Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Dáko-román...

Mi a véleményetek a Dáko-román elméletről? És kik a románok igazából ha nem dákok?

Figyelt kérdés
van ahol a dák elmélet van de van ahol a románok (vlachok) balkáni népek hát én is így tanultam hogy a románok a balkánon romanizálódott lakosság és Erdélyben romanizálódott, olvastam olyat is hogy az albánoknak van közük a románokhoz. na ezekből azt vontam le hogy a románok egy trák-illir- albán népcsoport ami keveredett a szlávokkal és romanizálódott. na de nem vagyok professzor ez csak az én elméletem ? na de ti mint mondtok erről
2012. dec. 10. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

"Amugy ha már a te ovodas, buta, leegyszerusitett gondolatmenetedet kovetem, akkor a mai Erdely es Magyarorszag is az olaszokat illeti meg, mivel mindket terulet romai provincia volt. Ez az osi fold dolog nagyon nagy hulyeseg. Miert tartozna Magyarorszaghoz Erdely, hogyha 70%-a roman anyanyelvu es annak a maradek 30%-nak a nagy reszenek is anyanyelve a roman. De ez a roman tobbseg mar a trianoni dontes elott is megvolt Erdelyben. Pl. Del-Erdely (Prahova megye, Arges megye...) Ezek hagyomanyosan roman teruletek."


Nos ha nekem szolt elore jott rohogtem rajtad.. Mert mit is csinaltak a romaiak provinciat azaz tartomanyt amit elobb elfoglaltak nem alapitottak orszagot...

Ez ugyanaz mintha elfoglalnam Franciaorszagot es francia porvincia neven Magyarorszaghoz csatolnam.Hogy az attol osi magyar fold lenne es orszagot alapitottam volna ez nekem nagyon uj....

Hat ez volt a baj a romanoknal is ezert kevertek bele a dakot mert a fold nem a romaiake volt hanem a dakoke ok alapitottak kiralysagot...az mar kulon rohej hogy ezt a roman a dak leszarmazott 1100 evig hanyagolta 271 utan...:)))

Ha meg nagy hulyeseg az osi fold adjak visza a nemeteknek a szudeta videket mert az nem osi nemet fold....

2012. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:

"mustafa33 válasza:


nekem ez a logika tetszik ☺:

A román az latin, mert az őseik Dákok akiket a rómaiak irtottak ki. ☻

hát ezt űberelni nehéz.

Mint ah azt mondanánk, a komancs az angol, mert az ősei irokézek akiket az amerikaiak irtottak ki"


De kepzeld el Musztafa milyen bajba vannak most az amik mert kettos allapolgarsagot kell adjanak az afganoknak es az irakiaknak mert mindketott lerohantak katonaik keveredtek a neppel igy kialakult egy uj nemzet melynek osei az afganok es ameriakiak az uj nemzet meg afgoami aki ameriaki allampolgarsagot ker.:))

Hasonlo a roman nep szuletesehez a mese ugye milyen hiheto:)

A kutyamnak azert nem merem beadni inekcioba mert meg belepusztul....

2012. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 mustafa33 ***** válasza:
60%-os, láttad a válaszomban ezt: ☻ ? ha igen és érted, akkor jó. ☺
2012. dec. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 mustafa33 ***** válasza:

68-ik, 54%-os.

"A Hargita név a dáko-szláv Hori Geta azaz Géták hegye elnevezéséből ered. forrás: wiki."

Ez oyan nyelvészkedés mint a Stockholm = Istókhalma, vagy Chikago = Csikorgó, ősi magyar település amit azért neveznek így mivel hideg van és csikorog a magasvasút, az "r" betű meg azért veszett el, mert azok az ősmagyarok akik alapították zsidó arisztokraták voltak és raccsoltak.

