Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hogyan kellene...

Szerinted hogyan kellene kezelni a transzneműséget az okmányokban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 17:40
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/142 A kérdező kommentje:

#70:


Azért nem tudok mást mondani a szövegértési képességeidről, mert ez az igazság. Ha valaki végigolvassa a vitáidat itt velem, másokkal, akkor látja, hogy képtelen vagy a legalapvetőbb logikai okfejtéseket is felfogni. Ez olyan, mint a vallásosság. Csak rosszabb...

2021. nov. 11. 23:47
 72/142 anonim ***** válasza:
66%

#71

Már bocs, ha nem szíveskedek egyetérteni a te álláspontoddal ami ellenzi a transzokat és valószínűleg a többi másságot is.

Főleg, hogy akkor magamat köpném arcon, mint transz.

2021. nov. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/142 A kérdező kommentje:

#72:


Transz vagy? Akkor bocsánatot kérek. Érintettként már értem, miért nem érted meg a másik fél álláspontját.

2021. nov. 11. 23:54
 74/142 anonim ***** válasza:
66%

#73

Azt nem értem, hogy miért ellenzed ennyire a transzokat. Elvégre gondolom még egy se mozdult rád. És valószínűleg nem is fog. Ez olyan mintha az ötös lottót akarnád megnyerni, tehát valószínűbb, hogy még ebben az életben látod a napot felrobbanni mintsem, hogy transz rád mozduljon. :)

2021. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/142 A kérdező kommentje:

#74:


Ne folytassuk, megértem a helyzetet, tényleg.

2021. nov. 12. 00:17
 76/142 anonim ***** válasza:
16%
Tóthné Tót Béla
2021. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/142 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a nem csak és kizárólag orvosi adat. Pont abból van félreértés, ha valaki nőnek tűnik, erre elkérik bármi iratát, amin férfi, máris megkapja a vádat, hogy más okmányaival él vissza. Ráadásul ez hátráltatja a transzokat a munkakeresésben, pedig a munkáltatónak aztán tényleg semmi köze semmelyik alkalmazott nemi szervéhez. Mondjuk én nem tudom értelmezni, hogy a nő és férfin kívül, az interszexuálison kívül mi van, de támogatom, hogy az legyen az iratokon, ami szerint él, a többi elég az orvosi nyilvántartásnak. De elég rá max három opció:férfi-nő-semleges (a semleges minden más, ami nem férfi vagy nő. Ennyi kompromisszum elég)


Kérdező, az meg elég cringe, hogy iratok alapján akarod megtudni a párod dolgait. Meg abszurd az elképzelés. Ha komoly a kapcsolat, akkor el fogja mondani, vagy ha összeköltöztök ne adj isten, akkor látod, hogy rendszeresen orvosi kontrollra jár és injekciózza magát/hormonos készítményt ken magára, amimek hosszú a felszívódási ideje/napi szinten gyógyszert szed. Ráadásul valamikor úgyis beszéltek a véleményetekről bizonyos témákdól, és ott fel fog tűnni neki, hogy nem bírod a másságot.

De amúgy ismerkedésnél első második randin nem megy bele az élete "rossz" részeibe az ember. Én nem mesélek az alkoholista apámról, max ha olyan komoly a kapcsolat, hogy lehessen mély dolgokról beszélni. A transzneműség is ilyen téma.


De egyébként egyéjszakáson, meg pár randival abbamaradó ismerkedésen, kívül nem igazán van olyan szitu, amiben ne beszélne az ember a partnerével ilyen komoly témával.

2021. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/142 anonim ***** válasza:
20%
Hát szerintem az lenne a legjobb ha a születési és a jelenlegi német is felírnák
2021. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/142 anonim ***** válasza:
20%
Nemét*
2021. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/142 anonim ***** válasza:
31%

#78 "Hát szerintem az lenne a legjobb ha a születési és a jelenlegi német is felírnák"

Ezzel csak annyi a gond, hogy a születési neme a neme, mindegy hogy abban a pillanatban minek néz ki. A másik - és ami meghatározóbb ebben a helyzetben - hogy pont azért akarnák a születési nemüket megváltoztatni, hogy ne lehessen tudni a papírjaikból, nevükből, hogy nem az a nemük, aminek éppen abban a pillanatban látszanak. Ha oda van írva, hogy születési neme és jelenlegi neme, máris látni, hogy a miniszoknyás Dzsennifer valaha Géza volt ám.

2021. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!