Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ki kellene...

Szerintetek is ki kellene zárni mindenkit a magyar politikai életből, aki annak idején KISZ-tag vagy MSZMP párttag volt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy többen írták, ezt a kérdést nem 2019-ben, hanem 1989-ben kellett volna feltenni, amikor is az egyedüli helyes válasz szerintem is az igen lett volna, mégpedig azért, mert egy új rendszer tisztaságát nem szennyezheti be a régi mocsok - sajnos mégis ez történt.


És még mielőtt valaki felhorkan: a kérdező a _politikai életet_ említi! Nem arról van szó, hogy nem felvenni egyetemre, kirúgni a munkahelyéről, nem, nem. De nem lehet képviselőjelölt (listán sem!), önkormányzati tisztségviselő (nyilván polgármester sem), stb. Sőt! Pártot is alapíthat, pártelnök is lehet, de az országos politikában nem vehet részt (akkor sem, ha pártja kormányzó erő). Utóbbiak már azért álságosak, de ennyi járt volna.

2019. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 L.. István ***** válasza:
65%
#20: Szar helyre járhattál, pont egyidősek vagyunk, nálunk ilyen nem volt. Nem is emlékszem, hogy az osztályban lett volna KISZ tag.
2019. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 A kérdező kommentje:

"Basszus, tudod hogy az már harminc éve volt??? Ha 90-ben javaslod, támogattam volna, még a vagyonelkobzást is, de akkoriban pont a magadfajták voltak legjobban ellene."


Kár, hogy meg sem születtem még akkor, te nevetséges f***i!

2019. aug. 1. 22:38
 24/88 anonim ***** válasza:
29%

#19

tagadhatod, de attól még ez volt. Nem kérdeztek arról, hogy akarok-e kisdobos lenni - nem is volt kérdés, mindenki az lett. Aztán felső tagozatba lépve automatikusan lettünk úttörők. Az 1-2 bukott gyereknek volt az megszégyenítésképpen, hogy nem lehettek úttörők.

Amint beiratkoztunk a középiskolába, egyben kisz tagok is lettünk. Nem kérdezték.

lehet hogy te olyan szerencsés helyzetben voltál vagy olyan kivételes iskolában, ahol jelentkezni kellett, de a többségnél nem így volt.

2019. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
77%
A "magadfajtát" úgy értettem, hogy ugyanolyan beteg elméjű, akik akkor pl. az SZDSZ-ben gyülekeztek, most meg mindenféle hasonló pártokban.
2019. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 A kérdező kommentje:

Egyébként pont azért kellene kizárni ezeket az embereket a politikai életből, mert gyakorlatilag olyanok vezetik ezt az országot (kritikán aluli teljesítményt nyújtva), akik ezeknek a szervezeteknek tagjai voltak és/vagy ezekben kezdték a karrierjüket...


Álláspontom szerint ahhoz, hogy az ország fejlődni tudjuon, ideje lenne megtisztítani a magyar közéletet, ehhez pedig elengedhetetlen lenne azoknak az embereknek a kizárása, akik pártállami múlttal rendelkeznek...


Mondják sokan, hogy ez 30 éve volt... Oké, akkor itt egy másik indok arra, hogy megtegyük azt, amit ti már akkor elmulasztottatok megtenni, mikor mi még meg sem születtünk.


Ez már csak azért is hasznos lenne, hogy mi a ti hibáitokat lehetőleg ne ismételjük meg!


Személy szerint én marhára unom, hogy ez az ország egy következmények nélküli ország, ahol építhet valaki karriert úgy, hogy 180 fokos fordulatok tömegét teszi és korábbi önmagát is bármikor zokszó nélkül szembe köpi...


Lásd az ex-KISZ-tagot, aki $oro$-ösztöndíjas liberális lett, majd jobboldali, aki $oro$-ellenes kampánnyal tarhál szavazatokat.

2019. aug. 1. 22:50
 27/88 anonim ***** válasza:
78%

#23

Értem.

Szóval a rendszerváltozáskor még meg sem születtél, de osztod itt az észt arról, hogy mit kellett volna tenni azokkal akik a rendszerváltozás előtt születtek meg.

Fogalmad sincsen arról, hogy mi volt akkoriban és jogalapod sincsen, hogy beleszólj.

Miért is nem maradsz akkor inkább csöndben és próbálsz meg ELŐBB tanulni róla valamit, hogy mi és miért volt akkoriban?

2019. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 A kérdező kommentje:

"A "magadfajtát" úgy értettem, hogy ugyanolyan beteg elméjű, akik akkor pl. az SZDSZ-ben gyülekeztek, most meg mindenféle hasonló pártokban."


Beteg elméjű neked az eszed tokja h*lyegyerek! :D

2019. aug. 1. 22:51
 29/88 A kérdező kommentje:

"Értem."


Nem érted, ez pedig a hozzászólásaidból ki is derül!


"Szóval a rendszerváltozáskor még meg sem születtél, de osztod itt az észt arról, hogy mit kellett volna tenni azokkal akik a rendszerváltozás előtt születtek meg."


Elvtárs úr! Az, hogy a rendszerváltás után születtem, még nem jelenti azt, hogy nem lehet véleményem/nincs igazam vagy nem látom esetleg át azt, hogy mit kellett volna nektek akkor megtenni, amit elmulasztottatok vagy esetleg mit lehetne most megtenni!


"Fogalmad sincsen arról, hogy mi volt akkoriban és jogalapod sincsen, hogy beleszólj."


""Miért is nem maradsz akkor inkább csöndben és próbálsz meg ELŐBB tanulni róla valamit, hogy mi és miért volt akkoriban?""


Van jogalapom, hiszen itt élek, itt adózom és az akkori és mostani rossz döntések, a mulasztásaitok és az, amit most mulasztunk el megtenni az életemre is kihatással vannak.


Másrészt az ország jelenlegi vezetését és állapotát elnézve könnyedén belátható, hogy hiba volt annak idején elmulasztani az elvtársak kizárását a politikából, mert ezek az emberek szépen átkonvertálták magukat és az ország számára káros döntések sorozatát hozzák/hozták ...


Egyébként elvtárs úr, látom ez ilyen komcsi berögződés nálad, hogy meg akarod mondani, kinek mihez van jogalapja.


Megsúgom neked, hogy te nem mondhatod meg nekem, hogy mihez van jogalapom hozzászólni vagy miről van jogom véleményt mondani...


Egyébként meg kamuzol, sehol se volt kötelező belépni a KISZ-be, se anyámat, se apámat, se más rokonomat, se bármely akkor fiatal ismerősüket NEM KÖTELEZTE SENKI arra, hogy belépjen...


Apám speciel kiröhögte az őt KISZ-be meghívni szándékozót a munkahelyén, mondván, hogy nincs ideje h*lyeségekre, ledolgozza az idejét, aztán megy haza, mert családja van, azzal tölti az időt! Ennyi!

2019. aug. 1. 23:00
 30/88 anonim ***** válasza:
100%
Nem. KISZ tagokból nagyon sok volt és lehet, hogy pl. egyetemi szinten egy teadélutánt nem lehetett szervezni a KISZ hozzájárulása nélkül, mostanra nem lehet megállapítani, hogy mely KISZ-esek voltak csak taglista-töltelékek és kik voltak azok, akik minden szír-szarba belekötöttek és kiszolgálták a szocializmust.
2019. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!