Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lehet Szlovákiába...

Milyen lehet Szlovákiába költözni?

Figyelt kérdés
Nagyon szép ország,és már az életszínvonal is magasabb mint,nálunk ráadásul rengeteg magyar él ott,tehát félig otthon érezném magam. A szlovákok úgy kezelnének mint a már ott született,szlovák állampolgár magyarokat vagy esetleg máshogyan?Te bevállalnátok a kiköltözést? Az ország mely területére/melyik városba költöznétek? Szerintem nagyon érdekes lehet megismerni egy másik kultúrát úgy hogy félig még otthon is érezheted magad :)
2012. aug. 3. 16:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
44%

,,Azt meg ki nem szarja le hogy csak szlovakul van kiirva a falu neve a vasutallomasra. A faluneveket mindket nyelven tudjak az emberek."


Még...

2012. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
35%
Mustafa, ha annyira rossz a kassai fizetés, miért nem költözöl át Miskolcra? Ott van egy köpésre és nem kéne többé az általad rühellt szlovákok között lenned. Tele van panelekkel Miskolc, biztos könnyű bérlakást találni.
2012. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
34%
Sosem értettem az olyan határon túli magyarokat, akik mindennap százszor elmondják, hogy milyen szemetek a románok/szlovákok/szerbek stb. de ott maradnak az "ellenség" országában. Ha tényleg annyira utálnák őket már rég Magyarországra költöztek volna, akár egy hátizsákkal is nekiindulva a határnak.
2012. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
35%
Ja igen és még mielőtt azzal jönnél, hogy "ezzel kiszakadnék a szülőföldemről" meg hasonló érvek, budapesti fizetésből havonta, osztrák fizetésből pedig hétvégente simán hazavonatozhatsz a családhoz, ismerősökhöz.
2012. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, hidd el, te sem hagynád ott a családodat, rokonaidat, barátaidat, stb. olyan könnyen. Az emberek többsége még egy államon belül is nehezen vált lakóhelyet.


Mellesleg nem az a megoldás, hogy ha rosszul bánnak a kisebbségekkel, akkor azoknak menekülniük kell. Tudtommal van demokrácia, szólásszabadság és vannak személyiségi jogok, EU tagállamokban meg főleg.

2012. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
55%

Na kicsit későn nyomtam meg a ,,válasz elküldése" gombot. De így legalább erre is tudok válaszolni.


Ha magyarként (vagy bármilyen kisebbségként) elnyomnak, az nem a fizetésről szól. Tovább nem is részletezem, olvass vissza a válaszok között.

2012. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
31%
Azért nem jön el, mert tudja ő is, hogy semmi baj nincs a szlovákokkal, és hogy Szlovákiában jóval többet kereshet, mint Magyarországon. Kassa meg Miskolchoz képest egy luxusváros.
2012. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
54%

,,semmi baj nincs a szlovákokkal" - gondolom, téged soha nem röhögtek ki, amikor szlováktól a nyelvtudása iránt érdeklődő ,,English? Deutsch? Magyar?" kérdésednél a ,,Magyar?"-hoz értél, és nem vágták a fejedhez, hogy ,,Na Slovensku po Slovensky!".

Attól, hogy neked még nem volt velük rossz tapasztalatod, nincs jogod azok fölött ítélkezni, akiknek már volt.

2012. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
35%

A másik amit nem értek, az pedig az, hogy egy kisebbség egy országban miért nem integrálódik? A Szlovákiába, Romániába került magyar miért büszke arra, hogy nem tud szlovákul/románul és hogy állandóan keresztbe tesz a szlovák/román államnak? Ez nem teljesen ugyanaz a dolog, amit nálunk csinálnak a cigányok, csak turulmadár, trianonozás és nyilaskereszt mögé bújva?


Vegyétek észre határon túli magyarok, hogy a szlovákok nem azért utálnak titeket, mert magyarok vagytok, hanem azért, mert nem vagytok hajlandóak megtanulni az ország hivatalos nyelvén és politikailag nem Szlovákiához, hanem Magyarországhoz vagytok hűségesek, ezért nemzetbiztonsági kockázatot jelentetek.


Ha én kivándorolnék az USÁ-ba, de nem lennék hajlandó megtanulni angolul, megpróbálnék egyfolytában sunyin keresztbe tenni az amerikai államnak és politikailag Amerika helyett Magyarországhoz lennék hűséges, akkor az lenne velem a probléma csak, hogy "magyar vagyok"? Egy fittyfenét!

2012. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
33%
Hidd el, a környezetemben élő magyarok mid tudnak szlovákul és a szlovákok is tudnak magyarul. Ez Štúrovora/Párkányra igaz, nem tudom máshol hogy van. És a magyarországi magyaroknak nem tudom miért szívügyük nagyobb magyarnak tartani a határon túli magyarokat.. Én nem csak magyar vagyok, hanem magyar ÉS szlovák vagyok.
2012. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!