Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Dáko-román...

Mi a véleményetek a Dáko-román elméletről? És kik a románok igazából ha nem dákok?

Figyelt kérdés
van ahol a dák elmélet van de van ahol a románok (vlachok) balkáni népek hát én is így tanultam hogy a románok a balkánon romanizálódott lakosság és Erdélyben romanizálódott, olvastam olyat is hogy az albánoknak van közük a románokhoz. na ezekből azt vontam le hogy a románok egy trák-illir- albán népcsoport ami keveredett a szlávokkal és romanizálódott. na de nem vagyok professzor ez csak az én elméletem ? na de ti mint mondtok erről
2012. dec. 10. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
19%
The name România derives from of the Latin romanus, meaning "citizen of Rome".
2012. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha elmondod egy olasznak hogy mi a véleménye erről akkor úgy elkezd röhögni hogy közben fogja a hasát.

Még hogy a rómaiak leszármazottai a románok?!Egy vicc az egész.


Hol voltak ők Rómához képest?

2012. dec. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:
Hát ez az!!
2012. dec. 10. 11:57
 4/80 anonim ***** válasza:

:) eng.wiki-ből linkeltem ... Át kell írni a történelem könyveket idővel, mert túl sok a fehér folt, amire nincs indoeurópai szellemi felsőbb rendőséghez mért magyarázat..

Idővel egyre több kína és keleti forrást is ellehet olvasni latin betűvel ...

2012. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
Kamu, csak a történelemhamisítás bevett szokás az ilyen helyeken. A makogásuk is sokkal inkább szlávos!
2012. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 Pro Patria ***** válasza:
41%

Nem hitelesebb, mint a magyarok sumér-szkíta származásának elmélete, vagy a szlovák nagymorva birodalom léte. Mindenhol vannak ilyenek. A baj csak az, hogy amíg nálunk ez a ponyvairodalomban található, addig az említett másik két példa az oktatás hivatalos része, ismereteim szerint.

A románok eredete nagy magabiztossággal megállapítható, az albánok egyik leszakadt néptöredéke.

2012. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes jeléenség, 1200-1300 években írt krónikákban őseink a szittyákra hivatkoznak ... ez a szittya megnevezés korabeli görög krónikásoknak ismeretlen hargokat tartalmazott ... melyet jól bizonyít, hogy több féle krónikás ugyanazt a szót, másként írt le... kiejtésben skitja vagy szitja- nak ejtik...

Scythia így írják a németek és az angolok is, mondasd ki ezt a szót velük és megfogsz lepődni ...

Másik érvelés a halotti beszéd és az ó magyar Mária siralom... ahol egy az egyben ugyanezt lehet olvasni a magyarul nem beszélő latin krónikásoktól sc- sz, y- ij, thia-tja

Sokan bizonygatják a szkíták german (indoeurópai) rokonságát, de meglepően kevés forrásra alapozzák, ezt a téves megállapítást ...

2012. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
Ezzel csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nem feltétlenül kreált vagy hiteltelenek a korabeli elbeszélések ...
2012. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:

A román hivatalos propaganda azért erőlteti ennyire a dák-román (ne nevezzük dákó-románnak magyarul, mert nekem egyvégben röhögnöm kell tőle, lehet csak azért mert még mindig éretlen vagyok) származástörténetet, mert ez elképzelésük szerint történelmileg igazolja, hogy Erdély miért "román föld". Aki megpróbálja megcáfolni ezt (román történészekről is tudok, akik ezt megkísérelték), az a haza ellenségének van kikiáltva a román közvélemény részéről.


A dák-román folytonosság-elméletnek viszont rengeteg gyengéje van. Csak néhány példa: hogyan tudtak a románok fennmaradni több évszázadon át változatlanul Erdélyben, amikor az gyakorlatilag a népvándorlás egyik "országútja" volt. Népek jelentek meg és haltak ki végleg, de a románok rendületlenül ültek a Kárpátok bércein, s jó erősen kapaszkodtak, hogy le ne essenek. Egy másik ellenpont: Miért hiányoznak a román nyelvből a germán elemek, holott Erdélyben a hunokat és avarokat leszámítva kizárólag germán népek telepedtek le ebben a periódusban, a több évszázados együttélésnek pedig csak kéne legyen valami nyoma (úgy ahogy a szláv hatás érdekes módon nagyon is érződik a román nyelven).


Ezzel szemben érvek a bevándorlás elmélet mellett: az albán nyelvvel való nagyfokú hasonlóság, a románok nagyon is balkáni stílusú kultúrája, illetve az, hogy a X. századig a vlachokat megbízható források kizárólag a Dunától délre említik (!), a Bizánci Birodalom területén. Mit ad Isten: ezeken a területeken ma is ott élnek a románok rokonai, akiket szintén vlachoknak (vagy arománoknak) neveznek. A román történetírás szerint ők az "őshazából" vándoroltak le a Balkánra, ezzel a kérdést lerendezettnek tekintik. A legfontosabb érv viszont az, hogy nincs egyetlen egyértelmű régészeti emlék sem, mely az erdélyi román lakosságra utalna a 3 - 10. század között. Csupán néhány bizánci pénzérme és latin nyelvű felirat, mely véletlenül sem az itt élő vándornépek kalandozásai során került Erdély földjére.


Az a szomorú, hogy a történetírást mindig is a politika határozta meg, ez ellen pedig nem is lehet tenni semmit, míg a politikusok által befolyásolt néptömegek azt várják el, hogy a történelem az ő óhajaikat igazolja.

2012. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
87%

A Román Tudományos Akadémia minden kétséget kizáróan bebizonyította, hogy a románok és a rómaiak közös gyökerekkel rendelkeznek: kutatásaik alapján az a bizonyos farkas nem két, hanem 3 gyereket nevelt; Romulust, Remust és Romanust. De Romanusnak már nem jutott tej, csak az apja f@sza, ezért is hívják őket dákó románoknak.


Ez számomra sokkal elfogadhatóbb elmélet.

2012. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!