Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ki kellene...

Szerintetek is ki kellene zárni mindenkit a magyar politikai életből, aki annak idején KISZ-tag vagy MSZMP párttag volt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
16%

#80

Ismételheted a hülyeséget, de attól még hülyeség maradt.

A kisdobos nem egy cím vagy beosztás, mint a párttitkár vagy örsvezető, az egy lét. Kisdobos volt akkoriban minden gyerek, aki elkezdte az iskolát. Mint ahogyan most a kis elsősök megkapják az iskola pólóját, nyakkendőjét vagy kitűzőjét az évnyitón, éppen úgy MINDEN elsős kisgyerek akkor kisdobossá lett.

Nem úgy működött hogy kiválasztottak egyet a sok gyerek közül és Ő lett A kisdobos. Nincs olyan, hogy ha az a gyerek nem akart kisdobos lenni akkor lett helyette más. Nem kellett HELYETTE másnak lenni mert mindenkit kisdobossá avattak.

Ez éppen olyan, mintha a mai életben azt állítanád, hogy te amikor iskolás lettél nem lettél diák, mert nem volt hozzá kedved, hanem akkor egy másik iskolás lett diák. Mindenki diák lesz az iskolás léttel. Akkor éppen így hozzátartozott a kisdobosság is. Tényleg volt egy-két eset amikor valaki nem lehetett kisdobos - amikor esetleg a szüleivel akkora baja volt a pártnak vagy a helyi iskola vezetésnek. Úttörő már nem lett mindenkiből a felső tagozattal, nálunk aki megbukott, az nem lehetett vagy aki igazgatói intőt kapott előtte. Egyféle büntetés, megszégyenítés volt, hogy nem lehetett úttörő - még ha senkit nem is érdekelt valójában. De olyan a mi iskolánkban nem fordult elő hogy kisdobos ne lett volna valaki, pláne úgy hogy ő, mint kisgyerek nem akarta. Pedig egy hatalmas iskola diákja voltam, az én évfolyamomon 8 osztály volt - a legnépesebb generáció tagja vagyok.

Szóval ahogy előttem írták, vagy nagyon hülyére akarsz venni másokat, vagy téged vettek nagyon palira ezzel a "nem akart kisdobos lenni" mesével. Egy 6 éves gyereknél nincs ilyen.

2019. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim válasza:
83%

Tök mindegy, hogy a kérdező mit ír a kisdobosságról, mert nem arról szól a kérdés, hanem a KISZ és MSZMP tagokról, azokat meg valóban tömegével kellett volna kizárni a politikai életből és a privatizációtól is eltiltani annak idején, mert sok semmire való ember lett hirtelen politikus és/vagy vagyonos "üzletember" a nemzeti vagyon megdézsmálásával és azért a 2 "ex-KISZ-titkár" miniszterelnök károkozásai is kőkeményen látszanak az országon.


Ennek az országnak nem úgy kellene állnia, ahogy most áll!

2019. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
16%

#82

AKKOR az emberek nem így döntöttek. UTÓLAG nem lehet egy ilyen döntést meghozni, mert annak csakis akkor volt létjogosultsága. Az első szabad parlamenti választáson volt joga indulnia mindenkinek és az embereknek kellett volna úgy döntenie, hogy a régi rendszer kiszolgálóit egyszerűen nem szavazzák meg.

De nem csak megszavazták az mszmp utódpártjának, az mszp-nek a képviselőit, 1994-ben még kormányra is juttatták a pártot, akkora többséggel, hogy egyedül is 50% feletti parlamenti többségük volt.

EZ az ami eltörölhetetlen döntés, mert a demokrácia alapja, hogy az emberek döntését el kell fogadni. Akkor is ha rosszul döntenek.

Az pedig, hogy te egy kalap alá veszed az egyik miniszterelnök országos KISZ vezetőségi tagságát felnőtt emberként azzal, hogy a másik 18 éves kora előtt a középiskolai kisz alapszervezetnek volt a titkára, ami olyan, mint most egy diák önkormányzat - az pontosan megmutatja, mennyire nem szabad olyanoknak ebbe beleszólnia, akiknek fogalmuk sincsen az akkori valóságról.

2019. aug. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim válasza:
61%

Képben vagyok, életem akkor, de se KISZ-tag, se MSZMP-tag nem voltam. Te viszont ha jól sejtem a komcsik fenékpolírozója voltál.


Na és valóban bűn, hogy a gengszterváltáskor az egykori párttagokat és KISZ-titkárokat nem zárták ki és ezek az emberek az új rendszerben is felelős pozikba kerülhettek.


Aztán ezek szépen szétlopták az országot és lopják is mind a mai napig gátlástalanul. A privatizáció meg úgy ment, hogy az "elvtársak" szépen felosztották egymás közt a nemzeti vagyont.


