Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják sokan, hogy ne...

Miért akarják sokan, hogy ne lehessen saját lakásunk, hanem albérlet rendszer legyen elterjedve?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
62%

52-es! Erről beszéltem, nem tudod megindokolni, hogy miért is jó a saját ingatlan csak mondom, hogy az a jó, az a jó, az a jó! Eddig akárhány hozzád hasonló hívővel beszéltem nem tudtak semmit sem mondani! Érdekel a válasz? Szokás! Ennyi.

Van otthon saját napkollektorod, meg szélkereked a kertben ami az áramot termeli?

Mert ilyenekre van lehetőség, és akkor életed végig nem kell az áramszolgáltatónak fizetni, és micsoda nagy befektetés a saját napkollektor, igaz, hogy irgalmatlan pénzben van és hitelt kell felvenni rá, és utána azt üzemeltetni, karban is kell tartani, de valóban független leszel a hálózati áramtól -többé kevésbé, és 30-40 év múlva már valóban nyereséges is lehet.

Ennek ellenére valamiért a magyarok 99.9%-a mégis a sokkal drágább hálózati áramot használja? Miért? Mert az a szokás. A saját ingatlan és a saját áramtermelő rendszer pont ugyanaz a logika, és az áramtermelés is irgalmatlan biznisz, nézd meg menyi pénz van benne. látod a hasonlóságot az ingatlanokkal?

Ha valaki azt mondja, neki nem kell saját ingatlan, akkor te nem érted, ha valaki azt mondja, neki jó a hálózati áram, az teljesen természetes. Pedig mindkét esetben ugyanaz a logika, csak egyszerűen a saját ingatlannak nagyobb a hagyománya.

És nehogy azzal gyere, hogy de az ingatlan mekkora befektetés, mert nem az, ha megveszel egy házat, ami rossz helyen van, akkor az nettó értékcsökkenést tud produkálni.


Továbbá sokan csak és kizárólag azért akarnak saját ingatlant, mert pont nincsen elérhető áron/helyen bérlemény, nem azért mert hivők mint te!

Az állam szempontjából meg igenis hasznosabb a sok bérelt ingatlan, ugyanis a munkaerő ezzel mobilisabbá válna. A nyugat-európai gazdasági siker hátterében pont ez áll, hogy bárki mehet bárhová, mert sok egymással konkuráló lakás van a piacon, ami kiadó, így megtehetik azt, hogy akárhová mennek, nem szorulnak be a házukba évekre.

Tehát egy nagymérvű bérlakásépítési program vagy ingatlanok állami felvásárlása szerintem evidencia kell legyen egy jól működő gazdasághoz.

Meg továbbra se értem páran miért akarják ennyire, de ennyire tömni a bankok zsebeit, most minden demagógiát félretéve, miért jobb ha a bank a főbérlő mintha egy főbérlő a főbérlő? Szerintem nagyon sok frankhiteles inkább élt volna bérelt lakásban, ahonnan nem rakják ki őket, mint olyanban, ahonnan a bank kénytelen volt.


"Ha autóról van szó akkor miért nem érvelsz az autó vásárlása helyett a taxizás mellett?"


Ez pont jól mutatja, hogy mennyire rövidlátó vagy, ugyanis autót is az emberek 90%-a csak szokásból vesz nem azért mert szüksége van rá. ha kiszámolod, hogy milyen irgalmatlan pénzeket költesz rá, (megvásárolni, üzemeltetni és persze az üzemanyag) akkor kapaszkodj meg még a taxi is olcsóbbra jön ki.

Ja és ott van "állami bérlakás" úgy, hívják, hogy tömegközlekedés.

2020. okt. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
73%

61:

A szocializmus hozadéka ez, akkor lett bele nevelve az emberekbe, hogy márpedig saját ingatlan kell venned, mert csak és kész. Ez nevelődött bele az emberekbe, ezt adják tovább, stb.

A mai magyar helyzetben meg nincs értelme ingatlant venni, csak nagyon rövid időre, de ahhoz irgalmatlan sok pénz kell. A rövid időt úgy értsd, hogy nagyon max 1 éven belül tiéd a lakás/ház.

Miért? Mert az ország helyzete mindig annyit változik. Sose tudhatod, hogy ahol vettél magadnak házat/lakást, mert jó munkahely van ott, stb. milyen helyzetben lesz pár év múlva. Lesz-e még ott a környéken munkahely, milyen emberek költöznek aztán oda, stb. Utána az emberek meg van lőve, mert munka nincs, eladni a házat nem tudja, mert olyan lett a környék, de a bankot ez nem érdekli, akkor is perkálj nekik. Ezzel szoktak nagyon sokan szívni.

