Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Dáko-román...

Mi a véleményetek a Dáko-román elméletről? És kik a románok igazából ha nem dákok?

Figyelt kérdés
van ahol a dák elmélet van de van ahol a románok (vlachok) balkáni népek hát én is így tanultam hogy a románok a balkánon romanizálódott lakosság és Erdélyben romanizálódott, olvastam olyat is hogy az albánoknak van közük a románokhoz. na ezekből azt vontam le hogy a románok egy trák-illir- albán népcsoport ami keveredett a szlávokkal és romanizálódott. na de nem vagyok professzor ez csak az én elméletem ? na de ti mint mondtok erről
2012. dec. 10. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:

12:10

"Miért, valaki bizinyította az ellenkezőjét ?"


Hogy bizonyítod be hitelesen valaminek a meg nem létét? :)


Magyarországon kívül a témával foglalkozó kutatók lényegében mind a román álláspontot fogadják el. Ez nem jelenti azt, hogy az valóban ne állna gyenge lábakon és ne lehetne számos ponton kritizálni, csak éppen a magyar álláspontra még kevesebb bizonyíték létezik, mint a románokéra. Eddig legalábbis.


Másrészt mondjuk kívülről szemlélve a magyarok tűnnek szőrszálhasogatónak ebben a kérdésben, Amerikából nézve mondjuk nem is igazán felfogható, hogy a román nyelv kialakulásának sávját miért kell néhány száz kilométerrel idébb vagy odébb tologatni.

2012. dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:

Például úgy bizonyítod be, hogy a 4. - 10. század között az ég világán semmi, de semmi emléke nincs a román lakosságnak. Azt pedig szívesen venném, ha megemlítenél legalább egyet a neves külföldi (!) történészek közül, akik támogatják a dák-román elméletet (vagy legalább egyet aki hivatásszerűen foglalkozik vele).


Ne vedd ezt támadásnak a részemről (ha egy kicsit epésen fogalmaztam is), de ha valami nagyon tud idegesíteni az a történelemhamisítás, márpedig ez a dák-román elmélet -úgy ahogy van- az. Én nem a románok létjogosultságát vonom kétségbe, csupán azt szeretném, ha kisebbségi komplexumaikat félretéve a tényleges igazság megismerésére törekednének és nem dogmaként kezelnék ezt az egészet. Amúgy akkor sem lenne okuk a szégyenkezésre: a vlachok a Balkánon cselekvő részesei voltak a bizánci történelemnek, sőt a Komménosz-dinasztia is vlach származású volt.

2012. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
61%

"A román nyelv újlatin mivoltát kár megkérdőjelezni, az ugyanis egyértelmű és vitathatatlan tény. Azt kellene egyértelműen bebizonyítani, hogy a mai Erdély területén nem maradhattak fent latin nyelvű népcsoportok 271 és 11-12. század között.


Hogy bizonyítod be hitelesen valaminek a meg nem létét? :)


Magyarországon kívül a témával foglalkozó kutatók lényegében mind a román álláspontot fogadják el. Ez nem jelenti azt, hogy az valóban ne állna gyenge lábakon és ne lehetne számos ponton kritizálni, csak éppen a magyar álláspontra még kevesebb bizonyíték létezik, mint a románokéra. Eddig legalábbis.


Másrészt mondjuk kívülről szemlélve a magyarok tűnnek szőrszálhasogatónak ebben a kérdésben, Amerikából nézve mondjuk nem is igazán felfogható, hogy a román nyelv kialakulásának sávját miért kell néhány száz kilométerrel idébb vagy odébb tologatni."



Szoval ujlatin a roman hmm akkor ha a magyar atveszi a kinai szavakat egy kicsit modositja akkor mar kinai osei voltak es Kinanak osi joga vana terulethez????

Az bizonyitott hogy Erdely teruleten nem maradt fenn latin nepcsoport mert kulonben irtak volna rolluk folleg egy olyan nepcsoportrol ami epp felszabadul a romai elnyomas alol es kira;lysag volt azelott.....

Epp ezert nevetseges amit irsz...ja hogy a nyugat nem fogadja el....hat Trianonnal nehez szembe nezni az hetszentseg...

De mondok neked egy erdekesseget francia es olah barataidat biztos erdekelni fogja:


Nyugat Eurpa osi muzulman terulet. Ok az abrakadabra nyelvet beszelo piripocs nep leszarmazotai akik Afrikabol nepesitettek be a foldet es mivel rengeteg afrikai neger el Fr-ban bizots hogy Fr osi muzulman neger fold.

Ja hogy a muzluman epuletek tobb szaz evvel a keresztenyseg utan keletkeztek??

Who cares mivel Erdelyben is tobb szaz evvel a magyarok utan epultek az elso roman templomok de ha Erdely osi roman fold akkor voila a Fr is osi muzulman terulet....

Mutass egy varost amelyet muzulmanok epitettek FR-ben??? NINCS ?????????? Ez is bizonyitja hogy osi foldon eltek mert ugyanez igaz Erdelyre is ahol az olahok bar meg egy falut sem epitettek fel max miutan kioltek a civil lakosagot fegyverrel szepen belekoltoztek az ures lakasokban lasd Abrudbanyai verengzes.


