aki még nem cseszte el az életét, de szintén jól jönne neki a hasonló segítség. Konkrétan ingyen ház!

És ezek kapják a csok-hitelt.

A nyomorba szülnek! Normális dolog ez?



2019. ápr. 21. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Ha egyedülálló vagy, az állam szemében semmit sem érsz, tőled nyúzzák le a legtöbb adót, hogy eltarts mindenki mást. Ha szülsz legalább annyit, hogy a párod és a magad utánpótlását fedezd a populáció szempontjából, akkor már okés vagy.

Viszont ez így rohadtul nincs se jól, se összhangban. Egyedülállóként nem tudod megteremteni a felelősségteljes családalapításhoz az alapokat, de ha meg fiatalon mész bele az egészbe csak azért, mert kell a pénz, akkor meg az a te életed fogja rontani és a gyerekét, akiket nem biztos, hogy annyira fogsz szeretni, mintha tényleg csak a családalapítás öröméért szültél volna.

Szóval valahol jogos az, hogy a gyerekes családokat segítik, de nem így, ahogy nálunk megy, hogy közben az egyedülállókat meg teljesen ellehetetlenítik.

Egyébként én is egyedülálló vagyok, ráadásul gyereket se akarok. Ebbe az országba semmiképp, de igazából úgy összességében nem szívesen hagynék a világ bármely részén utódot. Nagy valószínűséggel vagy én tenném tönkre az életét, vagy olyan sajátos világszemléletet kapna, amiért folyton kiközösítés lenne a jussa, mint nekem volt. Nem kösz, elég ha az én életem elcsesződött.

2019. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
61%
Egy-két gyerekkel se kapsz akkora támogatást amúgy. Ahhoz kell legalább három, meg egy jó nagy adag felelőtlenség. Kivéve persze, akinek van akkora fizuja vagy olyan családi háttere, hogy megteheti, de úgy látom, többségében nem ők vállalnak sok gyereket. Általában azoknak van, akik lusták voltak tanulni vagy bármit csinálni, egy munkahelyen se állják meg a helyüket, aztán egyszerűbb gyerekeket potyogtatni meg másokra várni, hogy segítsenek. Mivel azzal, hogy megszült mondjuk 4 gyereket, már alanyi jogon várhatja a támogatást - szerinte. Aztán meg lehet nézni, hány gyerekből lesz valami, hányat adnak állami gondozásba meg nevelőszülőkhöz és hány kallodik el, aztán lesz ugyanolyan munkakerülő, mint a szülei. De jelen állás szerint ez nem számít, csak szüljön mindenki ész nélkül.
2019. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Honnan tudod, hogy miért lett rászoruló? Honnan tudod, hogy a nyomorban éltek, amikor születtek a gyerekei? Bármi olyan történhet, ami egy pillanat alatt nyomorba taszíthat egy családot (pl. családfő hirtelen súlyos betegsége vagy halála, tisztességesen fizető munkahely elvesztése stb). Nem kéne állandóan ítélkezni, ha nem ismered a nyomor mögötti okokat...
2019. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
45%
Ennyi gyereknél nem lehet csak apucira alapozni, aki esetleg megbetegszik vagy meghal. Kicsit előre kéne gondolkodni, végül is felnőtt emberek, vagy mi.
2019. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

jajj hagyd már a gyökérségedet.

most azt kéne elhinni, hogy az egyetemet végzett cigó milliókat keresett, mert az ucla-n tanított, aztán hazajött, hogy a szegény nagyanyját ápolja aki megbetegedett, közben szült 8 csimotát véletlenül, aztán még a háza (viskója) is leégett?

2019. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tényleg igaza van Puzsérnak. Inkább azért kellene fizetni, hogy ne szaporodjanak nyomorba!


Azthittem, hogy az "újmagyar" jelző csak vicc. Még tőbb cigány lesz :/

O1G is az...

2019. ápr. 21. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Az. És tudjuk is. Mégis még mindig ő kormányoz. Ő csak ügyesen lavírozik, a hülyék mi, a nép vagyunk. :) De ez egy másik téma.


Viszont valóban a putrilakók szaporodnak jobb arányban, de ők is kapják a támogatást, meg nekik elég a putri is, hogy el legyenek állott kis világukban.

A fehéreknek van meg inkább ez a vágyuk (de nem mindnek, láttam én már fehérből is cigány viselkedésűt), hogy normális életteret és körülményeket szeretnének. A szülők többsége viszont mostanság már akár fehér akár nem, alkalmatlan a szülőségre és rossz nézni, hogy bánnak a gyerekeikkel. Vagy rajtuk vezetik le publikusan a feszültséget, vagy halálosan elkényeztetik/le se szrják őket, hadd ordítson. Az nem baj, hogy valószínűleg azért teszi, mert valami baja van. (Melege van/fázik/éhes/beszarni készül/figyelemre vágyik/stb)

Ha viszont valaki egyedülálló merészel lenni, abból aztán mindent kisajtolnak, hogy a fentebb említett nyúl-módra (ha már épp húsvét van) szaporodó kisebbségieknek legyen miből adni. És itt kezdődnek igazán a bajok. (Ja meg, hogy mondjuk az adó másik felét meg lenyúlják a fenébe.)

2019. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egyetértek egyébként. Rengeteg fiatal az első gyerekét sem tudja bevàllalni anyagi okok miatt. De ők senkit nem érdekelnek, akik állat módra, gondolkodás nélkül szaporodnak, őket meg mindenki segíti..

Te vegyél fel 20 millió hitelt, ha nem akarsz albiba szülni. Ők meg, akik a semmibe szültek kapnak ingyen kéglit..

Ha már itt tartunk, szerintem ingyenessé kéne tenni a fogamzásgátlàst (Angliában pl az). Legyen mindenkinek lehetősége a megfelelő védekezésre, ne legyen ok az, hogy nincs pénz fogamzásgátlóra.

2019. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Bármi olyan történhet, ami egy pillanat alatt nyomorba taszíthat egy családot (pl. családfő hirtelen súlyos betegsége vagy halála, tisztességesen fizető munkahely elvesztése stb)."

Te melyik holdról csöppentél ide? 8 gyerekes mélyszegény = putriscigány.

2019. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!