Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ki kellene...

Szerintetek is ki kellene zárni mindenkit a magyar politikai életből, aki annak idején KISZ-tag vagy MSZMP párttag volt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 A kérdező kommentje:

# 59 Húha! Micsoda handabanda! Persze-persze, "úgy volt", ahogy mondod, sőt még a 2. ukrán front és az 5. gárda harckocsihadsereg is bevonult, mert Pityuka nem akart úttörő lenni! :D


Ja mégse! Jelentették a lóf***t! A tanár anno. lerendezte annyival, hogy jó, akkor nem Pityuka lesz a kisdobos, hanem más, oszt jó napot. :D

2019. aug. 2. 19:03
 62/88 anonim ***** válasza:
24%

Én voltam kisdobos, úttörő és KISZ-tag is. Büszke nem vagyok rá, de szégyellni sincs okom miatta magam, a fentebb leírtak miatt.

Ha a te apád kimaradt ebből, akkor a családja annyira a társadalom perifériájára szorulhatott, hogy még ezek az egyébként nem túl válogatós szervezetek se tartottak rájuk igényt .

2019. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
24%
Az nem úgy volt, hogy ha nem Pityuka, akkor más, hanem mindenki. Értem, hogy nehéz a felfogásod, de próbáld értelmezni ezt az egyszerű mondatot.
2019. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 A kérdező kommentje:

# 56 Na pont ezzel a hozzászólással tetted magad 100%-ban hiteltelenné!


"

Te nem cáfoltad meg a kijelentéseimet, hanem egyszerűen csak nem veszel tudomást a valóságról.Folyamatosan mellébeszélsz és kevered a tényeket az elképzeléseiddel. Vagy szándékosan, azaz hazug módon értelmezel félre dolgokat, vagy meghaladja a képességeidet a tiédtől eltérő vélemények és TÉNYEK befogadása."


DE IGEN! Ott a korábbi hozzászólásaimban minden cáfolat, ajánlom figyelmedbe! Nálam nincs ferdítés, csak a valóság!


Ellenben te igen gyakran ferdítesz és ezt hozzászólásod kapcsán be is mutatom!


"Egyszerűbb lenni leírnod azt, hogy tiltsák be az összes pártot a Momentumon kívül. Te valójában egypárt rendszert szeretnél. Ugyanazt a liberál-soviniszta szöveget nyomod, mint anno az SZDSZ. "


Íme, ferdítés és hazudozás amatőr fokon! Attól, hogy az egykori KISZ- és MSZMP-tagokat kizárnám, még nem lenne egy párt rendszer és nem csak a momentum maradna!


Az pedig, hogy kipukkan-e a momentum lufi vagy nem, majd elválik!


Tudod én veletek ellentétben nem vagyok vezérkomplexusos "fanboy", ha sz*rok a fiúk, akkor megvonom szimpátiám tőlük, ha pedig az a soruk pártként, hogy süllyesztőbe kerüljenek, akkor oda kerülnek, oszt cső!


Nyilván bizonyos politikusok kikerülnének a közéletből, de ez nem járna azzal, hogy csak egy párt maradna a Momentum!


Így itt is nyilvánvaló, hogy valótlant állítottál!


Ez a hatalmas és szándékos ferdítés alapjaiban ássa alá hitelességedet! Egyébként roppant sunyi viselkedés, hogy ennyire ferdíted a valóságot, de ne aggódj, nem voltak nagy elvárásaim!


Sejtettem, hogy bármennyi cáfolatot is írok, te ugyanazokkal a kamukkal fogsz jönni! Sajnos vitaképtelen vagy!


Látható, hogy kezdetektől fogva csak a mundér becsületét véded, hiszen valószínű, hogy "kis kedvenceid" közt sok olyan van, akit hátrányosan érintett volna, ha kizárják az egykori pártállam kiszolgálóit a közéletből.


Ezzel sokan buktak volna, de az ország mindenképp nyert volna.

2019. aug. 2. 19:13
 65/88 A kérdező kommentje:

"Az nem úgy volt, hogy ha nem Pityuka, akkor más, hanem mindenki. Értem, hogy nehéz a felfogásod, de próbáld értelmezni ezt az egyszerű mondatot."


Mi? Mindenki kisdobos volt? Szerintem itt a te kis vevőkészülékeddel a baj elvtárs úr!


A KISZ-be meg nem volt kötelező belépni! Az MSZMP-be szintén! Ennyi!


Az meg, hogy te miért szégyelled vagy nem szégyelled magad az egyéni erkölcsi fejletlenséged kérdése.

2019. aug. 2. 19:17
 66/88 A kérdező kommentje:

Látom a sok ideges reakcióból, hogy kicsit a tyúkszemére lett lépve az elvtárs uraknak! :D


Nagy kár, hogy nem lettek annak idején a kiszesek és mszmp-tagok kizárva a politikai életből. Sok kártételtől kímélte volna meg az országot, ha ez megtörténik!

2019. aug. 2. 19:24
 67/88 anonim ***** válasza:
24%
Az a baj veled, hogy túl sok hülyeséget írsz és keveset olvasol. Így hiába fáradozunk többen is azon, hogy ne maradj hülye egy magad által választott témában.
2019. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 A kérdező kommentje:

"Az a baj veled, hogy túl sok hülyeséget írsz és keveset olvasol. Így hiába fáradozunk többen is azon, hogy ne maradj hülye egy magad által választott témában."


Az a baj veletek elvtársak, hogy kisz-tagok voltatok és egy ex-kisz tag a vezéretek, így minden áron véditek a mundér becsületét, akár hazugság árán is!


Nem volt kötelező belépni a KISZ-be és az MSZMP-be! Volt aki megtette, mert előnyt (jó állást, könnyebb karriert, kapcsolatokat, egyszerűbb lakáshoz jutást stb.) remélt tőle. Ennyi! Nem kínos, csak kellemetlen!

2019. aug. 2. 19:32
 69/88 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, nyugodj meg.


1. Az állítás az volt, hogy GYAKORLATILAG kötelező volt a kiszbe belépni. És amikor valaki értelmiségi lett, ügyeskednie kellett, hogy a felajánlott párttagságot elkerülje. Volt, hogy állást változtatott vagy elköltözött. Ha nem tudta megtenni vagy komoly szakmai projekt közben volt, inkább aláírta, hogy befejezhesse. Végülis csak tagdíjat kellett fizetnie, statisztikának kellett a tagsága, nem vártak mást tőle.


2.Nem válaszoltál, hogy MIÉRT nem akart az apukád kisdobos lenni, hogy mit mondott erről.


3.A korabeli gyámügyi eljárások papírjai biztos elérhetők, és az állami gondozásba vettek iratai is. Ellenőrizhetők, láthatók, hogy nem "handabanda". Még a 80-as években is zaklattak családokat valami szerencsétlen vélemény kimondása miatt, sakkban tartották a szülőket a gyerekekkel.


4.A tényeket nem emlegetni kell csak úgy általában, hanem utána kell nézni konkrétan. Ott vannak, tessék felkutatni.

2019. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
100%
Hidd ezt, engem nem zavar. Ettől még nem fogod kirekeszteni a 40 év felettieket a politikából.
2019. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!