Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A World Trade Center elleni...

A World Trade Center elleni támadás (2001. Szeptember 11) szerintetek valóban arab terrorista támadás volt, vagy az amerikai kormány által előre megrendezett színjáték?

Figyelt kérdés
Szerintem az utóbbi, de ki hogy gondolja?

2013. márc. 22. 13:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/297 anonim ***** válasza:
32%
Én is vevő vagyok bárki véleményére. Tudom, ezek csak összeesküvés elméletek. DE Amíg a másik oldal nem válaszol meg minden egyes kérdést,nem vallanak eskü alatt, nem elfogult a bizottság, addig én inkább hiszek ezeknek az összeesküvéseknek, mint nekik. Nem nekem sürgős a válasz, hanem azoknak az emberek, akiknek meghalt ott valakijük.
2013. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/297 A kérdező kommentje:
Igen, ez főleg azoknak lenne az érdeke, akiknek meghalt ott valakijük. Én csak furcsállom ezt az egész terrorista dolgot, mert nem tiszta teljesen.
2013. márc. 22. 20:12
 33/297 anonim ***** válasza:
42%

1. Az rendben van hogy a tulajdonos benn van, de az ott dolgozó alkalmazottak is? Bemennek nap mint nap dolgozni, abban a tudatban hogy bármikor a fejükre robbanthatják az épületet? Ha nem tudtak a robbanószerről, mert az adott emeleteket lezárták, akkor mi a helyzet a mentésben résztvevő tűzoltókkal, rendőrökkel? Ők se vették észre a robbanószert miközben az épületek kiürítésén dolgoztak?


A bent dolgozók már más téma. Miért kellett volna tudniuk. Sokan nem voltak bent, és az első gép becsapódása is munka megkezdése előtt volt. Miért? Nem lett volna jobb, ha több ember meghal(már ha terrorista vagy). A tűzoltók nem láthatták, pláne akkor már füst volt. Viszont azt sem látták, sem érezték, hogy olvad a lábuk alatt a talaj.Pedig ennek kellett volna lennie. Kintről sem lehetett látni, hogy meghajlik az acél.

2013. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/297 anonim ***** válasza:
42%

2. Figyelmedbe ajánlom a WTC elleni 1993-as merényletet. Ha én lettem volna a merénylet kitervelője, akkor azt utánoztam volna. Nincs gond az eltérített gépek utasaival (lásd: United 93-as járata). A "terroristák" nem gondolhatják meg magukat, hogy inkább még se halnak meg. A "terroristák" nem véthetik el a célt.


Nem vétették el, tényleg. A Pentagonba is gyakorlott pilótát megszégyenítően kellet annak belerepülnie, aki állítólag le se tudta tenni a pilóta vizsgát. Kérdésedre, miután már volt egy ilyen esett, állítólag az épület a erre fel volt készülve. Kutyákat se vittek már nagyon be a támadás előtt. Kiszagolták volna.

2013. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/297 anonim ***** válasza:
42%

4. Nem a kérdésre válaszolsz. Elhiszem hogy irányított robbantás volt, csak azt nem értem miért volt rá szükség?


Az épületek összedőlése, hogy a tulaj megkapja a támadás előtt terrorcselekményre is átírt biztosítását, 7 milliárd dollárt. Még állítólag ő pampogott, hogy dupla pénzt kell kapnia, mivel két gép is berepült.

2013. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/297 anonim ***** válasza:
42%

5. Ismét nem a kérdésre válaszolsz. Ha én a kormány alkalmazottja vagyok (CIA, titkosszolgálat, stb) mivel győznek meg arról, hogy vegyek részt az akcióban? Mi az az ok, amiért azt gondolom, hogy hazai földön, békeidőben, pár ezer honfitársam halála a nemzet számára hasznos?


Jó kérdés. Pénz, fenyegetés. Vagy az is lehet, hogy nem tudták, hogy miben vettek részt. Akkor még nem állt össze a kép.

2013. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/297 anonim ***** válasza:
42%

6. Ha jól értem az Egyesült Államok kormánya, azért vett részt ebben az összeesküvésben, mert a WTC összeomlása jól mutat a tvben? Vagy csak ki akartak segíteni egy bajba jutott vállalkozót, és más nem jutott az eszükbe?


Erőfitogtatás más országokkal szemben. Félelem a saját népednél, majd ő megmutatja, megvédi amerikát, újra meg is választották ugye. Háború, ki ne hagyjuk. Mindent az ellenőrzésük alá vontak, adatvédelem, személyiségvédelem itt már nem számítottak.

