Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lehet Szlovákiába...

Milyen lehet Szlovákiába költözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szép ország,és már az életszínvonal is magasabb mint,nálunk ráadásul rengeteg magyar él ott,tehát félig otthon érezném magam. A szlovákok úgy kezelnének mint a már ott született,szlovák állampolgár magyarokat vagy esetleg máshogyan?Te bevállalnátok a kiköltözést? Az ország mely területére/melyik városba költöznétek? Szerintem nagyon érdekes lehet megismerni egy másik kultúrát úgy hogy félig még otthon is érezheted magad :)
2012. aug. 3. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
62%
Még valami! Nem tartom ellenségesenk a szlovákokat a magyarokkal szemben. Štúrovoban/Párkányban szlovákul is és magyarul is ki vannak írva az utcanevek, a városjelzőtábla, az üzletben a feliratok... Ráadásul az utcák több, mint a fele híres magyarokról van elnevezve. A Mierová utca , Gastanová utca, Svatopluková utca, mellet teljesen jól megfér a Vörösmarty utca, a Bartók utca, a Kossuth utca, Balassi utca, Rákóczi utca, Bocskai utca, Bem József utca, Petőfi utca, Orgován utca és a Széchenyi utca is.
2012. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
45%
Szóval, kedves kérdező! Szlovákia Magyarországnál csak egy picit gazdagabb. Anyagi szempontból jobban megéri Ausztriába vagy Szlovéniába költözni. De mielőtt bárki ideköltözik, ahhoz, hogy munkát találjon, beszélnie kell a szlovák nyelvet. Esztergomból rengetegen járnak át hozzánk dolgozni, amióta megnyílt a pláza, LIdl, Billa, Jednota...stb. Mert itt több a munkalehetőség, és többet is keresnek. Az árak egyformák, van a mi itt drágább, van, ami nálatok drágább. Pl.: A benzin, ruha, mozi nálunk olcsóbb. A hús, zöldségek, fodrász nálatok olcsóbb. Ezért jó határ-menti városban lakni. :) Amúgy Párkány nagyon élhető város. Van alapiskola, középiskola, rengeteg bevásárlóközpont, pláza, vasútközlekedés, autobus közlekedés, van benzinkút, vannak éttermek, van egy gyönyörű városközpont, itt folyik a szép Duna, szemben Esztergom gyönyörű látképe, sok turista van. Van diszkó, van mozi, van ruhásüzlet. Van kertváros, van panelváros. Vannak szlovákok, vannak magyarok. Cigányok nincsenek, csak akik Esztergomból átjönnek, de velük sincs baj. Egyszóval nagyon szeretek itt lakni. :)
2012. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
36%
Ja és van kórház is, tűzoltóság is, polícia is, meg élményfürdő is. Mindent megtalálsz helyben.
2012. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
65%
Bocsi. Szlovákul jutott eszembe. Polícia= Rendőrség :)
2012. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! És kérlek ne veszekedjetek!

Egyszer voltam Szlovákiában, Párkányban de akkor is sajnos csak egy órát tudtam ott eltölteni a sétáló utcában(esztergomi osztálykirándulás)és nagyon tetszett:)))) Kedves 37%-os : tényleg ennyire szuper hely?:D,hogy ennyi minden van?? Úgy értem 12 ezres kisváros és van pláza ,mozi strand minden?:D

2012. aug. 6. 16:25
 46/69 anonim ***** válasza:
62%

Igen van. :)

[link] ez a pláza

[link] ez a fürdő

[link] ez a Lidl


[link] ez a kórház


[link] ez pedig a mozi


http://www.youtube.com/watch?v=idLJhPTFUpY ez a diszkó


[link] ez pedig a vasút



Tényleg nagyon jó hely, kirándulni is el lehet menni a Párkány mögötti hegyekbe. A Hronom/Garam is Párkánynál folyik a Dunába. Az is gyönyörű. Megéri itt lakni. Imádom :)

2012. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
62%

Alapiskolák [szerkesztés]


Párkányi Ady Endre Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola , [link]

Párkányi Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola (zenei és képzőművészeti tagozatokkal)


Speciális Alapiskola


Középiskolák [szerkesztés]


Gimnázium (4 osztályos, magyar illetve szlovák tannyelvű), [link]

Egyesített Középiskola (magyar illetve szlovák tannyelvű), [link]

Kereskedelmi Magánakadémia (magyar illetve szlovák tannyelvű), [link]

2012. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 A kérdező kommentje:
húúú köszönöm a linkeket tényleg nagyon jó hely:D és hála a Mária-Valéria hídnak meg az Eu-nak 5 perc alatt magyar földön vagy.Mennyire lehet elhelyezkedni? Fogorvos vagy gyógyszerész szeretnék lenni.Egy fogorvos átlagosan kb mennyit keres a környéken?
2012. aug. 6. 17:36
 49/69 anonim ***** válasza:
65%
Azt, hogy mennyit keres, azt pontosan nem tudom megmondani. A Štúrovoi fogorvos is Magyarországról jár át dolgozni. Szóval itt biztos többet keres. Munkát találni itt sem könnyű, de azért akad. Itt a kórház, ott is el tudsz helyezkedni fogorvosként, de nyithatsz magánrendelőt is (bár ahhoz kell egy kis pénz) De amint mondtam üzletek vannak dögivel. (CBA, Lidl, Coop-Jednota, Billa, kisebb üzletek, trafikok, mozi, fürdő, posta, szórakozóhelyek, éttermek, kocsmák, pénzváltók...stb.) Szóval, ha más nem, akkor a szolgáltatásban, vagy a kereskedelemben el tudsz helyezkedni. Szerintem gyönyörű a szlovák nyelv, de merőben más, mint a magyar, ezért nem könnyű megtanulni. Viszont, ha fogorvos szeretnél lenni, és nem tudsz szlovákul, még mindig átjárhatsz Magyarországra dolgozni. Amúgy itt aki akar, az talál munkát. Mondom, még a magyarországiak is itt találnak munkát. :) És mégegy előny: hogyha Pestre szeretnél menni, akkor közvetlen gyors- intercity- és személyvonat is megy Štúrovoból Budapestre. Kocsival fél óra Budapest, Vonattal háromnegyed óra. Azt viszont tudom, hogy anyu a CBA-ban péztáros, és havi 600 eurót keres. Ez kb. 170 000 forint. Egy magyarországi CBA-ban 90 000-et kapna, ugyanezért a munkáért. És ez mégegy előny, hogy itt euró van :) Esztergomba meg csak átsétálsz, és ott vagy a gyönyörű Bazilikában.
2012. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
Bocs. vonattal a menetrend 1:20-at ír menetidőnek. De ha intercityvel mész 45 perc alatt pesten vagy. Mondjuk már rég vonatoztam :)
2012. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!