Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik sorkatonaságot szeretnéne...

Akik sorkatonaságot szeretnének, azokhoz szól eme kérdésem: Biztosak vagytok benne, hogy minden fiatal számára jó lenne ez?

Figyelt kérdés

A legtöbben azzal érvelnek, hogy sok az ecsethajú páwa, és meg kellene őket nevelni. Nos, én sem szimpatizálok a páwákkal, de most komolyan miattuk, vissza akarjátok hozni a sorkatonaságot? Röhej. :D


De vegyünk példának egy másfajta embert: Csendes, nem nagyon jön ki a kortársaival, kissé antiszociális, rengeteget tanul, érdeklik a tudományok, szeretne minél hamarabb bejutni egy erős egyetemre. Biztos, hogy ő jól járna a katonasággal? Szerintem nem, sőt, lelkileg tönkretenné őt.



2015. szept. 3. 19:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
52%
Senki nem várja. De ez elkerülhetetlen. Ha pedig hívnak, akkor ez kötelesség.
2015. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
17%

Nem elkerülhetetlen. Csak ti gondoljátok, és szinte várjátok, hogy megtörténjen. Az én kötelességem az életemet/életünket megtartani. Hazám sok lehet, életem csak egy. Nem divat már a nacionalizmus, egyre jobban. Nem az országot szeretem, mivel ő sem szeret engem, nem az embereket szeretem, mivel ők sem szeretnek engem. Miért védjek meg itt bármit is?

Védjem meg a korrupt politikusokat, a folyamatosan panaszkodó nyugdíjasokat, a 12 évesen piáló pávákat? Nem. Magam, és a szeretteimet védem meg azzal, hogy mindenáron életben maradunk, ennek első lépése a menekülés lenne egy olyan helyre ahol nem lőnek seggbe. Ettől nem vagyok gyáva, meg férfiatlan.

2015. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
34%
Dehogynem. Itt születtél, itt tanultál, itt nőttél fel. Tartozol nekünk egy szívességgel.
2015. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
5%

"Nem divat a nacionalizmus"


A libbancsizmus már inkább annál nagyobb divat lett sajnos.

2015. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
Az ország meg mi az, hogy szeret téged vagy sem? Az egy föld, tájakkal, történelemmel. Az egy dolog, hogy utálsz mindenkit. Akkor mondd azt, hogy hungarofób vagy.
2015. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
Neked nem tartozom szívességgel, te semmit nem tettél értem. Visszafizettem már, adózok, évek óta dolgozom, vásárolok, fogyasztok. Tehát megkapta az állam amit szeretett volna. Nincs elszámolnivalónk. A szolgáltatásokért pedig fizetek.
2015. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok hungarofób, imádom a tájainkat, a kajáinkat. De ha az életemet kéne adni érte nem tenném, mert máshol is vannak szép tájak, jó kaják. Az élet a legfontosabb, nem az, hogy hol élsz. Élhetsz boldogan Bolíviában is, vagy Vietnámban. Ne a földtől függjön már a boldogságod.
2015. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

És gondolod más országokban nem fognak egy koszos idegenként nézni rád?


Ám felőlem legyen, húzzatok el innét, aztán sokkal jobb placc lesz ez a hely nélkületek.

2015. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:

Nem érdekel, hogy néznek rám.

Miért lesz jobb? El tudod mondani, hogy én miben gátolom meg a te jó életedet?

2015. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:

47: Így van.


Én is szeretem Magyarországot, de van egy fontossági sorrendem, és ebben az életem elôtte áll.

2015. szept. 3. 21:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!