Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik sorkatonaságot szeretnéne...

Akik sorkatonaságot szeretnének, azokhoz szól eme kérdésem: Biztosak vagytok benne, hogy minden fiatal számára jó lenne ez?

Figyelt kérdés

A legtöbben azzal érvelnek, hogy sok az ecsethajú páwa, és meg kellene őket nevelni. Nos, én sem szimpatizálok a páwákkal, de most komolyan miattuk, vissza akarjátok hozni a sorkatonaságot? Röhej. :D


De vegyünk példának egy másfajta embert: Csendes, nem nagyon jön ki a kortársaival, kissé antiszociális, rengeteget tanul, érdeklik a tudományok, szeretne minél hamarabb bejutni egy erős egyetemre. Biztos, hogy ő jól járna a katonasággal? Szerintem nem, sőt, lelkileg tönkretenné őt.



2015. szept. 3. 19:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
69%
Mert nem fogom megöletni magam, sem a családomat. Elmegyek olyan helyre ahol nincs balhé. Ennyi. Te pedig harcolhatsz :) Neked is jó, nekem is jó. Nem értem mi a probléma...
2015. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
94%

+Ha megkérdezel egy 40 felettit, hogy milyen volt a sorkatonaság, 90%-uk azt fogja mondani, hogy egy nagy buli, piálások, ökörködések. Semelyik sem fogja azt mondani, hogy, húúúú de megemberesedtem ott." - Akkor én a maradék 10% vagyok. Eszembe sem jut azt mondani, hogy buli volt - sőt, nagyon nem volt az! Ráadásul én még legalább értelmes( nek tűnő)szolgálatot láttam el a három hónap kiképzés után, míg a honvédség sorkatonái a kiképzést követően 15 hónapig gyakorlatilag pótcselekvéseket csináltak, hogy múljon az idő.

De biztos, hogy sokat edzett rajtam, és később nem egyszer vettem hasznát annak a 18 hónapnak.

2015. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
19%
Te vagy ferfi ilyen gondolkodassal? Neked van gyereked? Milyen tudast adsz at neki? Mire neveled? Fujj!
2015. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
76%

Akik az ecsethajú sztorival jönnek meg hogy megváltozna valaki az nem olyan biztos. Attól mert kopaszra vágatnák a haját mikor vége lenne a sorkatonaságnak újra megnövesztené. Amúgy meg, minden tini életében van egy divat korszak, anno a rock élet volt a divat mikor volt sorkatonaság. Így ez nem példa hogy éppen milyen stílust képvisel valaki.

Aki meg antiszociális, visszahúzódó, azok régen is léteztek. Az ilyenek voltak akik öngyilkosok lettek. A laktanya legtávolabbi őrbódéjába maguk ellen fordították a fegyvert. Aztán az az őrtorony lett a "gyilkos torony". Szóval ezek akik ilyenek most azok a sorkatonaság nélkül még élnek...de ha lenne lehet nagy részük "kibukott volna az élet iskolájából" és már a föld alatt lenne...

2015. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen vágyálmaid vannak 12-es? :) Én elhúzok, mint a migránsok teszik :) családostul, te pedig lövészárkozhatsz kedvedre :DDD
2015. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:

2-essel teljes mértékben egyetértek. :)


15-ös pedig írta, hogy az ilyen antiszociális emberek öngyilkosok lettek. Na, ez is egy jó érv a sorkatonaság ellen.

2015. szept. 3. 19:35
 17/69 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, nézd meg a 14-est... ilyen egy katona. Frusztrált, idegbajos. Nem tud normálisan beszélni. Aki nem harcolna az számára nem férfi, mert csak akkor lehet férfi valaki ha agyonlő minden ellenséget (ki az ellenség? Ki mondja meg?), mindenkit eltipor stb. Az ilyenek miatt nincs béke a világban sajnos.
2015. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
81%

#17: (15-ös vagyok) Nem azt mondom ez egy érv lenne de nem biztos pozitív hatással lenne az ilyen lelki problémás emberekre. Azzal egyetértenék ha önkéntes alapon lehetne sorkatonaság.

De viszont jó pár személyes élményem van öngyilkosokról ott. Mivel édesapám katonatiszt volt így volt mikor az irodájában hallottuk a lövést és tudtuk öngyilkos lett valaki...az egész laktanya rohant és nem volt szép látvány...a srác koponyája 3felé nyílt és búcsúlevelében az volt hogy ő ezt nem bírja tovább. Egy emberélet véget ért ott...

2015. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
53%
19-es. Kíváncsi lennék, hogy a 14-es hősünk mit mond erre.
2015. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

10: Az nem vesz tudomást a családjáról, aki elmegy harcolni, ugyanis bármikor meghalhat, és a gyerekei apa nélkül maradnak.


19: Persze, önkéntes alapon semmi bajom vele, csak ne kényszerítsék rá azokat, akiknek nem való.

2015. szept. 3. 19:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!