Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ki kellene...

Szerintetek is ki kellene zárni mindenkit a magyar politikai életből, aki annak idején KISZ-tag vagy MSZMP párttag volt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 L.. István ***** válasza:
72%
Már miért kellene? Attól még lehet rendes ember, aki jól végzi a dolgát. Pont nem érdekel pl egy buszvezető múltja, csak vezesse jól a buszt, amiben ülök.
2019. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 A kérdező kommentje:

"Már miért kellene? Attól még lehet rendes ember, aki jól végzi a dolgát."


Ebben igazad van, bár számomra kicsit hiteltelen az, aki ezen pártok egykori tagjaként kezdte, majd hirtelen liberális vagy jobboldali lett...

2019. aug. 1. 21:16
 13/88 anonim ***** válasza:
65%
Basszus, tudod hogy az már harminc éve volt??? Ha 90-ben javaslod, támogattam volna, még a vagyonelkobzást is, de akkoriban pont a magadfajták voltak legjobban ellene.
2019. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
24%
Jól hangzik az ötlet. Bár a "régi motoros" komcsik már öregek (Lendvai Ildikó generációja), így ez a kérdés a rendszerváltáskor aktuálisabb lett volna.
2019. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
58%

Katyusa27

A rendszerváltás 29 évvel ezelőtt vol.

A rendszerváltás előtt 1-2 évvel szűnt meg az a kötelező gyakorlat, hogy aki középiskolás lett az egyből kiszes is lett. Ugyanis akkor a kisz volt az iskolai diákszervezet.

Én 1984-ben kezdtem a középiskolát és nem kérdezték meg tőlünk, hogy akarunk-e kisz tagok lenni vagy sem, azok lettünk automatikusan. Mindenki. Azon kívül, hogy ugyanúgy meg volt az a pár ember,mint most is, akik dolgoznak az iskolai életért, a rendezvényeket szervezik, semmi más feladata nem volt a kisz-nek, a kiszeseknek. A kisz titkárunk az osztályom egyik legjobb tanulója lett, a mi rábeszélésünkre, mert neki nem kellett félnie attól, hogy büntetésből feleltetik, ha valamelyikünk érdekében szembeszállt a tanárokkal. Egyike volt azoknak, akiket a rendőrök kergettek meg az utcán még az érettséginket megelőző évben, mert részt vett egy október 23-i rendszerellenes gyűlésen.

Te meg most lazán eltiltanád a politikai életből, csak mert volt középiskolás a rendszerváltás előtt.

Amúgy az összes rendszerváltó is nagy valószínűséggel volt kisz tag, mert a legtöbb iskolában kötelező volt. Persze ez alól a piaristák és hasonló gimik kivételek voltak, de a többiben igen.

Igen vicces, hogy eltiltanál a politikai élettől olyanokat, akiknek köszönheted, hogy ma nincsen kisz, nincsen mszmp.

2019. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
80%

Azt tudod, hogy mindenfajta jelentkezés nélkül az egész osztály automatikusan kisdobos, úttörő és aki továbbtanult, az KISZ tag lett?

Én soha nem jelentkeztem a neveltetésem és az arisztokrata felmenőim okán KISZ tagnak, mégis az lettem, tetszett-nem tetszett.

Később nagyon kemény manőverembe került, hogy ne legyek párttag, kockáztatva, hogy kirúgnak a munkahelyemről mint rossz elvtársat, mert csoportvezetőtől felfelé kötelező volt.

Igaz, később sem és most sem vagyok semmilyen párt, vagy szervezet tagja - tehát nem vagyok érintett - de ezeket el kellett mondanom a történelmi hűség kedvéért!

2019. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
21%

De ennek úgy lenne valós érteke ha a politikusoknak belülről jövő alap igénye lenne hogy nem dolgozik együtt hazaáruló kollaboráns emberekkel. Ehhez nem kellene törvény csak egy alap igényszint.


Helyette mi van a politikusok közt? Gyakorlatilag ner propaganda. Okos vagy,jó a beszélőkéd és nincs erkölcsi érzeked? Gyere a fideszbe! Nézd meg mészarost meg a többieket! Pár év alatt milliárdost csináltunk belőlük. Te is elérheted! Csatlakozz a nerhez!

2019. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
78%

#15

16 vagyok.

Remélem elhiszik amit mondunk, mert szinte egyszerre ugyanazt írtuk. Ha nem hiszik, akkor nem hiszik, ez legyen az ő problémájuk!

2019. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 L.. István ***** válasza:
41%
Honnét veszitek ezt a baromságot, hogy valaki automatikusan KISZ-tag lehetett?! Sose volt ilyen. Jelentkezni kellett.
2019. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk ez 84-ben úgy működött, hogy a gimi 1.osztályának 1. osztályfőnöki óráján az osztályfőnök elmondta, hogy van ez a KISZ, amibe elvileg nem kötelező belépni, de az iskola történetében még nem fordult elő, hogy valaki ne lépett volna be. Értett ebből a 14 éves megszeppent diák.
2019. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!