2020. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
58%

#61 Kezdem sejteni hogy egy korlátolt látókörű és értelmű belvárosi pestivel próbálok zöld ágra vergődni. csak azt nem értem miért nem olvasod el a válaszokat ha azokra akarsz reagálni?

Tényleg, teljes komolysággal nem értem, mi a fészkes fenét nem tudsz felfogni azon a konrétan kiszámolt forintokkal megmutatott válaszon, amiben levezettem mennyire nem éri meg bérelni és mennyivel jobban jársz ha helyette hitelt veszel fel.

Ahogy ugyanígy le van írva - nem is egyszer - hogy nem kell mindenkinek, mindig és rögtön lakást vennie. Hogy a bérlakásokra is szükség van. De nem, ez el sem jut az agyadig, csak hajtogatod a baromságot.

Nem tudok ennél többet tenni, ha hülye akarsz lenni akkor csináld!

Nekem van házam. Pontosan azért, mert eleve nem a lakbér fizetéssel akartuk a pénzünket szétszórni. Nem 40 év fizetés után lett lakásom, hanem pályakezdőként, és azóta házat építettünk, nem is kicsit, nem is rossz helyen. És bizony autón is van. Tudod az ország nem Budapestből áll, a tömegközlekedés nem mindenkinek jelenti azt, hogy kilép a házból és ott van a busz/villamos/metró/troli választhat. Még rokonaim Budapest külső területein sem tehetik meg hogy autó nélkül éljék az életüket.

És képzeld, nincs hitel már a házunkon, nem hitelre vettünk autót - egyiket se. És nem, nem került többe, mintha béreltük volna vagy taxival járnánk. Sőt, a tömegközlekedéssel összemérhető a költsége.

Nagyon el vagy te varázsolva, javaslom lépj ki a kis facebook vagy twitter világodból és ismerkedj meg azzal ami valóban körül vesz!

És igen, fizethetsz nyugodtan életed végéig lakbért. lehet, hogy nekem fogod majd fizetni, mert képzeld, nem csak egy lakásunk van ám. Ahogy barátomnak sem és a sógoromnak sem. Te vagy az akinek köszönhetően lehet majd még egy, mert nekem fizeted ki lakbérként azt, amit én meg majd befizetek a banknak törlesztő részletbe.

2020. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
62%

63-as! Na látod, csak kibújt a szög a zsákból! Mindig is volt egy olyan érzésem, hogy a te vehemens állami bérlakás ellenességed arra vezethető vissza, hogy te a mostani rendszer nettó nyertese vagy, csak ezt eddig nem bökted ki, hát ezzel kellett volna kezdeni, máris nem vitatkozott volna veled a másik válaszoló sem annyit, -sőt én sem írtam volna neked reagálást- mert tudta, tudtuk volna honnan fúj a szél.


Azért reagálok pár dologra!


"Kezdem sejteni hogy egy korlátolt látókörű és értelmű belvárosi pestivel próbálok zöld ágra vergődni."


Ebben a pillanatban egy harmincezres kisvárosban lakom az Alföldön, lám ennyire vagy jó emberismerő, de ide se jutottam volna el soha, ha nem laknék bérlakásban. Hanem még mindig otthon kuporognék a szülővárosomban, és sírnék, hogy szarul keresek, meg mindenemet viszi a törlesztő a banknak. Egyébként a bérleti díj kevesebb mint ötvenezer errefelé. Amúgy rokonaid és te hallottatok már a kerékpár nevű eszközről, csak kérdem? Vagy az túl proli?


"Nem 40 év fizetés után lett lakásom, hanem pályakezdőként, és azóta házat építettünk, nem is kicsit, nem is rossz helyen."


Tehát szüleidtől kaptál egyet, ezzel semmi probléma, csak a többség szülei nem ilyen gazdagok. Azért ezt hidd el, ha néha kidugod a fejed a milliomosok világából.


"Sőt, a tömegközlekedéssel összemérhető a költsége."


Ezen hangosan felnevettem, ebből látszik milyen buta is vagy, fogadjunk kiszámolod mennyi megy el havonta benzinre, nagyvonalúan figyelmen kívül hagyva az összes többi költséget, ami egy gépkocsival jár.


ui. szerinted a bank meg kinek a pénzét adja neked kölcsön? Többek közt az enyémet, akkor ki is van ráutalva a másikra? Mert van annyi pénzem bankban félretéve, hogy tudnék venni egy saját házat, vagy lakást rég, de miért tenném? Nem akarok én itt letelepedni december 31-el lejár a szerződés a cégemmel, akkor most sírjak itt és ne nézzek szét más városban munka után, mert itt vettem házat?

2020. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!