Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hogyan kellene...

Szerinted hogyan kellene kezelni a transzneműséget az okmányokban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 17:40
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/142 A kérdező kommentje:
Ha valaki férfinak született, akkor tömhet magába bármennyi hormont, műttetheti magát akárhogy, viselhet akármilyen ruhát, férfi marad. És ha meghal, és a csontvázát évszázadok múlva megtalálják, férfiként fogják azonosítani. A biológia nem írható felül. Ezért nem szabad szerintem az okmányokban megváltoztatni a nemet. Ha valaki nemet akar változtatni, tegye, de attól még a többi embernek nem kötelessége az ő téves valóságérzékelését valóságként elfogadni.
2021. nov. 12. 23:42
 82/142 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező, engedd meg, hogy puszta segítő szándékból én is hozzászóljak. Végigszaladtam az eddigi hozzászólásokon, a tieiden is, úgyhogy nagyon precízen látom mi a helyzet.

Ez alapján úgy látszik, késői tinédzser korodban járhatsz, információs forrásaid a propaganda médiumokból erednek, ezért abszolút megértem miért vagy ennyire kétségbeesve, és honnan ez a mérhetetlen düh, a tehetetlen frusztráció.

A jó hírem, hogy nem kell félj, hogy transznemű lánnyal hoz össze a sors, ha az első beszélgetés során elmondod mennyire utálod őket, azonnal ott fog hagyni ha nem volna cisznemű.

Abban nem vagyok biztos, hogy egy értelmes és normális lány veled szeretne lenne, ha elcsíp, ahogyan a személyi igazolványát kilopod a táskájából.

A viccetvfélretéve, semmi közöd nincs ahhoz, hogy bárkiről megtudd, születésekor mi fityeget vagy nem a lábai közt. Tudom, te is azok közé tartozol, akik erre vannak ráfixálódva, de hát egyelőre nem csak neked vannak emberi jogaid, nem csak neked van jogod a méltóságod megőrzéséhez. Csak hogy tudd, nem mindenkinek van ilyen aberrált szintű kíváncsisága.

A téveszmédtől eltérően a személyi igazolvány nem arról szól, ki voltál valaha, hanem ki vagy moat. Hogy pl. a hatóság be tudjon azonosítani a segítségével. Ezért nem a születéskori fotód van benne, amin még nyúlszájad volt, kopasz voltál és az egyik füled kajla. Ezeket is fel kellene tüntetni, nem? Hogy nehogy véletlen egy nyúlszájjal születettbe legyél szerelmes. Nem érzed mennyire szánalmas és izzadtságszagú a kínlódásod, hogy mindemt megtudj a másik korábbi voltáról?

Egy transznemű lány ha bemegy a bankba, akkor nőként fogják kezelni, és az a természetes, ha az igazolványában is ez köszön vissza. Ha férfi lenne benne, az pont hogy megnehezítené az azonosítását.

Most még fiatal vagy, van időd ezeket végiggondolni. Nincs kizárva, hogy a legjobb barátaid egyike is egy transznemű srác vagy lány lesz. Válj érett, felnőtt férfivá, nőjj fel szellemileg is nem csak testileg. Hagyd magad mögött a bayerzsolt szintű frusztrációidat. Boldogabb élet vár, ahol mások is szívesebben töltik veled a szabadidejüket. Egy gyűlölködő ember nagyon hangulatromboló, normális társaságban nem tűrik az ilyet.

2021. nov. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/142 A kérdező kommentje:

#82:


Nézd, én nem akarlak megbántani, mert nyilvánvalóan nem érted a problémát. Tudom, hogy nektek, valóságtagadóknak nem számít a biológia, de attól az még létezik. Az egzakt tudomány, ellentétben a genderideológiátokkal. Tudod, mit mondok? Még azt is elfogadom, ha valaki átműtteti magát. Élje úgy az életét, ha az a jó neki. A társadalomnak viszont nem kell az ő játékát játszani. Tudomásul kell venni, bármilyen frusztráló és fájdalmas, hogy nem az átlagtól eltérőek a világ közepe, hogy normális emberek is vannak, akik nem szeretnének olyan világban élni, ahol egyes kisebbségek vannak rossz hatással rájuk vagy a gyerekeikre. Nőj fel, próbálj meg egy kicsit kinézni a lyukadból, és talán akkor toleránsabb leszel. Addig is minden jót!

2021. nov. 13. 02:00
 84/142 anonim ***** válasza:
72%

Én egyetértek a 82-vel (a propagandát és a bayar-t leszámítva, már bocs).


#83

Még jó, hogy az ID kártya nem biológia tanszék. :'D

Gondold már bele magad abba a helyzetbe, hogy mondjuk a példa okáért férfinak születtél de már 0-24ben nőként élsz. Aztán egy hivatalos ügyintézésben fennakadásokat okoz, hogy miért vagy férfinak jelölve az ID-n mikor nem egy pasast látnak maguk előtt. (Kicsit a transz témájú kérdéseket olvasgatva belefuthatsz egy embernek az ilyen személyes történeteibe is. Szóval van ilyen szituáció a valóságban is.)

Meg úgy alapból is értelmetlen, hogy régi már nem aktuális szociális adatokat tartalmazzon.

2021. nov. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/142 A kérdező kommentje:

#84:


És akkor mért is nem felel meg az, hogy mondjuk harmadik nemként legyenek az okmányokban jelölve?

