Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ki kellene...

Szerintetek is ki kellene zárni mindenkit a magyar politikai életből, aki annak idején KISZ-tag vagy MSZMP párttag volt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
100%
Szerint legalább ekkora, de inkább nagyobb problémát jelentenek frissen alakult pártokban tevékenykedő, külföldi titkoszolgálatok által futtatott politikusok. Ez ellen még érdemes is lenne tenni valamit.
2019. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy más is írta, nem vagy más, mint egy tudatlan, hisztis hülyegyerek.

vergődsz itt olyanon amiről fogalmad sincsen. Nem baj, tedd, teheted.

De azt jó ha tudod, hogy már nagyon lejárattad magad vele, nem kellene tovább fokozni.

Tudod aki ilyen témában ennyire erőlködik a hülyeségével, annak másban sem lehet ezután komolyan venni a véleményét.

Ha arra nem voltál képes, hogy a magyar közelmúlt történelmének legmeghatározóbb időszakáról legalább minimális ismereteket szerezz mielőtt bele próbálsz szólni a dolgokba, akkor nyilván ennél kevésbé fontos dolgokban sincsen semmiféle releváns információd, minimális tudásod és hozzáértésed sem.

de azt mindenesetre már értem, hogy a korábbi válaszaid miért voltak olyan agresszívek és buták más kérdéseknél. Ezért.

2019. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, a #32 a kérdezőnek szólt.
2019. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező, ha tényleg ki akarsz zárni valakiket a politikai, vagy köztisztviselői életből, akkor ahhoz inkább az ügynökaktákat kéne megnyitni. Besúgók, végrehajtók, nemzetközi informátorok...elképzelni nem tudom, hogy milyen emberek lehettek ezek, de nagyon úgy néz ki nem is fogom megtudni, amíg 2050-re nem lapozom a naptáram.
2019. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Mivel gyakorlatilag kötelező volt a tagság, ezért ilyen intézkedés egyértelműen egy bizonyos generációt hozna helyzetbe. Tehát az is mondhatnánk, hogy kb. 44 év felett senki sem lehet politikus.


Nézz utána, hogy a hány százalékban voltak KISZ és MSZMP tagok! Azonnal látni fogod, hogy irreálisan sokan. Miközben az emberek többsége utánta a rendszert, hiszen diktatúra volt.

Volt egy olyan mondás is, hogy ha valami problémád van, akkor a párton belül kell elmondani, nem kívülről kell kritizálni. Mivel más párt vagy szervezet nem is létezhetett, ezért aki komolyan vette a fentit, az a KISZ-en, MSZMP-n belül próbált elérni valamit. (Persze a rendszerváltásig semmit sem érhettek el.)


86 után már biztosan nem volt mindenhol kötelező a KISZ tagság, csak ajánlott. De pl. ha haverjaid tagok voltak és mentek egy ingyenes táborba, akkor elég volt belépni, befizetni az egy havi tagságit és mehettél velük. Ennek semmi köze a politikai hitvalláshoz.

2019. aug. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 A kérdező kommentje:

# 32 "Ahogy más is írta, nem vagy más, mint egy tudatlan, hisztis h*lyegyerek.


vergődsz itt olyanon amiről fogalmad sincsen. Nem baj, tedd, teheted."


Ideges az elvtárs úr? :D Elfogytak az érvek és jön a személyeskedés? :D


Attól, hogy személyeskedsz és leírod, hogy szerinted nincs elég ismeretem, attól még igazad nem lesz.


Hozzászólásoddal tökéletesen megmutatod vitaképtelenségedet! :D


Más kérdések kapcsán pedig annyit, ha már megemlíted, hogy az MTA kapcsán előadott süketeléseddel is úgy le lettél mosva, hogy még nekem írtak más felhasználók köszönő üzenetet, hogy vettem a fáradtságot és helyre tettem azt a sok hazugságot és butaságot, amit másik fityiszes társaddal odalöktetek.


Akit érdekel bővebben, annak itt a kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Egyébként igen egyoldalú a kommunikáció, ők állítanak ezt-azt, majd én forrásokra hivatkozva cáfolom. Na ott a kis 44%-os jól bemutatta azt a viselkedést (minimális tudás megléte nélküli okoskodás), amivel e kérdés kapcsán engem vádol!

