Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet, hogy a 444-Tele...

Az hogy lehet, hogy a 444-Telex közönsége állítólag a leghumanistább, legtoleránsabb közösség, mégis véres szájjal védik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Az abortuszt, ahol a doktor szikével benyúl a nő hasába, ott felaprítja a magzatot, majd kiszipkázza porszívóval. Lehet szépíteni, de ez történik a gyakorlatban.

Ezt egy ilyen ultraliberális "értelmiségi" hogyan védheti meg, sőt kapálózhat a nők "önrendelkezéséről", miközben egy emberi életet oltanak ki ezzel a legbrutálisabb módon? És ne jöjön senki azzal, hogy "az csak egy sejtcsomó", mert nem az. És nem is a nő teste, mert én sem anyám teste vagyok, hanem a sajátom...



2022. máj. 10. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy az kis hazánkban megszokott, itt csak fekete- fehér álláspontok vannak. Ki - ki a maga politikai eldugultságának megfelelően. ( Tisztelet a kivételnek!)

Egy nő teste felett csak neki van joga rendelkezni. Egy pár hetes magzat nem több mint egy daganatos sejtburjánzás, aki ezt tagadja annak fogalma sincs a biológiáról. Ezt eltávolítani nem több mint egy tumort kivenni. Vagy van a földön bárki, aki emlékszik a magzati létre, vagyis akkor már létezett értelemmel?

Egy magzatot elvetetni nem más mint egy gépekkel életben tartott kómás beteget lekapcsolni a gépekről, a különbség annyi, hogy az abortusz esetén a művelet sok tekintetben megmenti a nőt, míg a lekapcsolásnál nincs nyertes.

Aki tiltaná az abortuszt, az gyakorlatilag szenvedésre ítélné a nőket és sok esetben a megszületendő gyermekeket is.

Aki megszületésre ítélne pld. egy előre tudhatóan beteg/ torz gyermeket, az megszületne a helyében? Aki megszületésre ítélne egy olyan gyermeket, akinek az első pillanattól fogva nélkülöznie kellene a szerető családot, aki csak sodródna és szenvedne, az megszületne?

2022. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
80%

30-as

Tökéletesen egyetértek veled.

2022. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
0%
#31: Én abortuszellenes vagyok, de én se tiltanám. Viszont a társadalmat alapvetően máshogy kéne nevelni, nem az önzőségre, és nem arra, hogy azt gondolja, egy gyerek felnevelése teher, vagy hogy létezik tökéletes élet, és azt csak a jólét és kényelem biztosíthatja. Azon kívül szerintem joga van megszületni egy beteg gyereknek is, egy Down-kóros embernek is joga van élni, és inkább azon kéne lenni, hogy megfelelő életet biztosítsunk a számukra is, nem pedig elvetetni őket, mert ez szinte már fajtanemesítés, eugenika. És továbbra is azt mondom, hogy ne nevezzünk "daganatos sejtburjánzás"-nak egy magzatot, pláne egy olyan világban, ahol ha kimondom, hogy férfiból nem lehet nő, virtuálisan megköveznek ugyanazok, akik az abortusz legnagyobb pártolói.
2022. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 Dzsonszi ***** válasza:
2%

#31 ezzel a logikával élve nyugodtan oljunk meg minden 4 évesnél fiatalabb gyereket úgyse emlékeznek semmire mire felnonenek.

Amúgy ha kilatnal a hulyesegedbol látnád hogy a 33as valaszoloval csak érveket sorakoztatunk fel az abortusz ellen, nem ratok akarjunk erőltetni, ti meg tovabbra is jöttök a daganatos burjanzasos dumaitokkal. Nagyon megnyerőek vagytok mondhatom.

2022. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 anonim ***** válasza:
96%

Érveltek az abortusz ellen, de miért? Hogy ne legyen abortusz. Az mit jelentene? Hogy az, aki abortuszt akar, ne juthasson hozzá. Óhatatlanul az érvelésetek következménye, magában hordozza.

És még annyit, hogy egy pár hetes embrió és egy 4 éves gyerek nem egyenértékű. Ne próbálja meg semmilyen bolond ezt bemagyarázni, mert biológiából egyes. Képzeld el, hogy ég egy ház. Egy szobában van egy 4 éves gyerek, és egy petri-csészében egy pár hetes embrió. Csak az egyiket mentheted meg. Ne mondd azt, hogy nagy dilemma előtt állsz.

2022. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
0%
#35: Én már az előbb is leírtam: nem akarom tiltani az abortuszt, de a társadalmat úgy kéne nevelni, hogy a gyerekre ne teherként nézzenek, ne úgy, hogy egy nem kívánt gyerek tönkreteszi az életüket, vagy hogy a jó élet az csak egyféle lehet: kényelmes. De ha csak ennyit tennénk, a liberális emberek már attól is ki lennének akadva, mert milyen jogon akarjuk nevelni az embereket. Holott a liberális nevelés, hogy te szabadon dönthetsz a testedről, az is nevelés.
2022. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy szabadon dönthetsz a testedről, nem nevelés, hanem jog.
2022. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
2%
#37: És a magzatnak nem lehet joga? Az a különbség a liberálisok és a konzervatívak között, hogy utóbbiak elismerik, hogy van ideológiájuk, előbbiek nem.
2022. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
96%
Az embrió? Ami néhány sejt csupán? És több joga lenne, mint egy felnőtt nőnek? Hagyjuk már
2022. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 LazyJones ***** válasza:
96%
#38 Tévedés. A különbség az, hogy a liberális nem tekint személynek egy tudattal, értelemmel, érzékeléssel nem rendelkező kezdetleges sejtcsomót pusztán azért, mert a genetikai állománya azonos egy emberével.
2022. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!