Persze az ilyen kis orbán- meg fletó-imádó taknyok mindig ki fogják magyarázni komcsi múltat, mert a "vezérbácsit" minden áron meg kell védeni!

2019. aug. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
29%

#84

Csak süketelsz itt, miközben a valódi különbséget vagy nem látod vagy szándékosan eltagadod, mert az illik a teóriádba. Biztosan tudsz olyan példákat előkeresni hogy X vagy Y valamiért valahol nem lett kisdobos, de a többsége olyan mint a partizánok. Amikor az volt az érdek akkor mindenki hirtelen azt állította, hogy ő bizony nagyon partizán volt már a német megszállás alatt is, majd később, amikor meg az ellenkezője volt a "divat", akkor meg letagadták, hogy valaha is eszükbe jutott volna akár ilyesmi.

Mindegy hogy mi történt, mindegy hogy a mai eszünkkel, tudásunkkal mit tennénk ha újra abba a helyzetbe kerülnénk. AKKOR döntöttek az emberek - és nem csak pár senki által erre fel nem hatalmazott ember, hanem az összes választójogú polgár. Nem számít hogy én akkor sem voltam a rendszer kiszolgálója és azóta sem szavaztam soha az utódpártra és leágazásaira vagy hogy akkor mennyit értettem a privatizációból és mennyit tudok róla most - az a hajó már elment. Utólag nem lehet rajta változtatni. És a legkevésbé a hozzád hasonlóak segítenek, akik összemossák a rendszer élvezőit és kiszolgálóit azokkal, akik tettek ellene és akiknek köszönhetően az a rendszer megszűnt. Aki összemossa azokat akik egy nem szabad rendszerben kénytelenek voltak elfogadni és együtt élni vele, meg azokat akik amikor már szabadon választhattak és dönthettek volna másképpen is, akkor ismét csak a komcsikat választották. Mert EZ a különbség, hogy AMIKOR LEHETETT másképpen dönteni, akkor hogyan döntöttek!

2019. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 A kérdező kommentje:

# 84 Látod az elvtárs úr védi a védhetetlent! Egyébként akkor is a rendszer fenekét nyalta és most is, csak akkor a Kádár-rendszer s**gnyalója volt, most meg az Orbán-rendszer s**gnyalója.


Az ilyen jellemtelen ember ha kell kommunista, ha kell, akkor meg hirtelen "hithű" jobboldali keresztény ember lesz belőle.


Olyanok ezek, mint a napraforgó, mindig arra fordulnak, amerről süt a nap. Ha meg majd egyszer megbukik a fidesz, akkor majd hazudozik, hogy ő nem volt akkora fideszes, meg "belülről bomlasztotta" a rendszer és hasonlók!


Gerinctelenek ezek!

2019. aug. 20. 12:18
 87/88 A kérdező kommentje:

"Nem számít hogy én akkor sem voltam a rendszer kiszolgálója és azóta sem szavaztam soha az utódpártra és leágazásaira "


Hogyne szavaznál az utódpárt leágazására? Nézd már meg, hogy hány vezető fideszesnek van MSZMP-s vagy KISZ-es múltja.


Ez is egyfajta "leágazás", csak éppen az elvtárs urak felvették ezt a "jobboldali" imázst, mert 1993-1994 körül a baloldali/liberális térfél foglalva volt az MSZP, azaz a másik komcsi utódpárt és a szadesz által.


A fidesz is először liberális oldalon próbálkozott, csak rájöttek, hogy az az oldal már foglalt, plusz összeomlott az MDF és jobboldalt megüresedett a térfél.


Arról meg nem is beszélve, hogy sokkal színesebb volt a jobboldali paletta is - FKgP, MDF, KDNP csak a fidesz szépen felszalámizta és bedarálta ezeket a pártokat...

2019. aug. 20. 12:23
 88/88 anonim ***** válasza:
17%

#87 Pontosan erről az ostobaságról beszéltem amit művelsz. NEM, aki a rendszerváltás után nem az mszp-t és utódpártjait választotta az nem ugyanolyan, mint akik igen!

Éppen úgy eltagadod az akkori lehetőségeket, élethelyzeteket mint hogy mindenki kisdobossá lett volna. Mert neked így kényelmes.

Nem volt szabad választási lehetőség és aki akkor bizonyos helyeken akart dolgozni annak ez az élete része volt. Nem volt más - csak az, ha nem dolgozott, nem tanult ott és azt amit szeretett volna.

De hisztizhetsz tovább, gerinctelenül, ostoba, elvtelen módon csak másokat mocskolva. Gondolom a nagy liberális tolerancia jegyében, ha valakinek a véleménye nem egyezik a tiéddel akkor azt már mocskolni kell.

2019. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!