Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hogyan kellene...

Szerinted hogyan kellene kezelni a transzneműséget az okmányokban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 17:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 A kérdező kommentje:

#40:


Arra viszont törvényt kell hozni, hogy büntethető legyen, ha eltitkolja, mielőtt történne valami. Tudom, hogy elviselhetetlen egy libsi számára, de azoknak is vannak jogai, akik nem kisebbséghez tartoznak.

2021. nov. 11. 21:24
 42/142 anonim ***** válasza:
64%

#41

És mégis mire föl lenne ebből törvény?

Csak mert te félsz, hogy rád mozdul egy transz?

Aztán hogy tartatnák be a törvényt? Meg ugyebár jogában áll nem világgá kürtölni mindenkinek aki nem áll elég közel hozzá. Elvégre az volna a cél, hogy "betudjon épülni" úgy mint annak a nemnek a tagja.

Ha meg ennyire félsz nem kell csajozni és nem futsz bele véletlen abba a kis százaléknyi emberbe SE.

2021. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 A kérdező kommentje:

#42:


Értem, tehát a többséghez tartozónak nem okozhat törést az életében, ha ilyen kapcsolatba kerül, őt le kell szarni. De szegény transzneműt még annak se szabad hívni, amilyen nemű eredetileg, mert ő visszafordíthatatlanul károsodik ettől lelkileg. Tipikus libsi kettősmérce.

2021. nov. 11. 21:35
 44/142 anonim ***** válasza:
72%

#43

Mert a "többség"nek több emberi joga van mint egy transznak vagy mi?

2021. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 A kérdező kommentje:

#44:


Miért egy kisebbséginek több emberi joga van, mint egy többséginek? A kérdés költői, hiszen a libsik szerint igen.

2021. nov. 11. 21:48
 46/142 anonim ***** válasza:
72%

#45

És neked mégis mi a "többlet" a jogokban? :'D

Meg szerinted egy "kisebbségnek" kevesebb joga kell legyen mint a "nagy többségnek"?

2021. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 A kérdező kommentje:

#46:


Tudod, ha egy transzot bántja, ha én nem tekintem olyan neműnek, mint amit választott, akkor viszont el kell fogadni, hogy az én nézőpontomból márpedig ő olyan nemű, amilyennek született, függetlenül attól, hogy ő hogy éli meg, ezért nincs joga engem átverni ezzel. Se párkapcsolatban, se sportban, se semmi másban.

2021. nov. 11. 21:59
 48/142 anonim ***** válasza:
68%

#44 "Mert a "többség"nek több emberi joga van mint egy transznak vagy mi?"

Nincs senkinek se több emberi joga, mint a másiknak.

Az, hogy eltitkold a születési nemedet és másnak add ki magad, az nem emberi jogod.

Ráadásul ezt nem teheti meg egy nem transz se, vagyis a "többség" se.

Egyenlő jog mindenkinek.

Én se hazudhatom magam más neműnek, meg te se.

2021. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
27%

#48

Hát egy transz nem is hazudja magát más neműnek.

És annyi joguk azért csak van, hogy azt mondjanak el amit akarnak és annak akinek akarják a saját döntésük szerint.


#47

És mégis mi abban az átverés ha önmagát adja? Attól mert szerinted mindenkit a lába közti rész kategorizál attól még nem így van. Ennyi erővel egy hat ujjú nő se nő vagy egy született vak nő se nő mert nem úgy született ahogy a többségi nők.

2021. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 A kérdező kommentje:

#49:


Te nem tudod magad beleképzelni a másik ember helyzetébe. Itt arról van szó, hogy neki van egy érzékelése, hogy ő más nemű, mint amilyennek született. Mondjuk én speciel ennek a bátorításával se értek egyet, de ezt most hagyjuk. Viszont a másik ember szemszögéből ő akkor is olyan nemű, amilyennek született, a többi csak a fejében létezik. Akkor most melyikünknek van igaza? Neki joga van másnak képzelni magát, mint ami, nekem viszont jogom van annak tartani, mint ami. Persze libsiéknél nem, mert ott halálos bűn, ha nem a felvett nemének megfelelően hívod, az viszont nem, ha ő átver, és életre szóló traumát okoz, mert csak az ágyban derül ki, hogy mi is az igazi neme. Kettősmérce ugyebár.

2021. nov. 11. 22:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!