Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vesztek fel maszkot bevásárlás...

Vesztek fel maszkot bevásárlásnál, tömegközlekedésnél? Ha igen miért/miért nem?

Figyelt kérdés

Érdekel milyen arányban vagyunk

Ne essetek egymásnak😂😂🦠



2020. jún. 13. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
36%
De azt bizonyítja,a maszkos az orra feletti részen eregette a cuccot.Nem trollkodás h egy szám elé akasztott rongyról tudom h nem szűr semmit...
2020. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
37%

14


Mások már leírták, mi a gond a maszkkal. A 2 méteres táv ugyanilyen látszatmegoldás. Így bevédik a seggüket a döntéshozók, mondván, hogy "de hát mi betartattuk a szükséges óvintézkedéseket, nem a mi hibánk" stb.


Ne legyél naiv; egyszerű, józan paraszti ésszel kell csak gondolkodni.

2020. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
71%
Én már nem hordok. Tömegközlekedésen már nálunk nem is kell maszk, meg a kisebb üzletekben sem kérik.
2020. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
66%

"De azt bizonyítja,a maszkos az orra feletti részen eregette a cuccot"


De te nem látsz a szemedtől ember???? Hát hasonlítsd már össze a mennyiségeket! Sokkal de sokkal több cucc jön ki a baloldali felvételen, ahol nincs maszk az emberen. A videó leírását is olvasd már el.


"Ne legyél naiv; egyszerű, józan paraszti ésszel kell csak gondolkodni."


Én tudod a tudományban hiszek, nem pedig a józan paraszti észben. A tudományos eredmények tudod nem a józan paraszti észnek köszönhetők...


De hiába beszélek én itt az ostoba, tanulatlan embereknek...

2020. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
44%
"BME diákok demonstrálják, hogyan mérsékli a kontrollálatlan levegőkiáramlást légzés, köhögés és beszéd során még az egyszerű orvosi maszk is. A kísérlet látványosan mutatja, hogy maszk használatával csökkenthető a COVID-19 és más légúti fertőzés terjedésének esélye."
2020. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 A kérdező kommentje:

Érkezett válasz szép számmal nem gondoltam volna hogy ennyien szavaztok szóval köszi mindenkinek😊elég érdekes kép jött ki, nem gondoltam hogy ennyien nem hordunk. Amúgy az előttem lévőnek:

Szivj bele egy cigibe vedd fel a maszkot és fújd ki. Ugyan úgy kijön oldalt meg felül, nem tűnik el a füst🤔

2020. jún. 15. 13:00
 27/89 anonim ***** válasza:
69%
Csak bevásárlásnál hordok, de kizárólag ott, ahol ki van táblázva, hogy kötelező viselni, pl. a múltkor a LIDL-ben nem vettem fel, mert sehol sem volt kiírva, és egyébként nem csak én voltam ezzel így.
2020. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
57%
"De te nem látsz a szemedtől ember???? Hát hasonlítsd már össze a mennyiségeket!" ja ,a mennyiségeket,csakhogy a vírus olyan apró h a maszk mellett kiszuszakolt mennyiség is bőven elég a fertőzéshez...A cigis példa is jó,de van egyszerűbb is: ha a buszon valaki fingik és a maszkos utasok fintorognak akkor semmi értelme hordani...
2020. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
65%

26: Bravó, rossz példa! Az ugye megvan, hogyha a cigifüstöt belefújod a kendőbe, akkor kendőn látható nyoma van az ott felfogott szennyezőanyagoknak? Konkrétan beszíneződik sárgásra/barnásra.


Nem a gáz tűnik el, amit kifújsz, te észlény, hanem a benne lévő szennyezőanyagok egy része fennakad a maszkon/kendőn/akármin ami a szád előtt van.


Persze megint le leszek pontozva, de azért remélem van még itt aki tud egy kicsikét is gondolkozni, és nem ilyen tudománytagadó idióta, mint az itteniek egy része.

2020. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
61%

"ja ,a mennyiségeket,csakhogy a vírus olyan apró h a maszk mellett kiszuszakolt mennyiség is bőven elég a fertőzéshez.."


Ja persze, mert te a 8 általánosoddal vagy valami bölcsészdiplomával ezt így megmondod. Akár tagadod, akár nem: tény, hogy kevesebb szennyezőanyagot juttatsz a levegőbe, ha eltakarod a szádat.


Még egy példa: Japán. Japánban az emberek igen nagy része hord maszkot az utcán és tömegközlekedésen, és mit ad Isten? A fertőző betegségek sokkal kevésbé terjednek ott, mint más országokban. A koronavírust is megúszták olcsón, pedig alig hoztak korlátozó intézkedéseket. Ők az elő példa arra, hogy a maszkviselésnek igenis van értelme!


Rajta, tagadd továbbra is a valóságot :))))

2020. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!