2013. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/297 A kérdező kommentje:

1, Az ott dolgozó alkalmazottnak mért kéne tudnia róla? Hűség áldozat. Nem tudja, hogy meg fog halni.

2, Már válaszoltam. A 93-as merénylet során NEM omlott össze az épület. BIZTOSRA akartak menni, ezért pakoltál tele robbanószerrel, és ezért vezettek bele 2 repülőt.

3, Azért kellett, hogy összeomoljon, mert így tudnak okot adni arra, hogy a Közel-Keleten háborúzhassanak.

4, PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ. Évek óta lopják az olajat a megtámadott országokból, tudod mennyi pénz az? Iszonyat mennyiség.

5, Az USA nem azért vett részt benne, mert jól mutat a TV-ben, hanem mert kell egy nyomorult INDOK, OK, hogy háborúzhassanak.


A tűzoltókkal kapcsolatban:


4. A tűzoltóság szakemberei, akik szakértőnek mondhatók, csak azért mentek föl a tornyokba, mert meg voltak arról győződve, hogy nincsenek közvetlen veszélyben. Azóta bebizonyosodott, hogy az első tűzoltócsapatok Orio Palmer és Ronald Bucca vezetésével a 78. emeletig, azaz a becsapódás helyszínéig eljutottak. Egyikőjük sem tudósított 1300°C forróságú tűzről és olvadó acéltartókról, és még statikailag instabil elemekről sem, amit az is bizonyít, hogy erősítést kértek. Pár perccel később a torony leomlott!"


"Louie Cacchiolo, szintén tűzoltó, a következőket nyilatkozta a People magazinnak: "Az embereimet felvittem lifttel a 24. emeletre, hogy evakuáljuk az ott lévő irodai dolgozókat. Amikor utoljára jöttünk lefelé, egy bomba robbant."

2013. márc. 22. 21:32
 39/297 anonim ***** válasza:
28%

#24. Való igaz, hogy a 93-as merénylet nem volt sikeres, de csak azért mert kb 700 kilogrammnyi robbanószert használtak. De az általam vázolt esetben nem kell ragaszkodni a 700 kg-hoz. Lehet vinni többet is.


"Egy iszlám bevetés közben nem gondolja meg magát". Biztos ez? Arról van információnk amikor "Ali" felrobbantja magát egy áruházban, de arról nincs amikor meggondolja magát, és inkább haza sétál.


"4, Mióta tart a háború? És mi a célja? Az olaj. Amióta kint vannak, folyamatosan lopják onnan az olajat. Ez rengeteg pénz."

Akkor megismétlem: Mivel győződ meg Gipsz Jakabot és társait hogy pakolják tele a WTC-t robbanószerrel? Azt mondod pénzel. Mi van ha Gipsz Jakab egy Las Vegasi hétvégén elkártyázza a kapott pénzt és ismét pénzt szeretne? Kifizeted újra?


"5, Pont ez az, hogy már mindenkinek tele volt a töke az amcsikkal, hogy mindenkivel háborúznak."

2001 előtt az utolsó nagy konfliktus amiben részt vettek az a 91-es Öböl-háború. Próbáltak rendet rakni Szomáliában, és bombázták a szerbeket amikor már nagyon nem fértek a bőrükbe, de ezek egyike se magányos akció volt. A "mindenkivel háborúznak" kicsit túlzás szerintem. A terrortámadástól függetlenül pedig sokan elítélték az irakiak felszabadítását 2003-ban.


Az, hogy Larry Silverstein nyert az épületek összedőlésén szerintem még nem támasztja alá az összeesküvés elmélet igazát. Furcsának furcsa, de lehet egyszerű véletlen is.


Egy kormány szereti elhitetni hogy mindenről tud, és mindent ellenőriz, de a valóságban ez gyakran nem jön össze. Egy gondosan kitervelt terrorcselekményt szerintem nagyon nehéz megakadályozni, vagy időben felderíteni. A hülyékkel persze lehet villogni az esti híradóban, de csak azért mert hülyék és képtelenek tartani a szájukat.

2013. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/297 anonim ***** válasza:
78%
#33 Nem vagyok robbantási szakértő, ezért lehet hogy rosszul gondolom, de az irányított robbantáshoz nem elég csak egy- két emeletet felrobbantani. Ha viszont minden ötödik, vagy tizedik emeletre kell robbanószer, akkor az alsóbb emeleteken a füst nem lehetett akadály. A gépek mindkét esetben a 75. emelet felett csapódtak be. Ha csak minden 10. emeltre kell robbanószer a sikeres robbantás végrehajtáshoz, akkor is volt legalább 5 olyan szint ahol nem volt nagy füst, de a tűzoltók még sem vették észre a robbanószereket.
2013. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!