Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hogyan kellene...

Szerinted hogyan kellene kezelni a transzneműséget az okmányokban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 17:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/142 A kérdező kommentje:

#60:


Hagyjad, valami problémát érzékelek a vitatkozó emberkénél. Nem érti meg, hogy egy külső szemlélő számára nem lesz nő attól egy férfi, hogy átműtteti magát. Ez csak az ő fejében létezik. Meg azéban, aki nem képes gondolkodni.

2021. nov. 11. 22:55
 62/142 anonim ***** válasza:
46%

"Nem, nincsen ilyen joguk. Ezt hívják hazugságnak és a másik átverésének. A törvény konkrétan leírja és bünteti a csalást, megtévesztést."

Az nem hazugság meg átverés ha nem reklámozod mindenkinek a számodra fájdalmas múltadat.


"Értelmes ember elmebetegségnek nevezi azt amikor valaki másnak képzeli magát mint ami valójában."

Szóval a szakemberek szerinted nem értelmesek? Mert az orvostudomány szerint nem elmebetegség.


"Nem át kell írni az igazolványában a nevét és támogatni a tévképzetét, hanem kezelni kellene az illetőt és segíteni abban, hogy normális ember lehessen."

Aztán milyen kezelésre gondoltál? Talán elektromos székben sokkolásra? Csak szólok ezt már próbálták régen melegeken és nem vált be. Csak roncsot csináltak belőlük.


"Nem is. Pont ezt magyarázzuk neked, hogy attól mert levágatod a farkadat még nem leszel nő."

Én arra gondoltam, hogy szerintetek amivel a lábad között születsz az vagy. Na de ilyen alapon akkor az interszexek mik? XD

2021. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/142 anonim ***** válasza:
80%

#61

Te nem tudod megérteni, hogy néhány idióta miatt nem fognak a transzok olyan emberként élni akinek mások eldöntik helyettük. :)

Ha nem tetszik írd ki magadra, hogy "transzokból nem kérek." és nem is fognak közel menni hozzád. Hidd el az ilyeneket messzire kerüli minden transz.

2021. nov. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/142 A kérdező kommentje:

#62:


Az is a részed, ami a lábad között van. Az is te vagy, nem csak egy darabod. Gondolom, te ilyen túl érzelmi lény vagy, aki szeretetből lefekszik egy szőrös, szakállas, kopaszodó, sörhasú nővel is, mert az is "szeretet".

2021. nov. 11. 23:07
 65/142 anonim ***** válasza:
45%

#64

Neked aztán rossz elképzelésed van a transznőkről. Durva sztereotípia a kinézetről. Sőt nem is igazak.

2021. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/142 anonim ***** válasza:
70%

#60 Hát, egy intoleráns barom azt mondaná rá, hogy egy hülye kis transzi, de mivel én nem vagyok az, csak annyit mondok, szegény nem teljesen ép.

Azért van egy diszkrét bája annak amikor megy a harc azért, hogy meleg büszkeség, meg mindenkit el kell fogadni olyannak amilyen és mindenki egyéniség blablabla - tőlük, aztán nekiállnak hisztizni amint nekik maguknak kellene elfogadniuk önmagukat olyannak, amilyenek.

Ő egy olyan valaki, aki nem tudja elfogadni, hogy fiúnak született és férfiként fog meghalni is, akármennyi rúzst ken magára, akárhány tűsarkút vesz fel, akármennyi hormont töm magába és akármit is műttet le meg fel a testén.

Én soha nem voltam se szép, se semmi extra, most meg még kevésbé vagyok már. Ez van. De ez vagyok én és nem állok a tükör elé ismételgetni, hogy én vagyok Marilyn Monroe és innentől szólítsatok így. Ha megpróbálnám joggal röhögnének ki. Miért kellene nekem együtt játszanom a beteg képzelgéseit vele?

Amikor kicsik voltak a gyerekeim és űrhajósat, szörnyeset vagy királylányosat játszottunk, az rendben volt. Mert ők még gyerekek voltak és attól mert egy délelőtt beöltözött Hófehérkének még nem hitte magáról, hogy úgy is marad. Tőlünk most meg elvárják, hogy túlkoros óvodásokkal játsszuk mintha a képzelgéseik valóságosak lennének. Nem azok. Felnőtt ember, ha már nem kezelteti magát az az ő dolga, de ennyi. Én nem hülyültem meg, nem fogok úgy tenni mintha az lenne a valóság amit ő képzel.

Én elfogadom, hogy ő ilyen, férfi létére lányruhában szeret mászkálni és ennyi. Ő is legyen toleráns velem szemben és fogadja el, hogy ettől én még nem fogom őt nőnek tartani!

2021. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/142 anonim ***** válasza:
28%
Ééés itt látszik meg, hogy miért is kell az lmbtq-nak harcolnia... Lényegében emberszámba se veszi a hű de nagyra becsült heteró "többség" a többieket csak mert nem mindenki olyan mint ők. :/
2021. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/142 A kérdező kommentje:

#67:


Figyi, ha nem tudsz olvasni és szöveget értelmezni, akkor szerintem hozzászólnod se érdemes.

2021. nov. 11. 23:33
 69/142 anonim ***** válasza:
63%

#67 Veled ellentétben én emberszámba veszem. Pontosan ugyanazt várom el egy lmbtqxyz akárminek magát képzelőtől, mint bárki mástól, és mint saját magamtól.

Nem akkor veszel emberszámba valakit ha ráhagyod a hülyeségét hagy legyen elmebeteg nyugodtan, hanem ha nem támogatod az elmebaját és megmutatod neki mi a valóság.

2021. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/142 anonim ***** válasza:
56%

#69

Pont azzal nem veszed emberszámba őket, hogy ha elmebajnak tekintesz mindent ami eltér a heterótól.


#68

Valami új érv az olvasási és szövegértési képességeimen kívül esetleg? Vagy kifogytál és már csak ilyenek maradtak?

2021. nov. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!