Amúgy meg már dáko-szlávok is vannak, nem csak dákó-románok? Hori Geta, a hori az leht szlávul hegyek! így többesszámban, a hegy az hora nem hori! de a hori lehet horí, azaz ég (ige), tehát hori geta = Geta ég. Géta hegye szlávul = Hora Getov. Ez meg pedig már túl messze van a Hargitától ☺. Akkor lehetne német Herr Getta = Géta úr ☺, vagy Hair Gitta = Gitta haja akkor angol eredetű lenne ☺.

Ilyenképen magyarázta egy szláv "nyelvtudós☻" az arabok szlovák eredetét, mivelhogy az arab nép mindig szabad volt, tehát nem volt rab, a rab ami ugye tiszta szlovák szó (☺) elé az a- elöljárót ragasztották ami fosztó - tagadó jelentésű (az hogy ez a "a-" nem szláv sem arab, nem számít, kicsire nem adunk ugye ☺), tehát a-rab = mindig szabad.

Szóval nagy az isten állatkertje, és nem csak nálunk vannak ilyen vadbarom "tudósok" ☻.

2012. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:

Ezt én linkeltem, valaki írta, hogy román szó és ezt találtam csak román bizonyításképpen ....

Sokszor etimológiai alapon csodásan le lehet vezetni egyes szavak jelentését... De azt gondolom, ez valóban egy megmosolyogtató kivétel ...:)

2012. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 mustafa33 ***** válasza:
ja, így :) már más.
2012. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:

"60%-os, láttad a válaszomban ezt: ☻ ? ha igen és érted, akkor jó. ☺"


Termeszetesen ertettem tudom felvideki vagy en meg erdelyi ezert is erjuk mi nagyon jol mi folyik egymas haza tajan.En csak megspekeltem egy kis segitseggel meg a dako-roman hivoket akik biztos elhiszk az afgoamcsi nemzet letezeset de ha nem akkor kerjek meg a popajukat (roman pap) annak biztos elhiszik hisz ha a pap mondja a szlav nep elhiszi Hofeherket a het torpevel. Egyebkent Kellemes Karacsonyi Unnepeket es Boldog Uj Evet testver.

2012. dec. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 mustafa33 ***** válasza:
Neked is testvér kellemes ünnepeket és boldog új esztendőt. (én csak abba a kutyába nem vótam biztos, hogy a dákótól pusztul e vagy attól amit én írtam. Most má értem ☺)
2012. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:

"? Bocsi! Hogy van románul a krumpli? Ja, hogy az is német jövevényszó? Bocsi!"


Germán szavak hiánya a románban ...

A krumplit amerika felfedezése után hozták európába ám...

Itt meg 1000 évvel korábbról van szó. 271-ben a római légiók kivonultak erdélyből, több száz év germán hatás nincs jelen "erdélyi őslakosai" nyelvében. Tehát nem voltak ott.


krumpli, audi q3, spejz és hasonlók még nem voltak ám az ókorban középkorban

2013. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 mustafa33 ***** válasza:
Egyszer volt, hol nem volt, veolt egyszer egy római légiós. Híres volt dákójáról amit gyakran használt vala, amint csak teheté. Egyszer volt, hogy a Decebál királyt kergették egy nagy erdőben a légióval. Dákós bajtárs pedig valamiért lemaradt a többitől és lekapta egy nagy medve asszonyság. Hát ő mint jó barbárból lett római légiós, megemberelé magát jól megkettyintette a medvét. Ez nem akarta elengedni, de jött atél és a medve aludni tért. Ekkor dákó bajtárs meglógott. De tavaszra a medve megszülte a két bocsát. Elnevezte őket Bucu-nak és Resti-nek. Medvetejen nőtt a két szőrőstalpú, és mikor felnőttek lementek az erdőből és várost alapítottak, a balkán Rómáját, amit az ő tiszteletükre elneveztek Bucurestinek. A lakók pedig hálával gondolva a nemző szerszámra, Dákó románnak nevezték magukat. ☺
2013. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!