Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet, hogy a 444-Tele...

Az hogy lehet, hogy a 444-Telex közönsége állítólag a leghumanistább, legtoleránsabb közösség, mégis véres szájjal védik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Az abortuszt, ahol a doktor szikével benyúl a nő hasába, ott felaprítja a magzatot, majd kiszipkázza porszívóval. Lehet szépíteni, de ez történik a gyakorlatban.

Ezt egy ilyen ultraliberális "értelmiségi" hogyan védheti meg, sőt kapálózhat a nők "önrendelkezéséről", miközben egy emberi életet oltanak ki ezzel a legbrutálisabb módon? És ne jöjön senki azzal, hogy "az csak egy sejtcsomó", mert nem az. És nem is a nő teste, mert én sem anyám teste vagyok, hanem a sajátom...



2022. máj. 10. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
2%
#39-40: Akkor leírom részletesen. A jog egy mesterséges fogalom. A liberálisok azt mondják, az anya teste feletti rendelkezésének joga fontosabb, mint a magzat élethez való joga, vagy más megközelítésben, a magzatnak nincs joga, amíg a nő része. Ez egy ideológia, de a liberálisok nem akarják ezt elismerni. A konzervatívok ellenben elismerik, hogy van ideológiájuk. Ez pedig az, hogy a magzatnak is van joga az élethez, és ez előrébbvaló, mint a nő teste feletti rendelkezésének joga.
2022. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
93%

Az ideológia is mesterséges fogalom. Olyan mint a hit. De oké. Én bevállalom, hogy az ideológiám része, hogy az anya joga a testéhez előrébb való, mint egy sejtcsomó bármilyen “joga”.

Tudod ez olyan, hogyha valakinek új mondjuk májra van szüksége, és csak te vagy a közelben, akinek pont tökéletes a mintázata, és ha te nem adsz a májadból, akkor meghal, akkor te gyilkos vagy? Nem. Nem vagy az. Mindenkinek joga van a saját teste felett. Az embriónak meg nincs teste, ami felett a nemlétező döntőképességével döntést hozhatna.

2022. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
3%
#42: Nálunk a 12. hétig engedélyezett az abortusz, és akkor már van teste. Egy csecsemőnek sincs döntőképessége, ő se tud döntést hozni a teste felett, nála mégse tartjuk elfogadhatónak, hogy megöljük.
2022. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
93%
Mert a csecsemő már kifejlődött annyira, hogyha lerakod valahova 5 percre, nem pusztul el magától. Egy embrió meg a nő testén kívül azonnal elhal. Az egyik egy létező élet, a másik meg.. igen, egy pulzáló sejtcsomó. Te sem gondolhatod, hogy egyenértékű egy 12 hetes embrió és egy csecsemő. Ezt ne is próbáld bemagyarázni, mert nevetséges. És te is tudod.
2022. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 Dzsonszi ***** válasza:
2%

#44 Remélem nem te vagy az aki írta, hogy biológiából egyes, ha egy 12 hetes magzatra azt mered írni, hogy csupán egy sejtcsomó, mert akkor nagyon nem vagy képbe. Amúgy ahogy a másik is írja, akkor legalább ismerjétek be, hogy igen nektek fontosabb a saját kényelmetek, ezért egy potenciálisan 60-70 évet leélő, annak valamennyi leszármazottját kinyírjátok. Ne jöjjetek már ilyen dumával, hogy a gyerek érdeke nem beleszületni meg stb. és emiatt kinyírjátok, de kedvesek vagytok vele.

Amúgy vicces, hogy ha a Marson találnának egy cseppvízben egy osztódásra éppen tudó valamit, rögtön életnek neveznék (jogosan), de ti egy 12 hetes (amerikában amúgy lehet 9 hónapos is) magzatra azt meritek mondani, hogy az nem számít életnek, aminek saját szívhangja van, abortálásnál látszik, hogy menekül a kés elől. És utána ezek mellett ti sírtok a leghangosabban a halálbüntetés ellen, olyan esetekben is, mikor 100%, hogy az adott illető követte el, sőt már ott tartunk, hogy a bűnözőket dicsőítitek, meg szobrokat állítotok nekik.

Ja meg jöttök a dumával, hogy ne szóljunk bele az életetekbe, meg hogy a mgeszületendő gyereketekkel mit csináltok (nem is szólunk amúgy), de mikor mi kérjük, hogy ne vigyétek be az óvodákba/iskolákba az LMBTQ propagandát, az le van szarva.

2022. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
84%

#45 arra már sokadszorra nem válaszolsz, hogy szerinted egy néhány hetes embrió egyenértékű-e, mint egy csecsemő? Tehát ha csak az egyiket lehetne megmenteni, akkor melyik maradjon? (Hátha most méltóztatsz majd válaszolni)

És igen, hagyni, hogy a gyereked ne szegénységbe, rossz kapcsolatba, rossz körülmények közé szülessen, a leghumánusabb dolog, amíg egy ilyen helyzetben lévő nő tehet. Tudtad, hogy az állatvilágban a legtöbb faj, képes saját akaratából elvetélni? Ha nem megfelelő a környezet, akkor elvetéltetik magukat, hogy az utód ne szenvedjen. Az ember, és néhány emberszabású nem képes erre egyedül. Tehát mint látod, nemcsak hogy természetes dolog, de igenis előnyös. Ha nem így lenne, az evolúció nem így fejlesztette volna ki.

Másik. Én nem vagyok a halálbüntetés ellen. Igen, az abortuszt is, és a halálbüntetést is támogatom. Ja, meg az eutanáziát is.

