Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lehet Szlovákiába...

Milyen lehet Szlovákiába költözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szép ország,és már az életszínvonal is magasabb mint,nálunk ráadásul rengeteg magyar él ott,tehát félig otthon érezném magam. A szlovákok úgy kezelnének mint a már ott született,szlovák állampolgár magyarokat vagy esetleg máshogyan?Te bevállalnátok a kiköltözést? Az ország mely területére/melyik városba költöznétek? Szerintem nagyon érdekes lehet megismerni egy másik kultúrát úgy hogy félig még otthon is érezheted magad :)
2012. aug. 3. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
62%

Szlovákia is egyaránt süllyed velünk akárcsak a többi EU-s ország.1 vagy 2 évvel vannak talán előttünk idővel beérnek.Tehát ezeket az ostobaságokat nem tudom kitől hallottad.Én személy szerint nem költöznék ki,hogy amiatt aggódjak,hogy én legyek a következő Malina Hedvig.

De most komolyan embereket mi késztet ilyen amorális gondolkodásra?Milyen kultúráéról beszélünk amikor 20 éves államalakulatról beszélünk?Vagy az örökös történelmi kisebbségiérzésük velünk szemben..

2012. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos túl optimista vagy. Figyelmedbe ajánlom azt a közvélemény-kutatást, melyből kiderül, hogy a szlovákok több, mint kétharmada szerint nem illik magyarul beszélni az utcán és 75%-uk egyetért a magyarok elleni atrocitásokkal. Összesen egyszer jártam eddig úgy, hogy rendes szlovákkal találkoztam: egy déli faluban majdnem elfogyott a benzinem, és adtak, a srác még próbált is magyarul beszélni velem, tényleg nagyon igyekezett, de végül angolul beszéltem vele. Olyan viszont rengetegszer volt, hogy szóba akartam állni szlovák emberekkel, és az ,,Enghlish? Deutsch? Magyar?" kérdésemre ilyen válaszokat kaptam, hogy ,,Magyar?! Na Slovensku po Slovensky!" meg ,,Magyar? Haha! Slovak!".

Az életszínvonal is legfeljebb a nyugati részen magasabb. Én Poprádtól és Besztercebányától nyugatabbra még nem jártam, de a keleti részen elég sokat. Az utcák, falvak sivárak, igénytelenek, sehol egy virágágyás, semmi díszítés, por mindenhol. Esetleg a Magas-Tátra környékére kiköltöznék, de oda is csak évi néhány hónapra.

Ha mégis vonz a környék, és otthon akarod magad érezni, javaslom, hogy alaposan mérd fel a helyi lakosságot, és költözz vagy színmagyar területre, vagy olyan helyre, ahol a szlovákok emberi módon viszonyulnak majd hozzád. Esetleg ajánlom az 1920-ban Lengyelországhoz csatolt falvakat (Tátrabükk, Szepesgyörke, Nedec, stb.), na ott egyenesen rajonganak a magyarokért, engem ismeretlenek is egyfolytában étellel-itallal-vodkával kínálgattak :) És sokkal jobban karbantartott, igényesebb környezetben élnek, mint a szlovákok, az árak is alacsonyabbak.

2012. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem Szlovákia sokkal civilizáltabb, nyugatiasabb és demokratikusabb ország, mint Magyarország. Lehet, hogy vannak ott olyan őrült szélsőségesek, mint a Slota, viszont ott a kormánypárt nem egy keleties diktátor banda, mint nálunk Orbánék, és nem szajkozzák azt, hogy az országnak nem való a demokrácia, mert nem európaiak stb.
2012. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
89%

Helyesbítek: jártam Rózsahegyem, Turócszentmártonban és Árvaváralja környékén is, na az sem különbözik semmiben a keleti területektől.

A na Slovensku po slovensky pedig annyit tesz, hogy Szlovákiában szlovákul.

2012. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
35%
Nézd csak meg Pozsonyt! A belváros tök szépen rendben van tartva, az új városrészek, meg tiszta Amerika! Ehhez képest Budapest mit tud felmutatni?
2012. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
53%
Nézd csak meg pl. Pozsonyt! A belváros tök szépen rendben van tartva, az új városrészek meg mintha Amerikában járnál. Ehhez képest Budapest mit tud felmutatni? Gettók és omladozó házak.
2012. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
31%
Magyarán inkább élj idegenek közt szépen,mintsem itt...Bist du mein idiot?
2012. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Egyszer jártam Szlovákiában,igaz "csak" Párkányban ,de szerintem nagyon elragadó kisváros,a helyi magyarok pedig nagyon kedvesek voltak.

Tavaly szlovák cserediákok jöttek a sulinkba ,és ők is nagyon kedvesek voltak.Már az bizakodásra ad okot,hogy egyáltalán felvették a kapcsolatot egy magyar iskolával,és több éve jól működik a csereprogram.Azok is csak pozitív tapasztalattal tértek haza,akik kint jártak náluk.Nem szólták meg őket csak azért mert magyarok...

2012. aug. 3. 16:41
 9/69 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, nem akarlak megsérteni, de úgy látom, nem igazán látod a különbséget egy szlovák és egy felvidéki magyar közt.

Párkányban alap, hogy kedvesek veled, hiszen szinte színmagyar város.

A ,,szlovák" cserediákok is valószínűleg magyarok voltak, akkor pedig nyilván nem fognak azért bántani, mert te is az vagy :)

2012. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
90%
Itt történelmi naivitásban szenvednek sajnos az emberek.
2012. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!