2019. aug. 1. 23:25
 37/88 A kérdező kommentje:

"Mivel gyakorlatilag kötelező volt a tagság, ezért ilyen intézkedés egyértelműen egy bizonyos generációt hozna helyzetbe. Tehát az is mondhatnánk, hogy kb. 44 év felett senki sem lehet politikus."


Akkor az én 62 éves apám miért nem volt KISZ-tag? Ő speciel a hetvenes években volt középsulis és a kutya nem kényszerítette, hogy belépjen a KISZ-be!


"Egyébként kérdező, ha tényleg ki akarsz zárni valakiket a politikai, vagy köztisztviselői életből, akkor ahhoz inkább az ügynökaktákat kéne megnyitni. Besúgók, végrehajtók, nemzetközi informátorok...elképzelni nem tudom, hogy milyen emberek lehettek ezek, de nagyon úgy néz ki nem is fogom megtudni, amíg 2050-re nem lapozom a naptáram."


Jó az ötlet, az ügynök aktákat sem ártott volna nyilvánosságra hozni!

2019. aug. 1. 23:28
 38/88 anonim ***** válasza:
80%

#34

Nagyon sokszor leírtam már én is és más is ezen a fórumon, olyan, hogy "ügynök akták" nincsenek. Pont úgy, ahogyan "Ellenzék" nevű párt sincsen.

Vannak iratok, dokumentumok, akták és dossziék vegyesen, amikben vannak valódi és hamis adatok, iratok egyformán.

A rendszerváltáskor tömegével semmisítették meg a terhelő iratokat, aktákat, dokumentumokat. Még hír is volt az újságokban az egyik elbarmolt kísérletükről, amikor nem tudtak elég gyorsan megsemmisíteni dolgokat, ezért csupán megpróbálták zsákokban kitenni szemetesekhez, hogy elvigyék a kukások és eltűnjenek. Azokat megtalálták, de a legtöbbet nem.

rengeteg olyan irat maradt fenn, ami nem valódi, hanem azért hamisították, hogy azzal zsarolhassanak meg embereket. de ezeket laikusok nem tudják megkülönböztetni a valóditól, ezért az összes rendelkezésre álló információt 29 éve folyamatosan tárják fel a szakemberek és teszik megismerhetővé, hozzáférhetővé.

Külön intézmény van már sok éve, az Állambiztonsági Szolgálatok Levéltára.

[link]

2003 óta működik az intézmény és folyamatosan teszi megismerhetővé az iratokat. A szakemberek, kutatók szabadon megismerhetik és felhasználhatják azt amit ott találnak, ahogyan az egyéneknek is joguk van már 15 éve arra, hogy az őket vagy családjukat érintő anyagokkal megismerkedjenek.

Na most vagy fogalmad nem volt erről, akkor nem is érdekel a kérdés, hiszen 15 év alatt ha egyszer rágugliztál volna témára, akkor kb. 8 perc alatt eljuthattál volna ide, vagy nagyon is jól tudtad és csak szándékosan akartál megint egy hazugságot bedobni.

2019. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
100%

"rengeteg olyan irat maradt fenn, ami nem valódi, hanem azért hamisították, hogy azzal zsarolhassanak meg embereket. de ezeket laikusok nem tudják megkülönböztetni a valóditól, ezért az összes rendelkezésre álló információt 29 éve folyamatosan tárják fel a szakemberek és teszik megismerhetővé, hozzáférhetővé."


Már a kutatókat sem engedik hozzá az aktákhoz úgy ahogy régen, és volt erre külön bizottság, hogy feldolgozzák az iratokat, csak a parlament sosem szavazta meg.


[link]


Egy kissé le vagy maradva a hírekről barátom, pláne a felhasználásukat illetően.


De egyébként sem számít, mert a levéltár, különböző kutatók, szakemberek, hatósági szervek stb. stb. hiába férnek, vagy fértek hozzá valaha is, sosem lett eredménye, és naiv lenne azt gondolni, hogy ebben nem játszott szerepet a nyilvánosságra hozást huszadszorra is leszavazó politikusoknak, akiknek egy gerinces része maga is érintett lehet.

2019. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha nem tudnád az Állambiztonsági Szolgálatok Levéltára sem fér hozzá az összes dokumentumhoz, amit összefoglalóan az "ügynökaktákhoz" sorolunk. Nincs joguk arra, hogy feloldják a titkosítást bizonyos iratok felett, legutóbb volt is ebből egy kis szakmai balhé, mert a kutatók nem férhettek hozzá egy csomó mágnesszalaghoz.
2019. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!