Latod latod nem hiaba nincs szavuk a varos szora az olahoknak addig mig nem talakoztak a magyarokkal mert mutas nekem egy varost az 1200-as evekbeni dicso Moldav es Havasalfoldon...Ja hogy nincs...hopacska.....:))))


Aztan ott van Ciril es Metod esete mg a Fr kereszteny papok esete kik elfelejtettek mindnyajan megkeresztelni a nepet. Ciril es Metod az olaht hisz akkor latin bibliajuk lenne mert Ciril harcolt a nep nyelven irodott bibliaert.A fr kereszteny papok meg elfelejtettek a muzulmanok oseit keresztenye teriteni...mindketto pelda ujjabb bizonyiteka annak hogy FR es Nyugat Europa osi muzulman fold....


Mar csak epp a nyelvet kell egy kicsit csiszolni egy nyelvujitassal latinositani es kicserelni az arab abc-t latinra es aztan a buval b@szot k@rva jegesmedve zuzmoras f@sza sem tudja bebizonyitani hogy nem igaz az elmelet barmilyen gyenge labakon all....


Erted miert szegyen Europanak Trianon ...mert ott egesz Europat temettek el hisz hasonlo elmelettel majd felosztjak oket is es majd lesznek bizot solyasn fr emberek ism mint te habar en nem tartalak magyarnak megnyilvanulasaid miatt...akik meg az ellenseget vedik hogy hat biztos igaz meg ha gyenge labakon is all kulonben is bizonyitsd az ellenkezojet.


Ami a legutolso hozzaszolasodat illeti remelem Usa-an is egyszer felmerul ezen osi fold pelda es a spanyol Hablo le spaniolt orrdit akkar Chicagoban is mely gondolom osi spanyol valasz ha meg nem hat kit erdekel innen Mo-rol az a par szaz kilometer:)))

2012. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, szerintem kezeltesd magad!
2012. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a dako-roman elmelet hivoi es lelkes tamogatoi kezeltessek magukat en csak egy hasonlo elmeletet irtam es mar borsozik a hatad bar amikor ezen nevetseges elelettel elvettek teruleteink 2/3-adeyetlen europai nemzet sem tiltakozott ha hasnlo srsot kivanok nekik...es nekeis te lelkes dako-roman vedo..most lealabb lahatod hogy mi keszul ellenetek ...azaz sajat oktatsotokkl ogtok szembenezni.
2012. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:

13:10

"Például úgy bizonyítod be, hogy a 4. - 10. század között az ég világán semmi, de semmi emléke nincs a román lakosságnak. "


És máshol a Balkánon? :)

Vannak egyébként szórványos források, temetők, feliratok, ez a románoknak untig elég.


Ahogyan a félsziget szlávvá válására is alig van korabeli forrás. Attól még tény marad.


"Azt pedig szívesen venném, ha megemlítenél legalább egyet a neves külföldi (!) történészek közül, akik támogatják a dák-román elméletet..."


Irány pl. az Országos Széchenyi Könyvtár és némi búvárkodás, kutakodás a témában :) Én egyetemista koromban megtettem.

De ezt még a jelenleg kapható legjobb Erdély útikönyv dákoromán kontinuitáselmélet fejezete (47. old.) is említi (Kelet-Nyugat Kiadó) a magyar olvasókhoz szólva, miszerint "...azt mindenesetre kevesen tudják, hogy a nemzetközi köztudatban is általában a román álláspont terjedt el".


13:24

"Szoval ujlatin a roman hmm..."


Igen, képzeld, és ezt egyetlen magyar nyelvész vagy történész sem vitatja :)


Értelmetlen zagyvaságokat hordasz itt összevissza mellesleg :)

2012. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:

"És máshol a Balkánon? :)

Vannak egyébként szórványos források, temetők, feliratok, ez a románoknak untig elég."


Vannak szorvany arab nepek nyugat europaban? Temetok feliratok????

IGEN???? Akkor az untig eleg az araboknak hogy osi foldkent tekintsenek Europara...kulon rohej hogy ezt az europaiak mai napig elismerik Trianonnal :)))



"Ahogyan a félsziget szlávvá válására is alig van korabeli forrás. Attól még tény marad."


Igen lenyegeben az iszlamizalodas sem lesz marol holnapra, hanem meg kell egy kis ido, ergo teny ugye ,hogy osi rab fold nyugat-europa.



"De ezt még a jelenleg kapható legjobb Erdély útikönyv dákoromán kontinuitáselmélet fejezete (47. old.) is említi (Kelet-Nyugat Kiadó) a magyar olvasókhoz szólva, miszerint "...azt mindenesetre kevesen tudják, hogy a nemzetközi köztudatban is általában a román álláspont terjedt el"."


Ha egy marhasagot tobb ember mond akkotol az mar igaz?

