Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lehet Szlovákiába...

Milyen lehet Szlovákiába költözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szép ország,és már az életszínvonal is magasabb mint,nálunk ráadásul rengeteg magyar él ott,tehát félig otthon érezném magam. A szlovákok úgy kezelnének mint a már ott született,szlovák állampolgár magyarokat vagy esetleg máshogyan?Te bevállalnátok a kiköltözést? Az ország mely területére/melyik városba költöznétek? Szerintem nagyon érdekes lehet megismerni egy másik kultúrát úgy hogy félig még otthon is érezheted magad :)
2012. aug. 3. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
52%
Másrészt a mai Felvidék kifejezés nem egyezik meg a Nagy-Magyarország idejében használt Felvidék kifejezéssel. Régen a mai Borsod, Nógrád, Észak-Pest, és Heves megye dombság-hegyvidéki részeit is így hívták, viszont a mai Dél-Nyugat-Szlovákiát, a Kisalföld szlovákiai részét nem nevezték Felvidéknek. Tehát a régi Felvidék kifejezés nem egyenlő a mai Szlovákiával. De sokan így használják. Nógrád megyére meg senki nem mondja már.
2012. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
30%
És miért ne lehetnék egyszerre szlovák is meg magyar is? mindkét nyelv az anyanyelvem, Szlovákiában élek.
2012. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim válasza:
45%

Mustafa te neked nincs semmi bajod a szlovákokkal csak te amolyan kurucos nagymagyar vagy és lövöd itt a hülyeségeidet... magyar az anyanyelvem (és tudod az emberek néha ejtenek helyesírási hibákat) és szlovákiai magyar vagyok... Amúgy meg ha jobban megondoljuk nem is vagy te magyar sztem te egy másik kisebbséghez tartozol a megnyilvánulásaid alapján, magyaroknál nem szokás az anyázás, én nem sértegettelek eddig, itt is látszik, hogy Kelet-Szlovákiai vagy és Indiából származik fajtád...

Tudsz a legutóbbi népszámlálás adatairól ? Rengeteget csökkent a magyarság lélekszáma Szlovákiában és pedig nem az elszlovákosodás miatt hanem mert itt nem tudnak érvényesülni és sokan kivándorolnak. Te a mondatom felét idézted be én nem azt mondtam, hogy a magyar gyereknek nem kell tudnia a történelmét hanem, hogy a szlovák órán felesleges tanítani magyar történelmet, magyar történelmet magyar órán szoktak tanítani. Nem tudom, hova jártál te iskolába, de tudásom szerint minden iskolában létezik szlovák óra amit szlovák könyvből tanítanak, persze te ebben is biztos különleges vagy. Szlovákia ill. szlovákok történelme a 15-16 században kezdődik...

És sosem sértegettem másokat itt semmiért, ez az első "válaszom" amiben "sértegettem" és ő nagysága kezdte nem én.

Én azt szeretném, hogy a nemzetem a lehető legtöbb ideig maradjon fenn, de ne beszéljünk már itt hülyeségeket halál gonosz szlovákokról meg szlovakizációról, ha annyira nagyon utálnának minket akkor már rég eltöröltek volna minket erről a vidékről mint ahogy azt a csehek tették a németekkel....

2012. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
30%
És az ,,irassa" az nem nyelvhelyességi hiba, hanem tájszólás, kedves kurucos Mustafa :).
2012. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
58%
Te meg ne ciganyozz. Akkor ugyanugy lejaratod magad, mintha szlovakoznal. Te se itelkezhetsz a ciganyokrol. Nem fogtal meg kezet az osszessel.
2012. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 mustafa33 ***** válasza:
73%

60-as, idézlek: "nem kell a többi embert hülyíteni a rasszista hülyeségeiddel". - nem hülyítés, tapasztalat.

