Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vesztek fel maszkot bevásárlás...

Vesztek fel maszkot bevásárlásnál, tömegközlekedésnél? Ha igen miért/miért nem?

Figyelt kérdés

Érdekel milyen arányban vagyunk

Ne essetek egymásnak😂😂🦠



2020. jún. 13. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
36%
Annyira bírom ezeket a rettegő emberek... Olyan gáz..persze lehet rettegni, de minek? Sok hipochonder... :DD. Még mindig nagyobb az esélye, hogy közúti balesetben halsz meg, mint koronavírusba. Szóval maradj otthon, mert bármikor elcsaphat a járdán is egy autó....vagy egy leszakadt abroncs átmegy rajtad. Ha nincs COPD vagy tüdődaganatod vagy immunbetegséged akkor nem lesz semmi bajod... Az elhalálozott személyek idősek..betegek..daganatosak.. influenzába is meghalnának. Az, hogy halálos betegség nélkül behelaj annak annak az esélye 0,00001% ....
2020. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
38%

"Nem csak szennyvízben találtak"


Én ilyenről nem tudok. Mutasd a forrásod, akkor elhiszem.


"Annyira bírom ezeket a rettegő emberek"


Senki nem retteg. Felelősségtudatos embernek lenni nem rettegés.


"Még mindig nagyobb az esélye, hogy közúti balesetben halsz meg, mint koronavírusba"


Egyrészt nonszensz a baleseteket fertőző betegségekkel összehasonlítani. Másrészt eddig idén a világban 515228 ember halt meg koronavírusban és 675507 ember halt meg közúti balesetben, ez azért nem akkora különbség ;) azt nem tudom, hogy melyik nő gyorsabban, mert nem figyeltem, de akkor a következő napokban megfigyelem :)


"Ha nincs COPD vagy tüdődaganatod vagy immunbetegséged akkor nem lesz semmi bajod..."


Számos egészséges ember is került súlyos állapotba, nekem is van egy ilyen ismerősöm az Egyesült Királyságban. A lépcsőház ahol lakik amolyan mini gócpont lett, ő is elkapta és elég szarul volt 2-3 hétig tőle. Ja, és 4 szomszédja meg is halt, pedig ők se voltak se idősek, se betegek.


Mindenesetre én azt a 2-3 hetes rosszullétet is elkerülném, és másnak sem kívánnám. Neked sem.

2020. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
24%

"Senki nem retteg. Felelősségtudatos embernek lenni nem rettegés."


Szóval eddig a koronavíruson kívűl is folyton maszkba jártál? Ja nem. Akkor miről beszélünk? :)

2020. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
26%

"Mindenesetre én azt a 2-3 hetes rosszullétet is elkerülném, és másnak sem kívánnám"


Ha egyáltalán van bármiféle rosszullét. Az esetek többségében tünetmentesen vagy enyhén lefolyik....


De rettegj csak! :). Engem meg már nem érdekel. Csak azért veszem a maszkot, mert a rendelet előírta. De megszünt a veszélyhelyzet. Eltelt 2 hét, a parlament nem hosszaította meg a maszkokat, ergo már nem kell hordani...

2020. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
38%

64! "Bámulatos" vagy, gondolom azok közé tartozol, akik a biztonsági övet sem használják kocsiban, mert úgysé' karambolozunk, ha meg igen, hát el kell fogadni.

Az óvintézkedések azért vannak, hogy csökkentsük a baj kialakulásának az esélyét. Attól, hogy most dacolsz például a maszkhordás ellen mint egy kiskamasz csak magadból csinálsz hülyét. pláne így, hogy azért fölveszed, ha muszáj. 🤣🤣


korábban írtad, hogy te már át is estél rajta, mai hír:


Az országos reprezentatív mintavétel során május 1. és 16. között vizsgált 10 474 ember között a PCR-mintavétel mindössze 3 embernél mutatott koronavírus-fertőzést, és 69 olyan ember vérében mutattak ki antitesteket, akik már átestek a fertőzésen, jelentette be Merkely Béla.