Én beismerem (én is voltam aki korábban beismerte), hogy a kényelmem, és a jövőbeni gyerekem kényelme nekem fontosabb, minthogy egy egész életen át tartó nyomorgásra ítéljem magamat, és a gyereket. Kinyírni meg élőlényt lehet. Mi az élőlény? Ami életben tud maradni egyedül. Tehát az a pár hetes izé, nem az. (Bizonygathatod, hogy az USA egyes részein a 9. Hónapban is lehet, azzal én sem értek egyet, de a 12. Hét, mint Magyarországon és a legtöbb más helyen is, abszolút elfogadható. Az embriónak nincs kifejlett fájdalomközpontja, sem tudta, még annyira se, hogy bármilyen koncepciója legyen a környezetéről vagy magáról. Korábban írták, hogy semmivel nem másabb egy ilyen létezést (életnek nem nevezném) megszűntetni, mint gépről lekapcsolni egy vegetáló embert. Ilyen egyszerű.

Ha a magzat gyerek lenne, akkor a terhesség igazolásától kellene járnia az adókedvezménynek, meg más kedvezményeknek. A biztosító is fizessen akkor, ha elvetél a nő, mivel haláleset történt. Vagy miért nincsnek temetések néhány hetes embrióknak? Ja, mert nem teljes értékű emberek? Nincsenek illúzióim, hogy válaszolni fogsz ezekre, de hátha elgondolkozol rajtuk.

Az, hogy “menekül” a kés elől, meg ha kinyitnál egy biológia könyvet tudnád, egy természetes reflex, minden elől “menekül” semmi tudatosság, vagy szándékosság nincs benne, nem több, mint amikor egy amőba elmozdul a másik irányba, mert valami hozzáért.

Ki viszi be az LMBTQ propagandát az ovikba? Egy ilyen esetet nem tudtok Magyarországon mondani. Ellenben fantasztikus Fidesz propagandának hála, már minden gyerek hallott a nemváltó műtétről.

2022. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 Dzsonszi ***** válasza:
5%

#46

Én nem állítottam sehol, hogy tiltsuk be az abortuszt, ha egyetem alatt a valakiknek becsúszik egy gyerek, azt meg tudom érteni, hogy elvetetik, mert még a saját jövőjüket se biztosították. Ha visszaolvasod én főleg az ellen emelek hangot, mikor nem kívánt parazitának, burjánzó daganatnak meg hasonlónak nevezitek, meg ráfogjátok, hogy nem számít élőlénynek. Legalább ne áltassátok már magatokat az ilyen dumákkal, hogy az ő érdeke, meg amúgy se számít élőlénynek. Én ha választhatnék, hogy egyáltalán ne létezzek, vagy potenciálisan egy handicappel indítom az életem, de legalább élek, akkor nyilván az utóbbit választanám, ne mondd már azt, hogy ez a gyereknek de jó, hogy egyáltalán nem is létezhet.

Ha már jössz a biológiával, akkor ne írj már le utána ilyet, hogy az számít élőlénynek, ami egyedül életben marad, mert ez akkora hülyeség már megint. Hány parazita, élősködő, csak szimbiózisban élni tudó élőlény van? Rengeteg. De itt egy wiki cikk.

"Az élőlények vagy élő organizmusok („élő szervezetek”) életjelenségeket mutató, önazonosságukat fenntartó (homeosztatikus), önmagukról reprodukálható, genetikai információt hordozó, termodinamikailag nyílt, disszipatív (energiát szétszóró), evolúcióra alkalmas rendszerek. Az élőlények egy vagy több sejtből állnak. "

Bár azok után, hogy sejtcsomónak nevezel egy 12 hetes magzatot nem csodálkozok rajta, hogy az élőlény definíciójával se vagy tisztában.

2022. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
95%
Cuki, hogy azt a részét a definíciónak lehagyod, hogy: “Képesek az anyagcserére, a szaporodásra, az érzékelésre, a növekedésre és az evolúcióra.” 😂😂 anyagcsere? Egyedül nem megy, csak az anya teste által. Szaporodás? Hagyjuk. Érzékelés? Kb a papucsállatka szintjén bizonyos idő után. (Nem az a pár hét) vagy csak azt fogadjuk el definíciónak, ami minket támogat? 😂😂
2022. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 Dzsonszi ***** válasza:
2%
#48 Baszki, akkor ilyen alapon aki steril, vagy nyugdíjas aki nem tud szaporodni, vagy olyan betegsége van, hogy dialízisre meg ezer más dologra kell járnia az neked nem is számít embernek? Ott van a definícióban, hogy élőlénynek nevezhető egy vagy többsejtű dolog is, egyedül a vírusok azok, amik nem számítanak élőlénynek, én csak azt írtam, hogy ne írj már ilyen hülyeséget, hogy az számít élőlénynek, ami önmagától nem hal meg, mert ez nettó baromság. De nem tudom minek küzdök veled, látszik, hogy biológiához semmi közöd nincs.
2022. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
96%

1, anyagcserére képes

2, szaporodás: erre oda is írtam, hogy hagyjuk, de nyilván ebbe tudsz csak belekötni, én csak kiegészítettem a definíciót, amivel TE próbáltál érvelni. Az, hogy alattomos módon csak a felét másolod be, mert a másik fele máris rád cáfol, azért had ne én legyek a hibás 😂

3, érzékelés, képes rá, vagy nem? Az első pár hétben biztos nem.

4, növekedésre képes: az anya teste nélkül nem.

5, evolúció: ha nem valami betegséggel születik, akkor valószínű.

4 kritériumból, (oké, vegyünk 4et, a szaporodását hagyjuk ki), 3ra nem képes egyedül. Bocs, de ez nem jó arány.

Oké, kb annyira értek a biológiához, mint te a szövegértéshez 😂

2022. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!