Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet, hogy a 444-Tele...

Az hogy lehet, hogy a 444-Telex közönsége állítólag a leghumanistább, legtoleránsabb közösség, mégis véres szájjal védik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Az abortuszt, ahol a doktor szikével benyúl a nő hasába, ott felaprítja a magzatot, majd kiszipkázza porszívóval. Lehet szépíteni, de ez történik a gyakorlatban.

Ezt egy ilyen ultraliberális "értelmiségi" hogyan védheti meg, sőt kapálózhat a nők "önrendelkezéséről", miközben egy emberi életet oltanak ki ezzel a legbrutálisabb módon? És ne jöjön senki azzal, hogy "az csak egy sejtcsomó", mert nem az. És nem is a nő teste, mert én sem anyám teste vagyok, hanem a sajátom...



2022. máj. 10. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
96%

"Én nem állítottam sehol, hogy tiltsuk be az abortuszt, ha egyetem alatt a valakiknek becsúszik egy gyerek, azt meg tudom érteni, hogy elvetetik, mert még a saját jövőjüket se biztosították. "

Te érted is amit írsz?

Tehát ha egy egyetemista veteti el a magzatát, mert még nincs karrierje, az "érthető" szerinted. De ha valaki olyan teszi ezt, akinek soha ég csak esélye sem volt karrierje, aki egyik napról a másikra tengődik, magát is alig tudja fenn tartani, netán olyan, akinek a születendő gyermeke tudhatóan nem egészségesen fog világra jönni, annál elítélendő az abortusz?

Mi van a megerőszakolt nők teherbe esésével?

2022. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
63%
Abortuszpártiak, feltehetek egy kérdést? Az megfelelne nektek, hogy az abortusz engedélyezve lenne, ahogy most is, de a társadalmat úgy neveljük, hogy a nem kívánt terhességre ne úgy tekintsenek, mint ami tönkreteszi az életet? Tehát meglenne a lehetőség, ha valaki nagyon akarja, hogy elvetesse a gyerekét, de alapvetően arra nevelnénk az embereket, hogy ezt lehetőleg ne tegye meg.
2022. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
96%

#52 és azt hogy oldanád meg? Neked mit jelent az ilyen irányú nevelés?

Szerintem sokkal hatékonyabb lenne, ha rendesen megtanítanák az embereket védekezni, és a különböző fogamzásgátlók jobban hozzáférhetőek lennének mindenkinek. Pl, normális szexuális felvilágosítás, a védekezési módok alapos ismertetése, az eszközök, akár ingyenes hozzáférhetősége.

2022. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
21%
#53: Például úgy, hogy lenne egy kötelezően leadandó felvilágosítás tananyag, amiben benne lennének a fogamzásgátló módszerek is, és el kellene mondani, hogy az abortusz nem veszélytelen, bűntudatot okozhat, és hogy csak legvégső esetben szabad hozzányúlni, esetleg még el lehetne mondani, hogy milyen lehetőségek vannak örökbeadásra, ha valaki megszüli a gyereket.
2022. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
96%

#54 ez miben nevelés arra, hogy a gyereknevelés nem teher? Ha az abortusz veszélyeit ismertetni kell, akkor a terhesség és a szülés veszélyeit is ismertessék részletesen. Hogy milyen hosszú- és rövidtávú következményei vannak, egy egészséges terhességnek is, nemhogy egy komplikációkkal teletűzdelt terhességnek/szülésnek. Egy felelőtlenül vállalt gyerek után is lehet bűntudat, de gondolom arról nem tennél említést. Arról is, hogy milyen élet vár az intézetbe, árvaházba adott gyerekekre.

Nem akarok helyetted érvelni, de sokkal hasznosabb lenne inkább pszichológiát tanítani, meg gyereknevelési ismereteket, ha már valamit el szeretnél érni.

2022. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:

52-es

Persze.

2022. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 Dzsonszi ***** válasza:
2%

#50 Hát lehet tényleg jobban járunk, ha te elveteted a leszármazottjaidat :D Tőlem vetesd el akkor, egészségedre, csak ne mondd már azt, hogy nem számít élőlénynek egy fejlődő magzat, mikor már egy egysejtűt is annak lehet nevezni, akkor egy magzatot, ami több millió sejtből áll, azt szerinted nem?

"3, érzékelés, képes rá, vagy nem? Az első pár hétben biztos nem"

Itt ingerekre való reagálásról beszélünk, ez a válasz nem azt jelenti, hogy megkérdezed a pitagorasz-tételt és ha nem tudja visszamondani, hogy a2 + b2 =c2, akkor nem érzékel. Már egysejtűkre lehet mondani, hogy érzékeli a valóságot valamilyen szinten, hiszen ha a körülmények változására, ingerekre, nem ad választ akkor elég hamar elpusztulna. Csak a definícióbeli problémáidra akartam rávilágítani.

2022. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
3%
Ja, mondjuk nekem is az a véleményem, hogy aki parazitának meg sejtcsomónak nevezi a magzatot, az inkább ne is vállaljon gyereket. Jobb mindenkinek. A gyereke is mit gondolna, ha rájönne egy nap, hogy az apja/anyja mit gondolt róla, és milyen könnyedén megölte volna.
2022. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
95%
#58! Igen, és ennek módja az abortusz, hogy biztos ne legyen. Gratulálok hogy megértetted.
2022. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
93%
#57! Akkor tehát egy egysejtű szintjén lévő valaminek több joga van az “élethez”, mint egy nőnek a saját testéhez. Érdekes. Miért?
2022. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!