"számomra tökéletes Szlovákia" - legyen, és álj be Slotához második titkárnak amellé a néger mellé akivel bizonyítja, hogy ő nem rasszista. Igen, keletszlovákiai vagyok, kassai, és a cigányokat hagyd békén, sokan közülük rendesebb magyarok mint te, nézz csak körül közöttük Fülek környékén.

62-es, "miért nem lehetnék egyszerre szlovák is meg magyar is? mindkét nyelv az anyanyelvem. Szlovákiában élek." - na ezt hívják szkizofréniának. Kettős személyiség vagy? Két anyanyelved van, vagyis ez azt jelenti hogy két anyád van? Ilyen még nem volt, hacsak nem vagy lombikbébi ☻.

63-as, igazad van, nekem nincs bajom a szlovákokkal. Mert ha egy szlováknak szlovák öntudata van és szlovák nemzeti érzelmű azt csak helyeselni lehet. Mert egy becsületes ember a saját nemzetéért áll ki és nem tagadja meg apja, anyja nemzetét. Nekem az olyan janicsár renegátokkal van bajom mint te vagy. Aki lenézi a saját fajtáját és még propagálja is az elnemzetlenítését a saját fajtája között.

És ami az iskolát illeti, te bizony a történelem tanításról írtál és nem a szlovák óráról. Azt nem is említetted. Most már ne mosakodj. Hogy hova jártam iskolába? Egy keletszlovákiai németeklakta (mánta) község szlovák iskolájába, mert német nem volt(és ma sincs), ahol a (kitelepítésből visszamaradt) német gyerekekbe ugyanúgy nyomták a szlovák nemzeteszmét mint a magyar favakban a magyar gyerekekbe.

"ha anyira nagyon utálnak minket akkor már rég eltöröltek volna minket erről a vidékről mint ahogy azt a csehek tették a németekkel" - hát te valóban semmit nem tudsz a nemzetünk történelméről, vagy csak teszed magad? A csehek tudjuk mit műveltek a németekkel, hogy szabadultak meg tőlük. Ugyan azon a Beneš dekrétum alapján próbáltak megszabadulni tőlünk is. Hadd ne keljen leírni ezt is hogy volt, nézz utána. A szlovákok szeretik hangoztatni az ezeréves elnyomást amit a magyaroktól szenvedtek el. Hát a szlovákok bizony az alatt az "ezer év" elnyomás alatt a magyar királyságban néhány ezerről 5 millióra szaporodtak. Ezzel szemben velünk mi lett 90 év (cseh)szlovák "gondoskodás és szeretett" alatt? Menyien voltun év vagyunyk? A trianoni diktátum által 1 millió magyar került Csehszlovákiába saját akaratán kívül. Az igazságtevő második bécsi döntésel 840 ezer magyar került vissdza hazájába és 67 ezer maradt a Szlovák államban. A háború után a beneš dekrétumok alapján 76 616 magyart telepítettek ki az otthonukból Magyarországra, és 44 ezret Csehországba deportáltak marhavagonokban! Ma 458 467 magyar éll Szlovákiában, vagyis a fele annak ami Csehszlovákia megkonstruálásakor. Hová lett egy fél millió ember? Erre csak egy szó van ..........

2012. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 mustafa33 ***** válasza:
90%
Ja, és a janicsárok bármit szólnak ezekután, én ezt kérdést befejeztem.
2012. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
12%
Mustafacica.. Egy anyam van, aki beszeli mindket nyelvet. Es en is kisded korom ota egyszerre beszeltem mindket nyelvet. Ettol miert lennek skizofren? Es en nem sertegettelek, te se tedd!
2012. aug. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim válasza:
63%
Én itt lakok Rimaszombatban ami Fülektől nem messze van, a ciganyok csak Nyugat-Szlovákiában normálisak, itt még tűrhetőek ahogy, de itt sincs normális életvitelük, nem dolgoznak stb... Kelet-Szlovákia meg borzasztó... De most ezt hagyjuk, télleg hülyeség volt ezzel jönni...
2012. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!