2021. nov. 13. 03:50
 86/142 anonim ***** válasza:
79%

#85

Mert azzal nem beilleszkedsz abba egy adott nemi csoportba (mint amit elszeretnének érni a transzok), hanem pont még feltűnőbb leszel? Kb ugyan az lenne a végeredmény, mintha a régi nemed marad benne, csak hivatalos ügyeknél nem okoz fennakadást, hogy mondjuk egy nőnél férfi okmány van (vagy fordítva).

Meg ez inkább arra megkülönböztetésre emlékeztet, mint mikor a németek Dávid csillagot tetettek a zsidókra. Csak itt a transzokat egy feltűnő harmadik csoporttal emeled ki.

2021. nov. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/142 A kérdező kommentje:

#86:


De milyen megkülönböztetés? Könyörgöm, az ő biológiai nemük más, mint amit fel akarnak venni. Érted ezt? Hiába csinál akármit, nem lesz belőle nő. Mert nem annak született. Innentől nincs miről beszélni.

2021. nov. 13. 04:55
 88/142 anonim ***** válasza:
79%

#87

A transzok számára külön harmadik csoportot létrehozni igen is megkülönböztetés. Még akkor is ha ez nem jut el az agyacskádig. :)

Az a logika pedig eléggé durva butaság, hogy "az vagy ahogy kipottyantál". (bár egyes emberekre a világban illene ez az idézet...)

2021. nov. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/142 anonim ***** válasza:
13%

#88 Értjük mi nagyon jól, hogy azt szeretnétek hogy mindenki belemenjen egy hazugságba és el lehessen titkolni ha Béla Rozállá alakította magát valamiképpen.

De te is értsd meg, hogy ez sem nem alapjoga Bélának, sem nem valós lehetősége, mert soha nem lesz igazából Rozál. Csak annak néz ki. Attól mert belemegyünk a hazugságba és el tudja titkolni már az igazolványaiban is, hogy ő Béla volt, attól még nem lesz igazi Rozál, csak egy olyan férfi lesz aki női ruhában jár. Akkor is ha levágatja a farkát, ha hormonokkal mellett növeszt magának, akkor sem lesz nő, mert nem lehet nő egy férfiból, csak annak nézhet ki.

Pontosan ugyanúgy, ahogy megteheti a testével, ruházkodásával, hogy úgy fog kinézni, mint egy vámpír vagy mint egy faun, de attól még azzá sem fog válni.

A biológia egy eldőlt dolog, nem választás kérdése. Nem megyünk bele egy olyan ostoba játékba, hogy na akkor most cisz-nő meg transz-nő stb. Nincs ilyen. Vagy nő vagy férfi.

Soha nem voltam szép, ahogy nagyon sok nő nem volt még csak elfogadhatóan kinéző se, egy rakás nő van aki meg kifejezetten ronda nőnek, mindenki ismer olyat is aki még férfinak se lenne szép. És? Ettől még nő marad, csak csúnya. Ránézel, bajsza van, széles válla, tagbaszakadt, soha nem hordott szoknyát, csak nadrágot, mindig pólóban, sapkában jár, mint a pasik stb. de akkor is nő. Csak egy csúnya nő. Elfogadja ő is és elfogadják mások is, nem attól lesz nő, hogy rúzsozza magát, miniszoknyában tipeg haspólóban. Attól nő mert annak született.

Ti meg itt hisztiztek, hogy ne ez számítson. DE! Ez fog számítani, minden más hazugság. Ma a világ a hazugság felé tolja a fiatalokat, pontosan az ellentétére akarja rávenni őket, mint amit még pár évvel ezelőtt is nyomtak az emberek fejébe: hogy fogadd el magad olyannak amilyen vagy és nem kell hogy korlátozzanak a társadalmi nemi szerepek szerinti elvárások.

Hordj szoknyát, műttesd át magad, ahogy akarod, a te dolgod - nem a mienk.

De nem fogunk belemenni abba, hogy hazudhass arról kinek születtél.

2021. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/142 anonim ***** válasza:
79%

#83

"nektek, valóságtagadóknak nem számít a biológia, de attól az még létezik. Az egzakt tudomány, ellentétben a genderideológiátokkal."


Ebbe túl mélyen pislantottál bele. Tudományos konszenzus áll az érvek mellett, míg te úgy hivatkozol a biológiára, mint aki csak fél évet tanult belőle és még nem jutott túl a falevelek mintázatán. A biológiával tudósok dolgoznak, nem fotelszakértők.



"normális emberek is vannak, akik nem szeretnének olyan világban élni, ahol egyes kisebbségek vannak rossz hatással rájuk vagy a gyerekeikre."


Ebben egyet fogunk érteni. Én ezektől a kisebbségektől féltem a gyerekeinket: fasiszták, pedofílok, homofóbok, transzföbok, gyűlölködők, stb. Igen, a listán most te is rajta vagy.


Mivel semmire nem válaszoltál értelmesen, azt hiszem elég pontosan betalálhattam. Pont az a szint vagy, akinek gondoltalak. Nagy kár, hogy az energiád gyűlölködésre használod fel. Meg hogy nem is próbálod megismerni azoknak az embereknek a világát, akikről habzó szájjal fröcsögsz. Te csak attól rettegsz, hogy egy szép lánnyal leszel, és nehogy csókolózás után tudódjon ki, hogy születésekor lányként anyakönyvezték.


#84: Értékelem, hogy véded Bayer Zsolt karakterét és a politikai propagandát, de én olyan sok gyűlöletkeltést láttam tőlük, hogy azzal az ország összes bíróságát be lehetne tölteni egy normális világban. Én nem tudom ezt megbocsátani nekik, sajnálom, túl sok emberi sorsot ismertem meg.

2021. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!