Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Dáko-román...

Mi a véleményetek a Dáko-román elméletről? És kik a románok igazából ha nem dákok?

Figyelt kérdés
van ahol a dák elmélet van de van ahol a románok (vlachok) balkáni népek hát én is így tanultam hogy a románok a balkánon romanizálódott lakosság és Erdélyben romanizálódott, olvastam olyat is hogy az albánoknak van közük a románokhoz. na ezekből azt vontam le hogy a románok egy trák-illir- albán népcsoport ami keveredett a szlávokkal és romanizálódott. na de nem vagyok professzor ez csak az én elméletem ? na de ti mint mondtok erről
2012. dec. 10. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
de az ita vegzodes is latinos.. gondolj csak a spanyolra.. szenyorita ...
2012. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 mustafa33 ***** válasza:

nekem ez a logika tetszik ☺:

A román az latin, mert az őseik Dákok akiket a rómaiak irtottak ki. ☻

hát ezt űberelni nehéz.

Mint ah azt mondanánk, a komancs az angol, mert az ősei irokézek akiket az amerikaiak irtottak ki.

2012. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
45%
Amugy ha már a te ovodas, buta, leegyszerusitett gondolatmenetedet kovetem, akkor a mai Erdely es Magyarorszag is az olaszokat illeti meg, mivel mindket terulet romai provincia volt. Ez az osi fold dolog nagyon nagy hulyeseg. Miert tartozna Magyarorszaghoz Erdely, hogyha 70%-a roman anyanyelvu es annak a maradek 30%-nak a nagy reszenek is anyanyelve a roman. De ez a roman tobbseg mar a trianoni dontes elott is megvolt Erdelyben. Pl. Del-Erdely (Prahova megye, Arges megye...) Ezek hagyomanyosan roman teruletek.
2012. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
mustafa: sokszor olvastam mar a kommenteidet es okosnak tartalak. De ebben nem ertunk egyet. Mar mondtam nem mindegy hogy a roman nyelv oset vagy a roman emberek oset nezed. Mert genetikailag nagyon nagy hasonlosag van a magyarorszagi es romaniai nepesseg kozott de a ket nyelv teljesen mas. De azt letagadni hogy a roman ujlatin nyelv az eleg nagy butasag...
2012. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 mustafa33 ***** válasza:

előző,igen, az -ita az latin végződés és általában kicsinyítő. Románban az -iţa a használatos és ha jól tudom ica a kiejtése. A señorita ha jól tudom nem szenyorica ☻. Az -ica viszont szláv végződés és azt jelöli, hogy a valami aminek nevéhez ragasztják nőnemű (például doktorica - doktornő délszlávul). A Hargita pedig se nem latinos Kis Hargit, se nem szlávos Hargitnő. Ez egyébbként röhej lenne. A román -iţa végződésű nevek pedig épen azok a szláv eredetűek.

Amit pedig előző válaszomban cáfolok, az a románok etnikai latin eredete, és még inkább a dák eredete. Mondom a nép, nem a nyelv. A nyelv nagyobb részben latin, nagy részben szláv, kisebb részben egyébb eredetű cuvée.

2012. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 mustafa33 ***** válasza:
*-ita, kicsinyítő és nőnemű
2012. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 mustafa33 ***** válasza:
Amit 60%-os ír franciaországról, az nem is olyan nagy hülyeség amilyennek tűnik (igaz ezért már más kérdésnél egy "igazi" muszlim a pszihiáterhez küdött), az új arab "csendes honfoglalás" már folyik, ahogy a németországi török is. Csak van aki nem akarja látni. Erre azt mondtam egyszer, hogy Allah (áldott legyen a neve) bölcsessége végtelen, értve úgy hogy Isten nem ver bottal, Isten malmai lassan őrölnek és a bosszú édes (bár tudom, hogy az egyszerű francia nép nem tehet arról, hogy Clemenceau anyósa magyar volt és haragudtak és ezért volt trianon ☺)
2012. dec. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
A Hargita név a dáko-szláv Hori geta azaz Géták hegye elnevezésből ered. forrás: wiki
2012. dec. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:

Vagy Thargitaosz skita kiralyrol nezd csk meg jobban a nevet...amugy Herodotos is ir rolla es szerintem hitelesebb mint a wiki....Es ha azt is megnezed hogy volt egy Kolos nevu fia talan a Kolozsvar is ertemlet nyer...ugye miy csodas csak gondolkodni kell...de ha nektek egy olyan elmelet jobb amikor azt mondom hogy az abrakadabra nyelbvet beszelo piripocs nemzet az osom meg akkor is ha nem beszelme a z abrakadabra nyelvet es piripocs nep sem el....hat az titetekt minosit....

Ahogy nem dak a roman es ahogy dak nyelvet sem beszelnek nem lehet egyaltalan azt allitani hogy a dakok leszarmazotja mert igy az arabok is az abrakadabra nyelvet beszelo piripocs nemzet tagjai akik osi foldjukon elnek Franciorszagban mivel oda meg a tortenelem hajnalan Afrikabol vandolroltak be.

A dak-roman kontinuitasnak egyetlen igaz elleme hogy leteztek a dakok es valoban ott eltek ahol ahogy letezet nepvandorlas Afrikabol akik benepesitettek Europat...

Az hogy a roman a dak ose lenne az pont anyira igaz mint az arabok es negerek abrakadabra nyelvet beszelo piripocs nemzete akik benepesitettek Europat....de ha nektek ez kell :)))

2012. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:

Amugy magyarazatok el nekem ha talalok egy tablat erdelyen melyben a car szo all akkor az kinek az osei lehetek???

Angolok hisz car = kocsi

Magyarok car = orosz car vagy kar

Romanok ahol is a car = cipelni....

Szoval erdekesen lehet jatszani a szavakkal ugyhogy a hori gheta lehet geta hegyet jelol csakhogy a ghetak a dunanal eltek nem a hegyekben valamint tobb jelentese is lehet a szonak lasd Tharghitaos ami gorogositet nev es altalaban T-re cserelhek a H-t.....

2012. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!