Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lehet Szlovákiába...

Milyen lehet Szlovákiába költözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szép ország,és már az életszínvonal is magasabb mint,nálunk ráadásul rengeteg magyar él ott,tehát félig otthon érezném magam. A szlovákok úgy kezelnének mint a már ott született,szlovák állampolgár magyarokat vagy esetleg máshogyan?Te bevállalnátok a kiköltözést? Az ország mely területére/melyik városba költöznétek? Szerintem nagyon érdekes lehet megismerni egy másik kultúrát úgy hogy félig még otthon is érezheted magad :)
2012. aug. 3. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim válasza:
53%
Nos én felvidéki magyar vagyok, és Szlovákia egyáltalán nem szép ország, sőt Európa szégyene ahogy kinéz. Magyarország 100x szebb, az életszinvonal jóval magasabb ez igaz, mert az átlag szlovák jelentősen többet keres mint az átlag magyarországi, az árak magasabbak mint Magyarországon, de nincs annyi kiadás nálunk (pl.nem kell adót fizetni a levegővételért). A magyarlakta területeken a szlovákok normálisak, a legtöbbjük beszéli is a magyar nyelvet, viszont, amelyik még nem találkozott egyel sem az utál minket (tehát a Zsolna meg Tátra környékiek), ahol magyar lakosság van ott mindenhol minden kivan irva magyarul is, és az eladó a boltban mind2 nyelven megfog szólitani, a hivatalokban is fognak tudni beszélni magyarul. Az ország 8,5 %-a magyar, tehát itt senki ne várja el, hogy hivatalos nyelv legyen a magyar, egyébként is szerintem mindenkinek kell tudnia az adott ország nyelvét. Nagy a munkanélküliség, tehát munkát csak úgy tudsz találni ha van papirod, érettségi az alap mindenhol, de szlovák nyelv tudás nélkül nem vesznek fel sehova, már csak azért sem mert szintiszta magyar lakosság Szlovákia semelyik pontján nincs, mindenhol vegyes szlovák-magyar lakosság van. Ekkora hülyeséget sem hallottam még, Pozsony Amerikától nagyon nagyon messze van, Budapest sokkal többet tud felmutatni mint Pozsony, sokkal szebb, Budapest Európa egyik legszebb városa, Pozsony meg egy elmaradott kis porfészek. Én még nem hallottam olyanról, hogy szlovákiai ment volna Magyar/Lengyelországba dolgozni, de én egyre több olyat látok, hogy bezony magyarországi jön ide dolgozni, Dél-Szlovákia városaiba sőt olyat is hogy ide költöznek(Itt nem tömeges átvándorlásra gondolok, de jó pár eset van). Én úgy gondolom, hogy ne költözz te Szlovákia egyik területére se, mert egy rakat fos, elmaradott, szegény kis ország. Inkább tanulj angolt vagy németet és költözz Németországba vagy Angliába (ha már annyira költözhetnéked van :D), mert itt is meglehet élni, de sosem fogsz magasabb életszinvonalon élni, max Zsolna vagy Pozsony környékén.
2012. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 mustafa33 ***** válasza:
62%

18-as, szerinted Szlovákiában 2x annyi az átlagkereset mint Magyarországon. Tévedsz. Íme a Štatistický úrad SR (szlovák statisztikai hivatal) adatai és a magyar KSH adatai:

szlovákiai országos átlag 770 € (215600 Ft),

magyar országos átlag 219200 Ft,

ipar szlovákia 814€ (227920) Ft,

bánya szlov. 879€ (146120) Ft,

mezőgazdaság szlov. 590€ (165200 Ft), magy. 156600Ft

építőipar szlov. 569 € (159320 Ft)

Kereskedelem szlov. 704€ (197120 Ft)

energiaellátás szlov. 1333€ (373240 Ft) , magy. 376400 Ft,

informatika szlov. 1687 € (472360 Ft),

bankszektor, biztosítók szlov. 1751 € (490280 Ft), magy. 458700 ft),

tudományos munka szlov. 960€ (268800Ft),

közigazgatás szlov. 971 € (256760 Ft),

adminisztratíva szlov. 777 € (217560 Ft),

oktatás szlov. 638€ (178640 Ft)

művészetek szlov.582€ (162960 Ft),

egészségügy szlov. 699 € ( 195720 Ft) magy. 150600 Ft.

vendéglátás szlov. 464 € (129920 Ft) magy. 139500 Ft.

Szóval nagyjából egyforma. Ehhez még annyi, keleten egy százassal kevesebb, Pozsony környékén egy százassal több.

Írod, a nagymamád a határ közelében lakik és nem a szlovákok járnak Magyarországra dolgozni, de a magyarok Szlovákiára. A nagymamád lehet hogy így látja, azonban én inkább a statisztikai hivatalok adatait hiszem el, és azok ezt mutatják:

Szlovákiában 22 000 külföldi dolgozik, ebből a legtöbb Romániai, Csehországi 3200 személy, Magyarországi és Lengyelországi egyformán 2200 személy, azaz kétezer kétszáz!

