Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vesztek fel maszkot bevásárlás...

Vesztek fel maszkot bevásárlásnál, tömegközlekedésnél? Ha igen miért/miért nem?

Figyelt kérdés

Érdekel milyen arányban vagyunk

Ne essetek egymásnak😂😂🦠



2020. jún. 13. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
39%

30


Te épp olyan hülye vagy, mint akik benyelik a gyógyszerpropagandát, aztán mindenszarra zabáljátok a bogyókat, mert "hát a TV megmondta, hogy ezt kell!"


Szánlak.

2020. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
76%

31: Alap, hogy tudományos dolgokban nem a TV-ből tájékozódok, hanem elolvasok néhány tanulmányt amelyek mértékadó tudományos forrásból származnak.


Gyógyszerekkel kapcsolatban pedig a háziorvosommal konzultálok, ha valami bajom van, na meg a bátyámmal aki szintén orvos.

2020. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
30%
Az orvosok a gyógyszermaffiózok bérencei, szóval minden hiteled oda.
2020. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
56%
Hahaha !Én vagyok a tudománytagadó mert szerintem a rongy zárt térben nem véd meg a vírustól?igenis van ami megvéd pl. a hermetikusan zárt álarc megfelelő szűrőkkel,nem ez a rongyból varrt semmi.Fogjuk már fel h nem a rongyon keresztül lélegzünk hanem mellette!Ha nem így lenne akkor ha takarja a szánkat /orrunkat megfulladnánk...Arról nem is beszélve h szerintem nem is fertőtleníti mindenki naponta ahogy kéne...
2020. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
43%

"Az orvosok a gyógyszermaffiózok bérencei, szóval minden hiteled oda."


Szóval egy összeeskövéselmélet az ellenérved. Noice! Veled nem érdemes akkor tovább foglalkozni.


"Én vagyok a tudománytagadó mert szerintem a rongy zárt térben nem véd meg a vírustól?"


Mivel tudományosan bizonyított tény, hogy megvéd, igen, tudománytagadó vagy.


"Fogjuk már fel h nem a rongyon keresztül lélegzünk hanem mellette!Ha nem így lenne akkor ha takarja a szánkat /orrunkat megfulladnánk..."


Hát egy laikus akinek köze nincs pl. egy kis áramlástanhoz, lehet így gondolja. Aki pedig tanult egy kis áramlástant, az meg tudja, hogy a maszk felfogja a levegőben található szennyező anyagok egy részét. Ahhoz hogy ez megtörténjen nem kell azon "keresztül" lélegezni.

2020. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
21%

35


Milyen elmélet? Tényt írtam. Az orvosok tulajdonképpen a gyógyszergyártók tartják el. A mi háziorvosunk is próbált már ránk tukmálni drága, új, szinte kísérleti gyógyszereket, mert nyilvánvalóan a gyógyszergyártó gazdit ezt diktálta neki!

2020. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
35%
Nem értek az áramlástanhoz...És még te pattogsz...Érvelni persze nem tudsz...Az egy részét felfogja dumád pedig pont nekem ad igazat,mivel az azt jelenti h nem mindent fog fel vagyis egy zárt buszon ahol 20 ember egymás kilélegzett levegőjét keringeti az az egy rész igenis elég a fertőzéshez...De felőlem vergődhetsz,hordjad ahogy akarod,ennyi ésszel nem számít úgyse h elkapod-e vagy sem...
2020. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
40%

"Nem értek az áramlástanhoz"


Hát, szemmel láthatóan nem. Én mérnök vagyok tudod, szóval értek hozzá pöppet.


"Az egy részét felfogja dumád pedig pont nekem ad igazat,mivel az azt jelenti h nem mindent fog fel"


:DDDDDDDDDDDDDDD Te veszélyesen hülye vagy, ne haragudj. Tehát beismered, hogy nincs igazad ("nem véd semmit a maszk" - ez volt az állításod, amit már te is elismersz, hogy nem igaz), majd közlöd, hogy ez neked ad igazat :DD ki tanított érvelni, vagy egyáltalán értelmezni a saját kijelentéseidet?


Ha már egy részét felfogja, akkor már csökkenti a fertőzésveszélyt. Tudod, ha valamiből kevesebb jut a levegőbe, akkor akkor kevesebb esély van rá, hogy belélegzed. Látom nem megy se a matek, se a valószínűségszámítás.


"hordjad ahogy akarod,ennyi ésszel nem számít úgyse h elkapod-e vagy sem..."


:DD Húúúha. Mert neked mennyi eszed van? Én kitűnő tanuló voltam világéletemben, és BME-n szerzett mérnöki diplomám van, emellett van számos más díjam is, szívesen megmutatom neked privátban. Mensa IQ-teszten is voltam, ahol 125 és 130 közötti eredményt értem el. Nekem olyan szakmám van, amivel a társadalom számára hasznos munkát végezhetek.


Te mit tudsz felmutatni, ha már fel kellett hoznod, hogy kinek mennyi esze van?


Hol vannak a te érveid? Te csak annyit bírtál kinyögni eddig "jaj hát nem fog fel mindent, akkor már semmit nem ér", amiről nagyon egyszerűen belátható, hogy nem igaz.

2020. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
55%
Mérnök vagy te a francokat ...valami kis kultúrsznob bölcsész(vagy még az se) vagy te kispofám,azok akadékoskodnak ennyit...Hiába fetrengesz itt a szavakon ennél a kérdésnél elbuktál és ettől nem véd meg a rongy maszkod sem...
2020. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
41%

ZAOL



Arany Gábor

HORDJUNK MASZKOT?2020. 03. 23. 12:00



Jó tudni: a védőeszköz hamis biztonságérzetet adhat

Arany Gábor

A járványveszély miatt egyre többen hordanak szájmaszkot. Elkezdődött a házilagos gyártásuk is, azonban ezek ellen a legerősebb érv a szakemberek szerint, hogy hamis biztonságérzetet adnak.


Sokkal fontosabb, hogy akinek tünetei vannak, az maradjon otthon, ne barkácsolt vagy rosszul használt, hatástalan, egyszer használatos, de többször felvett szájmaszkkal felvértezve lépjen ki az utcára, mert ez inkább fokozza fertőzésveszélyt.


A Nemzeti Népegészségügyi Központ tájékoztatója szerint az egészségügyi (sebészeti) szájmaszkok anyaga baktériumszűrővel rendelkezik, amely egyes esetekben 98 százalékos, azaz megközelíti az FFP3D légzésvédő eszköz szűrési kapacitását. A légzésvédelem értelmezésében a biológiai tényezők áthatolásával szemben ilyen mértékű ellenállás sem jelent azonban teljes körű védelmet. A maszk ugyanis nem illeszkedik az arcra, emiatt nem zárja a légutakat, nem gátolja meg az alászívást. A szájmaszk védelmi képessége tehát az alászívása miatt nem értékelhető, ráadásul a helytelenül használt maszkok melletti réseken beszivároghat és ki is juthat a levegő. Ezért a kendő vagy a szövetmaszk szintén kevés védelmet nyújt, pláne ha úgy viselik a maszkokat, hogy az orrukat be sem fedik vele. Mindez a hagyományos sebészeti maszkokra, illetve a sálakra és egyéb textíliákra vonatkozik.

2020. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!