Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ki kellene...

Szerintetek is ki kellene zárni mindenkit a magyar politikai életből, aki annak idején KISZ-tag vagy MSZMP párttag volt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, nem vagyok az ELVtársad, a legkevésbé sem. Hálaisten.
2019. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
80%

Végig olvastam és ugyanott vagyunk, mint a legelején. A kérdezőnek vagy fingja sincsen arról mi volt itt régen és csak konokul ragaszkodik a baromságaihoz vagy nagyon is tudja, szimplán csak hazudik reggel és este, ahogy a mesterétől tanulta.

Egyébként tökéletesen úgy viselkedik mint a régi komcsik. megpróbálja a múltat végképp eltörölni és valami hazug mesevilágot szőni a régi szabad világról, ahol mindenkinek adtak lakást és jaj de jól meg lehetett élni, dolgozni sem kellett. Na meg a már sokszor bevetett komcsi taktika szerint, mivel sem érvekkel, sem eredményekkel nem tudja a neki kedves politikusokat hatalomba segíteni, akkor egyszerűen a többit akarja eltüntetni mellőle. Nincs több párt - nincs vita, az lesz amit ő akar.

Lehet hogy a momentum nem is az új szdsz, hanem egyben az mszmp és a '68-asok?

2019. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
65%

Vicces gyerek ez a kérdező.

Amikor leírom, hogy egyik kijelentésemet sem cáfolta, akkor az a válasza, hogy "de, minded cáfoltam".

Amikor azt írok, hogy sunyi dolog a neki kellemetlen témák elkerülése, akkor akkor az a válasza, hogy én vagyok a sunyi.

Amikor azt írom, hogy nem tudja befogadnia a tényeket, akkor az a válasza, hogy ő ír tényket.


Az oviban biztos nagyon hatékonyan lehet így érvelni, de felnőttek között egy nagyon kevés.

2019. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nyugodtan levonhatjuk a következtetést, hogy a kérdező egy ócska kis proli, aki szerint nem az elnyomó rendszer a bűnős, hanem a rendszer elnyomottjai.
2019. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim válasza:
70%

A válaszolóknak: Végigéltem a Kádár-rendszert, még diplomát is szereztem abban a rendszerben és nem voltam se MSZMP- se KISZ-tag. Engem senki nem kötelezett arra, hogy belépjek bármelyik szervezetbe. Biztos volt olyan, akit esetleg zsarolással vettek rá erre-arra, de most már azok is a megzsaroltak mögé bújnak, akik annak idején önként és dalolva szolgálták ki a rendszert.


Kérdező: Én nemzeti radikális vagyok, de azért ebben a dologban még én is óvatosságra intenélek egy kicsit. Ha 1990 lenne, akkor teljes mértékben egyet értenék azzal, hogy igen, ki kell zárni őket és meg kell tisztítani az ország vezetőségét a pártállam kiszolgálótól, hiszen elvileg ezért váltottunk rendszert, de ez ma már 30 év után már nem időszerű. Akkor elsumákolták a dolgot és privatizáció néven ugyanezek szépen szétlopták az országot. Sajnos!


Egyébként az is a gond az ötlettel, hogy nem lehetett volna végre hajtani, mert aki ezt felvetette volna, arra épp úgy ráugrottak volna habzó szájjal az elvtársak, mint most itt rád a hozzászólásokban és mivel ők voltak kulcspozíciókban, ott tettek volna keresztbe neked, ahol tudnak, ezért hatalomban is kénytelen lettél volna megalkudni velük.

2019. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
24%

75

Én meg voltam kisdobos is, úttörő is -sőt megtettek valami csapatvezető helyettesnek is, mert kitűnő tanuló voltam-, voltam kisztag is, igaz, hogy az osztályban utolsó előttiként. Ha véletlenül úgy adódott volna, nem mertem volna ellenkezni a párttagság ellen sem, ez van, mit szépítsek. Ha a munkahelyemen valaki kérdezte volna, aláírtam volna.

DE. Elsőáldoztam is, bérmálkoztam is. Misére jártam, gyóntam, áldoztam. És NEM VOLTAM EGYEDÜL, ha nem is voltunk sokan. És a tiszteletes szerint is alkalmazkodni kellett a helyzethez, mint ahogy alkalmazkodtak akkor a "kilépett" -holott feloszlatottak voltak, csak ALÁ KELLETT ÍRNIUK a kilépést- apácák, akik aztán UGYANAZT csinálták, mint előtte, szakácsnak mentek, takarítottak, betegeket, öregeket ápoltak. Ha véletlenül taníthattak, mert szükség volt rá, akkor csak fogyatékosokat, a kisegító iskolában, rendes-normális gyerekek tanítására még óvodában sem voltak MEGBÍZHATÓak. Bölcsődei dadusnak még igen.

2019. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 A kérdező kommentje:

#76-os Elvtárs úr! Komcsi voltál, beléptél te mindenhova, ha előre lépést reméltél tőle, most meg hazudgálsz, hogy kényszerítettek! :D


Jellemtelen vagy!

2019. aug. 19. 10:40
 78/88 A kérdező kommentje:

Kérdező, nyugodj meg.



"1. Az állítás az volt, hogy GYAKORLATILAG kötelező volt a kiszbe belépni."


Ami hazugságnak is bizonyult!



"2.Nem válaszoltál, hogy MIÉRT nem akart az apukád kisdobos lenni, hogy mit mondott erről."


Mert 7-8 éves gyerekként nem volt kedve hozzá!



"3.A korabeli gyámügyi eljárások papírjai biztos elérhetők, és az állami gondozásba vettek iratai is. Ellenőrizhetők, láthatók, hogy nem "handabanda". Még a 80-as években is zaklattak családokat valami szerencsétlen vélemény kimondása miatt, sakkban tartották a szülőket a gyerekekkel."


Akkor mutass már egyet!



"4.A tényeket nem emlegetni kell csak úgy általában, hanem utána kell nézni konkrétan. Ott vannak, tessék felkutatni."


Magyarul állítasz valamit, aztán ahelyett, hogy alátámasztanád, átdobod nekem a labdát, hogy "kutassam fel" ... :D

2019. aug. 19. 10:43
 79/88 anonim ***** válasza:
100%

"Mert 7-8 éves gyerekként nem volt kedve hozzá!"

Pubi, értsd meg, akkor ez nem így müködött. Vagy az apukád néz hülyének téged, vagy te mindenkit.

2019. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 A kérdező kommentje:

"Pubi, értsd meg, akkor ez nem így müködött. Vagy az apukád néz hülyének téged, vagy te mindenkit."


Pubi, értsd meg, hogy senki nem problémázott azon, hogy nem Pistike akart kisdobos lenni, a tanár letudta azzal, hogy akkor a másik gyerek lesz, oszt jónapot.

2019. aug. 19. 23:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!