Ellenben, Szlovákiából jár dolgozni 60 000 személy Csehországba, 30 000 személy (mondom harmincezer!) Magyarországra (13,6 szorosa a szlovákiában dolgozó Magyarortszágiaknak), 14 000 Nagy Britanniába, 6000 Írországba, 7000 Ausztriába, 1500 Szlovéniába, 1000 Ciprusra,. Csak a Suzuki 2700 dolgozójából több mint 1000 szlovákiai !

Büszkén vallod magad Magyarnak és Szlováknak is. Te bajod, de eldönthetnéd mi vagy, mert ez így identitászavar. Hogy Szlivákiának (nem mondom, a slivovica nem rosz ☺) hívod az országod az a te jogod, én Szlotákiának hívom ☻.

2012. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 mustafa33 ***** válasza:
80%

21-es,

írod: Szlovákiában nem kell adót fizetni a levegővételér. Azért egyellőre nem, de a házad tetejére hulló esővízér kell! És még fizetsz jövedelem adót (most vezetik be a progresszívet, ha többet mersz keresni megbütetnek nagyobb adóval), iparüzési adót, ingatlan adót földtulajdon után, épületek után és lakások után, ebtartási adót, gépjármüadót, DPH-t (ÁFA), fogyasztói adók (dohány adó, alkohol adó, üzemanyag adó, ...), ingatlanátutalási adó, adók valójában a mindenféle hivatali illetékek is (okmánybélyeg) például a gépkocsiregisztráció, rendszám kiadás, útlevél illeték, személyi igazolvány illeték, ...) nem kihagyhatók a társadalombiztosítási illetékek sem amik kiteszik a szuperbruttó 45%-át, vagyis az egészségbiztosító, nyugdíj biztosító (I. pillér), betegbiztosítás, baleseti biztosítás (a kötelező a fizetésből), foglalkoztatási alap, helyi adók mint közterülethasználati adó, piacolási adó, reklám adó, őstermelői adó,

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ez nem minden.

Írod: "a magyarlakta területen a szlovákok normálisak, a legtöbbjük beszél magyarul". Na erre azt mondom, azok beszélnek magyarul, akuknek a szülei még magyarok voltak, de szlovák iskolába adták gyerekeiket, és ezek azok akik már szlováknak valjaák magukat, de beszélnek magyarul(konyhanyelven). Ezek gyerekei már csak azt fogják mondani : -babka vedela po maďarski (a nagyi tudott magyarul). Tapasztaltam a családban is. Az egyik sógor szlovák. 30 éve él magyar környezetben, de ő sem tanult meg (bár úgy látszik néha hogy ért, de nem valja be) és a nővéremnek kimondottan megtiltotta, hogy a gyerekeket megtanítsa magyarul. Ez az a normális szlovák szerinted?

Na meg az a normális 20 éves szlovák aki leköpi az utcai kapuban áldogáló 4 éves gyereket azt mondva, hogy : sviňa maďar (magyar disznó) ? Mert ezt is tapasztaltam. És sok más ember sok minden más atrocitást.

Szerinted "dél Szlovákiai városkba költöznek magyarok". vegyél iránytűt barátom. Például Rajka nem nálunk van, és ott már talán többségben vannak a szlovákok, úgy hallom már ovodát is követelnek. És a

pozsonyiak bizony magyar falvakban vesznek házat, a kassaiak is. Talán Párkány környékén előfordult egy-kettő magyar is.

A politikusok szítják az ellentéteket és a nép konfliktusok nélkül él? Hát nem hiszem, hogy az ovónőnek a politikus mondja, hogy a 3 - 5 éves gyereknek megtiltsa, hogy otthon magyarul beszéljen. Mert ezt is tapasztaltam vagy 5 éve. A gyerek megmondta.

Magyar feliratok vannak mindenhol ahol magyarok laknak? Ezt honnan vette valamelyik válaszoló? Akkor miért is indult a Fontos vagy! matrica kampány a magyar feliratokért ? Akkor miért nincsen magyar felirat egyetlen vasútállomáson. Még azt az egyet is hivatalosan eltávolították, amit önkéntesek helyeztek ki Ekelen.

2012. aug. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

Kedves mustafa köszönöm hogy ilyen hosszas,részletes válaszokat adsz és sajnálom hogy ennyi negatív tapasztalatod van,de végtelenül érdekes az egész beszámolód.Megkérdezhetem esetleg hogy pontosan hol laksz?