Igaz ezt meg az a hulye es orult Hitler is hangoztatta hogy azongya: "Mondj egy jo nagy hazugsagot ...ismetelgesd es igazza valik"



"Értelmetlen zagyvaságokat hordasz itt összevissza mellesleg :)"


Na ez az amiben egyetertunk tenyleg egy zagyvasag a dako-roman kontinuitas de a rohej az hogy nyugat europa lenyegebem pontosan tudja mar milyen fenyegetessel all igy szemben mert az araboknak szabad kezet ad Trianon jogossaganak fentartasaval megis nez szembe a tennyel mert a szegyen es az ego nagy ur am es nem engedi.

2012. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:

16:23

"Akkor az untig eleg az araboknak hogy osi foldkent tekintsenek Europara..."


És az kit érdekelne? :)))

A beilleszkedni nem tudó muszlimokat haza kell vágni innen és kész. Mit érdekel engem, hogy ő mit tekint ősi földnek? Egyébként az Arab-félsziget az ő ősi földjük, semmi más, ha már itt tartunk.


Erdély mai hovatartozásának az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy hol alakult ki földrajzilag a román nyelv.

2012. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:

"És az kit érdekelne? :)))

A beilleszkedni nem tudó muszlimokat haza kell vágni innen és kész. Mit érdekel engem, hogy ő mit tekint ősi földnek? Egyébként az Arab-félsziget az ő ősi földjük, semmi más, ha már itt tartunk.


Erdély mai hovatartozásának az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy hol alakult ki földrajzilag a román nyelv.

"


Baratocskam a kolcson nkenyer viszajar amig Erdely ujbol nem lesz a magyaroke addig nyugat euroha hasonlot erdemel fuggetlenul attol hogy ez teged nem erdekel.Ne agodj a lusta nyugat europa nem uzi el az arabot mert kulonben busod munkat es vegeznie kell amit o nagyon kiker maganak....:)))

Az ara felsziget valoban az osi arab fold de minhogy Trianonban sem erdekelt senkit hogy mi a roman osi fold remelem hamarosan a franciak is szembeneznek ugyanilyen erdektelenseggel es osi foldkent kapjan a muszlimok franciorszag nagyreszet...

Ha meg haza akarod vagni a muszlmot cska magadat minosited mert fasiszta vagy ok ugyanazt akartak eloszor a zsidokkal es onnan mar csak egy lepes volt a vegso megoldas gondolom neked is elfogadhato a muszlimmal szemben igaz francia baratom:))))

Csak ne feled hogy hasonlo csintalansagert volt egy nurberg valamikor talan nektek is eljohet ha Allah aldasat adja ra...:)


Az utolso mondatod meg hamis mivel a nemzetkozi jogban van osi jog igy kaptak a lengyenek teruletet es a csehek is habar csehorszagban fele fele arany volt a cseh es nemet nep szama megis a cseh uralkodott mert ugy hirlet szent Vencel idejen meg ok voltak ott az urak....hasonlo az olah eseteben is azert kaptak mert a kontinuitas elmeletet lenyegeben jovahagytak vagy ha nem nemzetkozi jogot sertettek.De a franciatol barmi kitelik.......

Csak utola nehez szembenezni a szaral mert igy is ugy is szar.Szerintem nemzetkozi jogot sertettek amire fel is hovta a figyelmuket pontosan egy frania tabornok de Vishy baratunk aki vegul is lefekudt a nemeteknek eroltete Trianont hogy hat ugy majd kordaba tartjak az oroszt es a nemetetk....

De Romania semmit se tett az orosz ellen inakgg aadott teruleteket es Eszak Erdely atadasa utan maszivan nemetekhez huzott mint a csehek es szovakok egyedul aszerbekre nem volt ez igaz .....csakhat a franciak ezt nem lattak mert sikhulyek csak a boszu ami hajtotta oket nem a jozan esz es most a nepenek szembe kell nezni a szarral aki nem akar mondvan hogy nem tehet rollla elfeletven azt a tenyt hogy a hataron tuli magyarok sem tehetnek a haborurol megis szop@tjak oket mint a mai napig...

Szoval valmi eszeruvel gyere francia baratokcsak es arra is ugyeljetek hogy merre mennek a testvereitek (olahok) aminap hallotam hogy templomokat vasarolnak (Bevcali hollandiaban) valamint Ausztriaban es Sapnyolban ingyen adtak nekik templomot mert nem hasznalta mar a nep...tudod nallunk is igy kezdodot anno egyszer a nep majd mikor mar volt anyi belole hog ymegeljen egy pap a semmiert akkor jott a pap lett templom majd osi fold.....

Az lah meg majd oszejatszik amuszlimmal modvan a muszlimok mindig is jol eloltak azortodoxokal mert ami igaz az igaz a muszlim been hagyta a vallasi vezetoke es a nepet is Konstantinapolyban....csak ak@rva katolikusok ellen vannak mert aok meg megvertek oket es kikergettek europabol...ugyhogy a legkatolikuabb uralkodoval rendelkezo nep es orszag majd esetleg azzal a tenyel kell szembenezzel hogy kedves ortodox testvereik akiket anno segitettek szop@tak meg oket a muszlimmal egyut...Aldasom ra.

2012. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 mustafa33 ***** válasza:

A 34-ik összekeverte az -ita és -iţa végződést ☺

(Hargita nem Hargica)

2012. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!