Tehát azért van ilyen kevés halott, mert baromi kevesen kapták el eddig. pont azért, mert a rendezvények betiltása, kocsmák, mozik bezárása, maszk hordás, kézfertőtlenítés stb. működnek abban, hogy lecsökkentsék a fertőzés terjedését.

2020. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
66%

"Szóval eddig a koronavíruson kívűl is folyton maszkba jártál?"


Mi a logikai összefüggés a kettő között? Egyébként személy szerint én a tömegközlekedési eszközökön kötelezővé tenném a maszkhasználatot átalánosan. A japánoknál nem véletlen volt kevés megbetegedés, meg nem véletlen terjednek kisebb mértékben ott a fertőző betegségek (ott rengeteg ember hord maszkot önszántából is)


"Ha egyáltalán van bármiféle rosszullét. Az esetek többségében tünetmentesen vagy enyhén lefolyik"


Igen, az esetek 80%-ában, de az a másik 20% baromi sok, és én abba a 20%-ba sem szeretnék tartozni. Na meg ez a 20% már épp elég, hogy az egészségügyet megfektesse, ha szabadjára engedjük a járványt, ahogy az olaszok. De egyébként 2020-ban a 11. hét és a 18. hét között (márc. 9. - máj. 3.) elég durva többlethalálozás történt azokban a nyugat-európai országokban, ahol szarul/későn hozott vagy nem eléggé hatékony védelmi intézkedések történtek, itt csekkolhatod ezen a térképen, a csúszkával beállíthatod hanyadik hétre vagy kíváncsi: [link]


"De megszünt a veszélyhelyzet. Eltelt 2 hét, a parlament nem hosszaította meg a maszkokat, ergo már nem kell hordani..."


A veszélyhelyzet megszűnt, és ezzel együtt járványügyi készültség lépett életbe, amelyet 3 havonta kell felülvizsgálni. A maszk viselését tömegközlekedési eszközökön és az üzletekben továbbra is viselni kell. Itt van a Magyar Közlöny, amiben megtalálod a rendeletet. [link]

Ezt a két részt ajánlom elolvasni:


"A Kormány 283/2020. (VI. 17.) Korm. rendelete

a járványügyi készültség bevezetéséről"


"A Kormány 285/2020. (VI. 17.) Korm. rendelete

a járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről"


A te forrásodat továbbra is várom arról, hogy "nem csak szennyvízben találták meg"

2020. júl. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
67%

"Mi a logikai összefüggés a kettő között?"


Arra, hogy másfajta vírusok és baktériumok is léteznek, amelyek ugyanúgy halált okozhatnak.

2020. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
35%

"Na meg ez a 20% már épp elég, hogy az egészségügyet megfektesse, ha szabadjára engedjük a járványt, ahogy az olaszok. "


Nézd meg a lakosság számát ott és itt, főleg arra a kis területre lebontva. Olaszba egy influenza járvány alatt is dugig vannak a kórházak, főleg mert rengeteg az idős ott... ebbe semmi újdonság nincsen. Csak a média kapta fel ezt az egészet. Az influenzába is belehalnak ennyien évente, mint ebbe.

2020. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
62%

"Arra, hogy másfajta vírusok és baktériumok is léteznek, amelyek ugyanúgy halált okozhatnak."


Mondjál légyszíves nekem olyan CSEPPFERTŐZÉSSEL terjedő (mivelhogy a maszk ezek ellen jó) betegséget, amire nincsen se védőoltás, se gyógyszer. A Covid-19-en kívül :)

2020. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
26%
Infleunza... Nincs az összes influenza törzsre védőoltás. Néhányra van. Azt is évente adni kell. De most hiába oltatod be magadat Influenza A típusra, az más influenza törzs ellen nem fog védeni és akkor se fog, hogyha az A mutálodik. Ugyanúgy meghalhatsz influenzába is. Tüdődaganatos vagy, kapsz egy tüdőgyulladást az influenza miatt és ennyi volt.
2020. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!