Egyébként ne vedd személyeskedésnek és tényleg a nővéredet sem szeretném megbántani ezzel,de elég hülye ha egy ilyen emberrel van.Mi az hogy nem taníthatja meg a gyerekeit az anyanyelvére ? Miaz hogy egyáltalán megtilt neki bármit is ???? Szabad ember ,arra tanítja a gyerekét amire akarja !!!!amikor ilyet kiejtett a száján akkor kellett volna felrúgni és otthagyni a francba...Azt ne mondd nekem hogy az az ember szereti a feleségét mert biztos vagyok benne hogy nem

2012. aug. 5. 23:54
 25/69 A kérdező kommentje:
Még valami: sokan azt mondják hogy a határon túli magyarok nagyobb magyarok mint mi... Hát azokat az embereket nem nevezném magyarnak ,aki a saját gyerekének nem adja át a kultúráját és a nyelvét hanem elszlovákosítja... Az még oké hogy szlovák nyelvű suliba jár ,mert hogy írták a magyar nyelvű iskolában nem valami színvonalas a szlováktanítás,de elég nagy szégyen hogy csak konyhanyelven tanítják meg magyarul, és nem nevelik beléjük azt hogy a kultúrájukat,nyelvüket tovább kell adniuk a következő generációnak....
2012. aug. 5. 23:57
 26/69 anonim ***** válasza:
32%
Miért KELL tudniuk a magyart? Nem mondom, hogy rossz, ha ketnyelvu az ember, de ezt dontsek el az adott gyermek szulei.
2012. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
32%
Azt meg ki nem szarja le hogy csak szlovakul van kiirva a falu neve a vasutallomasra. A faluneveket mindket nyelven tudjak az emberek. Nem fognak eltevedni. Viszont a boltokban ettermekben tudnak magyarul az eladok es ki is vannak irva magyarul a dolgok. Itt elek Szlovakiaban. Csak tudom. Amugy elobb a brutto fizeteseket irtad le. Tudod mi az a realjovedelem? Na az a lenyeg. Es az 2X annyi itt mint Magyarorszagon. Es a pozsonyi regio bekerult a 20 leggazdagabb EU-s regio koze. A budapesti pedig eggyel a bukaresti utan kapott helyet.
2012. aug. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
28%

Regio Bucuresti 52

Regio Budapest 53

2012. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 mustafa33 ***** válasza:
49%

A sógorról regényt írhatnék ☻.

A gyerekei mégis megtanultak magyarul a nagyanyjuktól.

Az a konyhanyelv attól van, hogy már a szülő is szlovák iskolát járt és egyszerüern nem tud magyarul olvasni, megtanulni meg lusta, vagy nem ér rá mert fóliázni kell meg efféle. (gondolom észerevetted, én sem iskolában tanultam a magyar helyesírást ☻)

Ezek azok akik aszimilálódnak, a beolvadók, "az érvényesülők". A másik meg az aki igenis erősen magyar érzelmű és tudatú. Akik fgentartják a magyar iskolákat, akik művelődési táborokba járnak családostól, akik hagyományokat őriznek, igaz ezekre fogják mindjárt a ilyen olyan masiniszta jelőket. Meg vannak a jóhiszeműek, akik a békés egymásmellet élést hirdetik és vegyes pártokat támogatnak, csak az a baj hogy a többségi nemzet tolerancia felfogása egyirányú. Úgy gondolják, a magyarnak kötelessége megtanulni szlovákul (ami szükséges, de nem kényszríthető) és mindenben alkalmazkodni a többséghez, nekik viszont semmi kötelességük nics és ha valami nem kötelező, akkor miért is kellene? Szóval ezek azok akiket jóhiszeműségükben csendesen meggyőznek hogy az aszimiláció kizárólag az ő és gyermekeik érdekét szolgálja, és még köszönjék is meg. Ezek meg a békesség kedvéért be is dőlnek. Ilyen fajta érvelés: add szlovák iskolába gyermeked, jobban fog tudni érvényesülni az egész ország területén. A valóság pedig: a gyerek a végére megtanul ugyan jobban szlovákul mint a tájszólást beszélő szlovák gyerek, de a tananyagot eleinte nem érti rendesen, mert mégis számára idegen nyelven van, lemarad, nem viszi sokra, de mehet északra az iparba dolgozni. Esetleg oda nősül, a család persze már a többségi nyelven éll. Ha csládostul költőzik munka után szlovák vidékre, akkor is a környezet miatt ennek a gyerekei már a magyarság számára elvesztek. Így érik el a szlovákosítók a céljukat. Ma ugyanis már nem elűzni akarnak, hanem beolvasztani, vagyis ahogy ők nevezik vissza szlovákosítani, reszlovakizálni. Történészeik azt állítják ugyanis, hogy a magyarokat még szent István kiirtotta és a mai magyarok azok a szlávok elmagyarosított leszármazottai.

2012. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 mustafa33 ***** válasza:
67%
Ja igen te 37%os, te "z Brááátyslavy" (Pozsonyi) vagy, akkor az más. Akkor én a kassai fizetésemből csak a te buszbérletedet tudnám kifizetni, nem még a lakbért, egyébb rezsit és még enni is ott Bratislavában a világvárosban. Egyébbkén te a te nézeteiddel tipikus példája vagy a nemzetét feladó renegát JANICSÁRnak. (le)Sajnállak. Ilyenek miatt veszett az ország, ilyenek miatt vész el ma a nemzet is.
2012. aug. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!